...

همان طور كه ميدانيد عشق ورزي يكي از مهمترين اجزاء سازنده يك رابطه پايدار است، در روابط جنسي كلا دو چيز هميشه مهم بوده است، رابطه جسمي و رابطه عاطفي.
در روابط كوتاه مدت و يک شبه كه بيشتر به هدف لذت جويي يا بقاي نسل صورت ميگيرند، تاكيد بروي رابطه بدني است اما اگر خواهان يك رابطه بلند مدت با همسرتان هستيد نميتوانيد صرفا به برقراري يك رابطه جسمي بسنده كنيد و خيالتان را راحت كنيد كه فقط به صرف عمل دخول و ****** ميتوانيد زندگي شيرين و خوبي را تجربه كنيد.
براي اينكه بتوانيد رابطه جنسي تان را هميشه گرم نگه داريد و به فراخور آن زندگي شيريني را تجربه كنيد بايد نيازها و خواسته هاي طرف مقابلتان را نيز در نظر بگيريد و با شناسايي رفتارهايي كه موجب سرد شدن رابطه تان ميشود از عواقب احتمالي جلوگيري كنيد.
همه مان اين مثل معروف را شنيديم كه پيشگيري بهتر از درمان است، لذا به همه آقايون عزيز توصيه ميكنم تا نكات آمده شده در اين مقاله را به دقت مطالعه كنند تا بتوانند با عواملي كه خود ميتوانند ايجاد كنند و باعث واكنشهاي منفي در خانمشان شوند، آشنايي پيدا كنند و از اين به بعد از تكرار اين كنشها و رفتارها جلوگيري كنند.
مردان زير براي خانمها سرد كننده هستند :
1- مردهايي كه با بدن زنها آشنا نيستند.
2- مردهايي كه بيش از حد با پستان هاي زن خودشان خشن رفتار مي کنند. ( بهترين فردي که ميتوان در نحوه مالش پستان به شما مشاوره بدهد خانم خودتان است، سعي کنيد از او بپرسيد که چه جوري دوست دارد مالششان بدهيد )
3- مردهايي كه به هنگام ****** كثيف كاري ميكنند. ( قابل توجه كسانيكه در اثر فيلمهاي پرنو گرافي تمايل دارند منيشان را بروي بدن زن خالي كنند، شكلات به بدن زنان بمالند و ادرارشان را روي سينه هاي زنان خالي كنند و …… هزار جور كثافت كاري ديگه )
4- مردهايي كه بيش از حد خشونت اعمال ميكنند.
5- مردهايي كه از بهداشت شخصي پاييني برخوردارند. ( قابل توجه كسانيكه دهانشان هميشه بوي بد ميدهد، ناخنهايشان بلند و زيرشان پر از چرك است، بدنشان بوي عرق متئفن ميدهد، دستهايشان پينه هاي زبر و خشن دارد، پاها و جورابهاي بد بو و كثيف دارند، ريش هاي پشمالو و آنکادرنشده دارند و … )
6- مردهايي كه بيش از حد به ظاهر، قيافه و سرو و وضع زن اهميت ميدهند. ( قابل توجه كسانيكه به اندام زنانشان خيلي توجه ميكنند و خود وجود زنانشان را فراموش ميكنند )
7- مردهايي كه زن ها را بر اساس ارگاسم ( رسيدن به اوج لذت جنسي ) او طبقه بندي ميكنند. ( قابل توجه كسانيكه مدام از همسرشان ميپرسند “ارضاء شدي ؟” و بجاي اينكه به عشق ورزي در رابطه رو بياورد، اشتباها به ارگاسم بدني زن توجه ميكنند و ارگاسم جسمي زن را براي خود موفقيت ميدانند و به آن ميبالند ! )
8- مردهايي كه زن را مجبور به معاشقه ي … ميكنند. ( قابل توجه كسانيكه خودخواهانه همسرشان را وادار ميكنند و اجبار را بر رابطه شان حاكم ميكنند ! )
9- مردهايي كه زياده از حد نگران عملكرد و توان جنسي خود هستند. ( قابل توجه كسانيكه مدام در اين خيال اند كه زود انزالي دارم، آلتم كوچيكه، نميتونم بيشتر از 10 دقيقه ****** كنم و … )
10- مردهايي كه با تلويزيون روشن عشق ورزي ميكنند ! ( قابل توجه كساني كه دوست دارند مثل بازيگران فيلمهاي پرونوگرافي با همسرشان رفتار كنند و به جاي ****** كردن با خانمشان در ذهنشان با هنرپيشه فيلم سوپر ****** ميكنند ! )
11- مردهايي كه هروقت مست يا نئشه هستند نياز جنسي پيدا ميكنند و حتما بايد در اين اوقات ****** كنند.
12- مردهايي كه بلافاصله پس از اتمام ****** و اطفاء شهوت به لحاظ احساسي و عاطفي از زن دور ميشوند.
13- مردهايي كه وقت كافي صرف تحريك كردن زن شان و پيشنوازش نميكنند و بلافاصله سراغ عمل دخول ميروند.
14- مردهايي كه عادات شخصي زشت و چندش آور دارند. ( دست كردن در بيني، گرفتن ناخنها روي زمين، آروغ كندن، باد در كردن، عطر تند زدن و ……. از جمله عادات چندش آور براي زنان ميباشند ! )
15- مردهايي كه دوست ندارند به همسر خودشان معاشقه … بدهند. ( قابل توجه كسانيكه گفتن كلمه دوستت دارم را براي مردان عار ميدونن و مردي را به سختي و بي احساسي ميدونند )
16- مردهايي كه اشتغال ذهني وسواس گونه و بيش از حدي به بدن خود دارند ( قابل توجه پروش اندام كاران عزيز ).
17- مردهايي كه با ديگران خوش رفتار نيستند. ( قابل توجه كسانيكه مدام تويه كوچه و خيابون و در حال رانندگي به اين و اون فحش ميدن و به مردم احترام نميگذارند )
18- مردهايي كه زنشان را دوست ندارند و نسبت به او هيچ احساسي ندارند.
جمع بندي و نتيجه گيري :
همان طور كه ميبينيد اين 18 مرد با اعمالشان باعث ميشوند تا زنانشان نسبت به رابطه با آنها سرد شوند و شور و شوق جنسي شان را از دست بدهند، پس همين جا به همتون توصيه ميكنم كه اگر جزو اين 18 دسته مرد هستيد حتما تجديد نطري كلي در نحوه عادات و رفتارهايتان بكنيد زيرا ادامه اين وضعيت موجب سرمزاجي جنسي خانمتان ميشود و بر همگان پوشيده نيست كه اگر اين فرمول در رابطه تان حاكم شود نتايجي خوشي در زندگي تان برجاي نميگزارد.
سرد مزاجي = خيانت جنسي يا خيانت احساسي يا خيانت فكري + دعوا + غرغر كردن + ايجاد سوالات مبهم ( چرا دير ميايي ؟ ، تا الان كجا بودي ؟ و … ) + طلاق + بي ميلي نسبت به زندگي مشترك + ………. + خطرات بسيار جدي براي آينده مشتركتان
لطفا يك بار ديگر سرد كنندهايي كه برايتان ذكر كردم بخوانيد و تا حد امكان سعي كنيد تا عاداتتان را طوري تنظيم كنيد كه منجر به سرد كردن رابطه تان نشود چون در اين صورت فرمول بالا در زندگيتان اجرا خواهد شد و لذت و خوشي از زندگيتان رخت خواهد بست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:37  توسط حسین  | 

بیشتر مردان چه بخاطر بچه دار شدن و چه بخاطر لذت بردن از انزال، تمایل به افزایش مقدار اسپرم خود دارند. به نظر برخی زیاد بودن حجم مایع منی میتواند نشان دهنده سلامت جسمی باشد. صرف نظر از صحت و سقم این گفته، بدون شک افزایش حجم منی میتواند لذت ارگاسم را بیشتر و مدت آنرا طولانی تر نماید. بعلاوه افزایش تولید اسپرم در بیضه میتواند میل جنسی شما را هم بیشتر سازد. 

شما امروز در این مقاله نکات سودمندی در مورد افزایش مایع منی خواهید آموخت.

1- ترک سیگار: سیگار علاوه بر تمام مضراتی که دارد، مقدار اسپرم شما را کاهش میدهد. گاهی مقدار اسپرم افراد سیگاری حدود 22 درصد کمتر از سایرین است.

2- لباس زیر راحت و گشاد بپوشید: علت اینکه بیضه ها درون کیسه ای خارج از بدن قرار دارند این است که باید دمای آنها چند درجه خنک تر از دمای بدن باشد. بهمین خاطر پوشیدن لباس زیر و شورت تنگ که بیضه ها را به بدن شما میچسباند کار مناسبی نیست. اگر بتوانید بهتر است شبها لخت بخوابید.

3- تغذیه مناسب داشته باشید: بدون شک بعضی از غذاها روی تولید مایع منی اثر دارند. غذاهایی که چربی کم و کربوئیدرات و پروتئین فراوان دارند بعلاوه سبزیجات وغلات موجب تقویت منی میشوند. ورزش به همراه تغذیه سالم، باعث تضمین سلامتی شما میشود.

4- سعی کنید بجای استمنا بیشتر سکس داشته باشید: هر چقدر تعداد دفعات انزال شما بیشتر باشد(مانند حالت جلق زدن هر روز) حجم و غلظت منی شما کمتر خواهد شد.

5- اجتناب از مصرف مشروبات الکلی: الکل به علت اثر روی کبد باعث افزایش سطح هورمون استروژن(هورمون زنانه) در بدن شده و کاهش میل جنسی و مقدار مایع منی را بدنبال دارد.

6- تمرین حرکات ورزشی کجل: هرچند این تمرینات اثری روی مقدار اسپرم ندارد، ولی به کمک آن میتوانید قدرت پرتاب منی خود را بیشتر کنید و لذت بیشتری از انزال ببرید.

7- ویتامین ها و مکملهای غذایی: ماری ژوانا و بعضی داروها موجب کاهش اسپرم میشوند. در مقابل مکمل های غذایی طبیعی هم هستند که تولید منی را بیشتر میکنند.مانند:
کارنیتین:در گوشت قرمز و شیر وجود دارد.
فولیک اسید:
آرژینین:در آجیل، کنجد، تخم مرغ و گوشت وجود دارد و تقویت کننده منی است.
ویتامین ایی و سلنیوم: این دو ماده نیز باعث افزایش تولید منی میشوند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:37  توسط حسین  | 

بهداشت دختران در دوران قاعدگی

بروز اولین قاعدگی در دختران جوان نباید موجب ترس و نگرانی آنها شود. این امر نشان می‌ دهد که آنها سالم هستند و آمادگی مادر شدن را در آینده دارند. در ضمن مادر و خواهر بزرگ تر، اولیای مدرسه و معلمان بهداشت می‌ توانند درباره این پدیده با نوجوانان صحبت کرده و نگرانی و ترس آنها را برطرف‌ کنند و به آنها توضیح دهند که قاعدگی نه تنها بیماری نیست، بلکه امری ضروری و طبیعی برای بدن است، اگرچه ممکن است به ظاهر موجب ناراحتی شود.

دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند، اهمیت ویژه‌ای دارد.

باید بدانید که رعایت بهداشت فردی در این دوران بسیار ضروری است و رعایت نکردن آن ممکن است به ایجاد عفونت و عوارضی مانند نازایی در آینده منجر شود.

این عوارض می ‌تواند فرد را از نعمت مادر شدن محروم کند و ممکن است زندگی خانوادگی آینده وی را دچار مشکل گرداند، بنابراین توجه به نکات بهداشتی و رعایت آنها اهمیت دارد:

۱- لباس زیر مناسب:
از لباس‌های نخی استفاده کنید و آنها را زود به زود عوض کنید. لباس‌های زیر را باید جدا از سایر لباس‌ها بشویید و در آفتاب خشک کنید. هیچگاه از لباس زیر دیگران استفاده نکنید.

۲- ورزش:
انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های عادی و سبک در این دوران نه تنها هیچ گونه منعی ندارد، بلکه مفید هم است و به آرامش عضلات کمک می ‌کند. باید بدانید که بدترین کار، درازکشیدن روی تخت و بی‌حرکت ماندن است.

۳- تغذیه:
برای جبران خون از دست رفته در این دوران می ‌توانید از غذاهای مقوی مانند شیر، گوشت، حبوبات، انواع سبزی‌، لبنیات و انواع میوه‌های تازه و… بیشتر استفاده کنید. توصیه می‌ شود برای کاهش عوارض اختلالات پیش از قاعدگی، از یک هفته پیش از شروع قاعدگی از رژیم غذایی حاوی ویتامین B۶ و آهن مانند گوشت، ماهی، آجیل بدون نمک و غلات سبوس‌دار مصرف کنید.

غذاهای غنی از آهن عبارتند از: گوشت ها، تخم مرغ ، جگر، سبزی های دارای برگ سبز تیره مثل اسفناج تازه و جعفری، حبوبات مثل عدس و لوبیا، نخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش .

ویتامین B۶ در نان ها و بیسکویت های سبوس دار، ماءالشعیر، جوانه گندم ، مرغ، ماهی، جگر، میوه ها مثل موز، آب پرتقال، سیب، سبزیجات مثل هویج، گل کلم، گوجه فرنگی و در مغزها وجود دارد.

۴- حمام کردن:
حمام‌کردن در دوران قاعدگی نه تنها ضرر ندارد، بلکه لازم است. البته باید از نشستن کف حمام خودداری کرده و تا حد امکان به شکل ایستاده حمام کنید تا بدن شما به آلودگی‌های میکروبی کف حمام آلوده نشود.

اما لازم است بدانید که در این دوران باید از رفتن به استخر یا دریا اجتناب کنید.

۵- نوار بهداشتی:
سعی کنید در دوران قاعدگی از نوار بهداشتی استفاده کرده و آن را مرتب و زود به زود تعویض کنید. اهمیت این موضوع به‌خصوص زمانی که خون‌ریزی بیشتر است، روشن می ‌شود. با این کار، علاوه بر رعایت بهداشت جسم، از آلوده شدن لباس‌های دیگر نیز خودداری می ‌شود. هنگام تعویض نوار بهداشتی، باید آن را داخل کاغذ پیچیده و دور بیندازید.

دقت کنید نوار بهداشتی را نباید به طور مستقیم در توالت بیندازید، زیرا موجب گرفتگی چاه توالت می ‌شود. چنانچه امکان استفاده از نوار بهداشتی را ندارید، می ‌توانید از پارچه‌های معمولی و قابل شستشو استفاده کرده و سپس آنها را با آب سرد و صابون شسته و در آفتاب خشک و در صورت امکان اتو کنید. سعی کنید تا حد امکان از پنبه یا دستمال کاغذی استفاده نکنید و در صورت استفاده، یک عدد گاز استریل روی پنبه قرار دهید، زیرا ممکن است قطعات خرد شده دستمال و پنبه جذب شده و موجب عفونت شود.

با توجه به اینکه در اوایل بلوغ، شروع قاعدگی نامنظم است، می‌ توان با علامت‌زدن تاریخ شروع قاعدگی در تقویم، آن را به خاطر بسپارید و نوار بهداشتی را به‌خصوص در مدرسه به همراه داشته باشید تا مشکلی ایجاد نشود.

۶- استفاده از مسکن:
وجود درد در روزهای اول قاعدگی، مسئله‌ای طبیعی است. علت این امر، آزاد شدن موادی در جداره داخلی رحم است که موجب انقباض رحم و در نتیجه درد می‌ شود. در صورت شدت درد می ‌توانید با تجویز پزشک، از داروهای تسکین‌دهنده استفاده کنید. البته بهتر است ۴۸ تا ۷۲ ساعت پیش از شروع قاعدگی از این داروها استفاده شود. در ضمن، استفاده از حوله یا پارچه گرم در موضع درد هم مفید است، زیرا گرما موجب شل‌شدن عضلات شده و می‌ تواند انقباضات را متوقف کند.

استراحت کافی و رژیم غذایی مناسب و اجتناب از مصرف زیاد شکر، قهوه و چای نیز می ‌تواند در تسکین درد موثر باشد.

۷- بهداشت ناحیه تناسلی:
در خانم‌ها به علت نزدیک بودن مقعد به فرج و نیز مجرای خروج ادرار، امکان انتقال انواع میکروب‌ها به دستگاه تناسلی وجود دارد، بنابراین برای پیشگیری از وقوع عفونت، به هنگام طهارت باید ابتدا فرج یا قسمت جلویی دستگاه خارجی تناسلی و سپس مقعد شسته شود.

در دوران قاعدگی نیز باید پس از هر بار دست‌شویی رفتن به‌خصوص پس از اجابت مزاج، شستشو به طریقه فوق صورت گیرد و پس از شستشو، در صورت امکان با دستمال تمیز خشک شود.

تا حد امکان سعی کنید برای طهارت از آب سرد استفاده نکنید، زیرا ممکن است سبب به‌ وجود آمدن انقباض و درد زیر شکم شود. دقت کنید هیچگاه با دست کثیف یا آلوده طهارت نگیرید.

۸- آکنه:
یکی از عوارض شایع دوران نوجوانی آکنه یا جوش غرور است که علت آن تغییرات هورمونی در بدن است و در دختران، به خصوص پیش از شروع عادت ماهیانه شدت می ‌یابد. آکنه با عواملی مانند پوست چرب و شیوه تغذیه نادرست شدت می ‌یابد.

بنابراین راه درمان آکنه‌های معمولی رعایت بهداشت پوست ، شستشوی مرتب صورت با صابون‌های غیرمحرک و پرهیز از دست‌زدن به آنهاست و برای آکنه‌های شدید باید به متخصص پوست مراجعه کرد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:33  توسط حسین  | 

۳) عفونت انگلی(تریکومونا): خارش، سوزش و تورم شدید مهبل-ترشحات کف آلود خاکستری، زرد و یا سبز-بوی نامطبوع ماهی-درد حین ادرار و یا مقاربت جنسی.
۴) عفونت مجاری ادرار: احساس سوزش حین ادرار-وجود خون در ادرار-ادرار با بوی تند و تیره رنگ-اضطرار فراوان برای ادرار کردن حتی زمانی که مثانه نیمه پر باشد-قطره قطره آمدن ادرار-تکرار ادرار.
نکات بهداشتی ویژه دختران و زنان:

۱) پس از ادرار کردن و اجابت مزاج همیشه از سمت جلو بطرف عقب خود را بشویید. این کار از رانده شدن باکتریهای نواحی مقعد به مهبل جلوگیری میکند.
۲) در طی روز لباسهای زیر با جنس الیاف نخی بتن کنید. از پوشیدن لباسهای بدون تهویه مانند لباسهای نایلونی و ساخته شده ازسایر الیاف مصنوعی خودداری کنید. تا آنجا که ممکن است شبها بدون لباس زیر بخوابید تا مهبل با جریان هوا در تماس باشد.

۳) از پوشیدن لباسهای تنگ مانند شلوار جین، جوراب شلواری و مایو به مدت طولانی اجتناب کنید. لباسهای گشاد و راحت بتن کنید.
۴) برای شستشوی لباسهای زیر خود از شوینده های غیر معطر و ملایم استفاده کنید.
۵) از وان آب داغ و جکوزی استفاده نکنید.
۶) کاندومها و دیافراگمهای از جنس لاتکس و ژلهای اسپرم کش در برخی از زنان ایجاد تحریک میکنند که باید از سایر روشهای جلوگیری از باردار استفاده گردد.
۷) حین مقاربت جنسی از لغزنده کننده های (لوبریکیشن) پایه آب (محلول در آب) و غیر معطر استفاده کنید. از وازلین و لوبریکیشنهای حاوی سیلیکون استفاده نکنید.

8) لباسهای زیر خود را حداقل هر دو روز در میان عوض کنید.
۹) حتما قبل و پس از آمیزش جنسی ادرار کنید.
۱۰) از پودر تالک در اطراف مهبل استفاده نکنید زیرا که پودر تالک رطوبت را در خود نگه میدارد.
۱۱) در صورتی که از تامپون در دوران قاعدگی استفاده میکنید حداکثر آن را هر ۴-۳ ساعت یکبار عوض کنید. پیش از گذاشتن تامپون دستهای خود را کاملا بشویید. در طی خواب شبانه هیچگاه از تامپون استفاده نکنید و جای آن از پد های بهداشتی استفاده کنید.
۱۲) نوار بهداشتی (پد) را میبایست هر ۶-۴ ساعت یکبار (حداکثر ۸ ساعت) عوض کرد. پیش از گذاشتن پد نیز دستهای خود را با آب و صابون بشویید.
۱۳) از تامپون، نوارهای بهداشتی و دستمال توالت معطر استفاده نکنید.
۱۴) همیشه مهبل و اطراف آن را خشک و تمیز نگه دارید. رطوبت رشد میکروبها و قارچها را سرعت میبخشد.
۱۵) بطور منظم سطح خارجی مهبل را با آب ولرم شستشو دهید. برای شستن مهبل نیازی به استفاده از صابون نمیباشد.
۱۶) حین استحمام از صابون و شامپوهای غیر معطر و ملایم استقاده کنید. از وان کف صابون نیز استفاده نکنید.
۱۷) هیچگاه لباسهای خیس و مرطوب را بتن نکنید. چنانچه لباسهایتان خیس شد فورا آن را عوض کنید.
۱۸) هنگام شامپو کردن و آب کشیدن موها حین استحمام سر خود را بسمت جلو خم کنید تا شامپو با مهبل و ناحیه تناسلی تماس نیابد.
۱۹) پس از استحمام با یک حوله نرم ناحیه تناسلی را به ملایمت خشک کنید. برای این کار میتوانید از سشوار (با درجه باد سرد ) نیز استفاده کنید.
۲۰) هیچگاه ادرار خود را نگه ندارید.

۲۱) از دوش مهبل استفاده نکنید. چراکه این عمل ترشحات و باکتریهای طبیعی و محافظ مهبل را میشوید.
۲۲) پس از استحمام ادرار کنید.
۲۳) از روابط جنسی پر خطر اجتناب کنید.

۲۴) در طی روز آب فراوان بنوشید. استرس و وزن خود را نیز کاهش دهید.
۲۵) مصرف روزانه ماست از بروز عفونتهای قارچی مهبل جلوگیری میکند.
۲۶) مصرف بی رویه و سر خود آنتی بیوتیکها میکروبهای مفید و طبیعی مهبل را از میان برده و زمینه ابتلا به عفونتهای قارچی را افزایش میدهد.

۲۷) خانمهای که در دوران حاملگی، شیر دهی ویائسگی میباشند و همچنین خانمهایی که از قرصهای ضد بارداری استفاده میکنند از آنجایی که سطوح هورمونهای بدن آنها دستخوش تغییر میشود میبایست بیشتر بهداشت فردی خود را رعایت کنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:33  توسط حسین  | 

 
 8 نکته‌ مهم بهداشتی دوران قاعدگی
 
 
دوران قاعدگی یکی از مهم ترین دوره‌های زندگی هر خانمی است و از آنجا که به‌ طور معمول، خانم ها را یک هفته در ماه درگیر می ‌کند، اهمیت ویژه‌ای دارد.بروز اولین قاعدگی در دختران جوان نباید موجب ترس و نگرانی آنها شود. این امر نشان می‌ دهد که آنها سالم هستند و آمادگی مادر شدن را در آینده دارند. در ضمن مادر و خواهر بزرگ تر، اولیای مدرسه و معلمان بهداشت می‌ توانند درباره این پدیده با نوجوانان صحبت کرده و نگرانی و ترس آنها را برطرف‌ کنند و به آنها توضیح دهند که قاعدگی نه تنها بیماری نیست، بلکه امری ضروری و طبیعی برای بدن است، اگرچه ممکن است به ظاهر موجب ناراحتی شود.باید بدانید که رعایت بهداشت فردی در این دوران بسیار ضروری است و رعایت نکردن آن ممکن است به ایجاد عفونت و عوارضی مانند نازایی در آینده منجر شود. این عوارض می ‌تواند فرد را از نعمت مادر شدن محروم کند و ممکن است زندگی خانوادگی آینده وی را دچار مشکل گرداند، بنابراین توجه به نکات بهداشتی و رعایت آنها اهمیت دارد:


1- لباس زیر مناسب:
از لباس‌های نخی استفاده کنید و آنها را زود به زود عوض کنید. لباس‌های زیر را باید جدا از سایر لباس‌ها بشویید و در آفتاب خشک کنید. هیچگاه از لباس زیر دیگران استفاده نکنید.


2- ورزش:
انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های عادی و سبک در این دوران نه تنها هیچ گونه منعی ندارد، بلکه مفید هم است و به آرامش عضلات کمک می ‌کند. باید بدانید که بدترین کار، درازکشیدن روی تخت و بی‌حرکت ماندن است.


3- تغذیه:
برای جبران خون از دست رفته در این دوران می ‌توانید از غذاهای مقوی مانند شیر، گوشت، حبوبات، انواع سبزی‌، لبنیات و انواع میوه‌های تازه و... بیشتر استفاده کنید. توصیه می‌ شود برای کاهش عوارض اختلالات پیش از قاعدگی، از یک هفته پیش از شروع قاعدگی از رژیم غذایی حاوی ویتامین B6 و آهن مانند گوشت، ماهی، آجیل بدون نمک و غلات سبوس‌دار مصرف کنید.

غذاهای غنی از آهن عبارتند از: گوشت ها، تخم مرغ ، جگر، سبزی های دارای برگ سبز تیره مثل اسفناج تازه و جعفری، حبوبات مثل عدس و لوبیا، نخود سبز، نان سبوس دار ، آجیل، خشکبار مثل انواع برگه، برگه آلو و هلو و زرد آلو ، توت خشک، انجیر خشک و کشمش .

ویتامین B6 در نان ها و بیسکویت های سبوس دار، ماءالشعیر، جوانه گندم ، مرغ، ماهی، جگر، میوه ها مثل موز، آب پرتقال، سیب، سبزیجات مثل هویج، گل کلم، گوجه فرنگی و در مغزها وجود دارد.


4 - حمام کردن:
حمام‌کردن در دوران قاعدگی نه تنها ضرر ندارد، بلکه لازم است. البته باید از نشستن کف حمام خودداری کرده و تا حد امکان به شکل ایستاده حمام کنید تا بدن شما به آلودگی‌های میکروبی کف حمام آلوده نشود. اما لازم است بدانید که در این دوران باید از رفتن به استخر یا دریا اجتناب کنید.


5- نوار بهداشتی:
سعی کنید در دوران قاعدگی از نوار بهداشتی استفاده کرده و آن را مرتب و زود به زود تعویض کنید. اهمیت این موضوع به‌خصوص زمانی که خون‌ریزی بیشتر است، روشن می ‌شود. با این کار، علاوه بر رعایت بهداشت جسم، از آلوده شدن لباس‌های دیگر نیز خودداری می ‌شود. هنگام تعویض نوار بهداشتی، باید آن را داخل کاغذ پیچیده و دور بیندازید.

دقت کنید نوار بهداشتی را نباید به طور مستقیم در توالت بیندازید، زیرا موجب گرفتگی چاه توالت می ‌شود. چنانچه امکان استفاده از نوار بهداشتی را ندارید، می ‌توانید از پارچه‌های معمولی و قابل شستشو استفاده کرده و سپس آنها را با آب سرد و صابون شسته و در آفتاب خشک و در صورت امکان اتو کنید. سعی کنید تا حد امکان از پنبه یا دستمال کاغذی استفاده نکنید و در صورت استفاده، یک عدد گاز استریل روی پنبه قرار دهید، زیرا ممکن است قطعات خرد شده دستمال و پنبه جذب شده و موجب عفونت شود. با توجه به اینکه در اوایل بلوغ، شروع قاعدگی نامنظم است، می‌ توان با علامت‌زدن تاریخ شروع قاعدگی در تقویم، آن را به خاطر بسپارید و نوار بهداشتی را به‌خصوص در مدرسه به همراه داشته باشید تا مشکلی ایجاد نشود.


6- استفاده از مسکن:
وجود درد در روزهای اول قاعدگی، مسئله‌ای طبیعی است. علت این امر، آزاد شدن موادی در جداره داخلی رحم است که موجب انقباض رحم و در نتیجه درد می‌ شود. در صورت شدت درد می ‌توانید با تجویز پزشک، از داروهای تسکین‌دهنده استفاده کنید. البته بهتر است 48 تا 72 ساعت پیش از شروع قاعدگی از این داروها استفاده شود. در ضمن، استفاده از حوله یا پارچه گرم در موضع درد هم مفید است، زیرا گرما موجب شل‌شدن عضلات شده و می‌ تواند انقباضات را متوقف کند. استراحت کافی و رژیم غذایی مناسب و اجتناب از مصرف زیاد شکر، قهوه و چای نیز می ‌تواند در تسکین درد موثر باشد.


7- بهداشت ناحیه تناسلی:
در خانم‌ها به علت نزدیک بودن مقعد به فرج و نیز مجرای خروج ادرار، امکان انتقال انواع میکروب‌ها به دستگاه تناسلی وجود دارد، بنابراین برای پیشگیری از وقوع عفونت، به هنگام طهارت باید ابتدا فرج یا قسمت جلویی دستگاه خارجی تناسلی و سپس مقعد شسته شود. در دوران قاعدگی نیز باید پس از هر بار دست‌شویی رفتن به‌خصوص پس از اجابت مزاج، شستشو به طریقه فوق صورت گیرد و پس از شستشو، در صورت امکان با دستمال تمیز خشک شود. تا حد امکان سعی کنید برای طهارت از آب سرد استفاده نکنید، زیرا ممکن است سبب به‌ وجود آمدن انقباض و درد زیر شکم شود. دقت کنید هیچگاه با دست کثیف یا آلوده طهارت نگیرید.


8- آکنه:
یکی از عوارض شایع دوران نوجوانی آکنه یا جوش غرور است که علت آن تغییرات هورمونی در بدن است و در دختران، به خصوص پیش از شروع عادت ماهیانه شدت می ‌یابد. آکنه با عواملی مانند پوست چرب و شیوه تغذیه نادرست شدت می ‌یابد.بنابراین راه درمان آکنه‌های معمولی رعایت بهداشت پوست ، شستشوی مرتب صورت با صابون‌های غیرمحرک و پرهیز از دست‌زدن به آنهاست.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:32  توسط حسین  | 

آموزش جنسی دوران بلوغ  

تغییرات فیزیکی ناشی از بلوغ
● مراحل بلوغ در پسران
● مراحل بلوغ در دختران
● تغییر فعالیت‌ها و میل جنسی در جوانان
● آموزش مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان
●بررسی موانع اساسی در طرح مسائل جنسی بین فرزندان و والدین
● آموزش مسائل جنسی
● نوع آموزش‌های لازم
  

سنین ۱۲ـ۹ سالگی برای بسیاری از نوجوانان به معنی مرحله‌ای جدید از زندگی است که با تغییرات ویژه‌ای در بدن آشکار می‌شود. در این دوره باید آمادگی‌های لازم در مورد بلوغ جنسی و تغییرات ناشی از آن (به‌ویژه در دختران) ایجاد شود.
این مرحله که با آغاز نوجوانی و بلوغ همراه است، می‌تواند نگرانی‌های ویژه‌ای را در فرد ایجاد کند که از مسائل مربوط به بلوغ و تغییرات ناشی از آن سرچشمه می‌گیرد. دختران ده‌ساله‌ای که تغییرات بدنی ناشی از این دوره را تجربه می‌کنند نسبت به‌خود حساس‌تر شده و از بلندی یا کوتاهی قد خود نسبت به همسالان نگرانند. به‌علاوه بزرگ شدن و جوانه‌زدن سینه‌ها نیز ممکن است برای آنها نگرانی‌هائی ایجاد به‌وجود آورده و فکر کنند نسبت به سایر دوستانشان ظاهر زنانه‌تری پیدا کرده‌اند.
این نگرانی‌ها منحصر به دختران نیست، در پسرانی هم که در حوالی سن ۱۵ سالگی از همسالان خود کوتاه‌تر بوده و افزایش قد ناشی از بلوغ در آنها رخ نداده است و در بسیاری از موارد میان دوستان خود جائی ندارند، این نگرانی‌ها طبیعی بوده و باید به فرد اطمینان داد که بلوغ هر شخص سیستم منحصربه‌فردی پیروی می‌کند، بنابراین نباید به خاطر به تعویق افتادن نشانه‌های بلوغ پریشان شود. به‌علاوه، آگاهی کلی از سیستم تولیدمثل و روش کار آن نیز باید به نوجوان داده شود (آموزش مسائل جنسی و احکام شرعی نیز در این دوران توصیه می‌شود).


● تغییرات فیزیکی ناشی از بلوغ


بلوغ به‌عنوان مرحله‌ای از زندگی تعریف می‌شود که طی آن تکامل غدد جنسی منجر به بروز صفات ثانویه جنسی، جهش رشدی و ایجاد قدرت باروری در فرد می‌شود. این تغییرات به‌واسطه هورمون‌های جنسی رخ می‌دهند.
ترشح ماده‌ای از هیپوتالاموس که منجر به به تولید هورمون‌های جنسی در هیپوفیز می‌شود، می‌تواند تولید هورمون‌های جنسی دیگری را در اندام‌های جنسی تحریک نماید.
این هورمون‌ها مسئول رشد پستان‌ها و رحم در دختران و تمام صفات ثانویه جنسی در پسران هستند. هورمون جنسی مردانه‌ای که از غده فوق کلیه ترشح می‌شود مسئول ایجاد موهای جنسی در دختران و کمک به رشد این موها در پسران است.


● مراحل بلوغ در پسران:


بلوغ پسران معمولاً بین سنین ۱۱ تا ۱۴ سالگی رخ می‌دهد. اولین مرحله، رشد بیضه‌هاست که با پررنگ‌شدن و نازک‌تر شدن پوست بیضه و رشد آلت همراه است. با پیشرفت مراحل بلوغ، افزایش رشد موهای زهار، زیربغل، صورت و همچنین خشن‌تر شدن صدا و توانائی نعوظ رخ می‌دهد. جهش رشدی که همراه با افزایش اندازه بدن و توده ماهیچه‌ای است، در مراحل بعدی بلوغ و در سنین ۱۴ تا ۱۶ سالگی اتفاق می‌افتد و دو سال پس از دختران به حداکثر خود می‌رسد.


● مراحل بلوغ در دختران:


بلوغ در دختران زودتر از پسران رخ می‌دهد و اولین مرحله بلوغ در این جنس با جوانه‌زدن پستان‌ها در سنین ۱۰ تا ۱۱ سالگی رخ آغاز شده و با رشد موهای زهار و زیربغل ادامه می‌یابد. جهش رشدی معمولاً نسبت به پسران زودتر رخ می‌دهد و با اولین عادت ماهانه که در سن ۱۱ تا ۱۲ سالگی رخ می‌دهد کامل می‌شود. فاصله بین آغاز بلوغ و اولین قاعدگی ۲ تا ۵/۲ است.


● تغییر فعالیت‌ها و میل جنسی در جوانان


▪ پسر
در میان تغییرات ناشی از بلوغ، تغییرات ایجاد شده در اعضاء تناسلی و میل‌جنسی آشکارترین تحولات این دوره هستند.
نوجوانان نیازمند سازگاری با تغییرات پدید آمده در اعضاء بدن و ایجاد تصویری جدید از خود در ذهن هستند و باید هماهنگی لازم بین نقش‌های دوگانه فعالیت جنسی، یعنی لذت‌بخش بودن این امر و نقش آن در تولیدمثل و بقای نسل را در ذهن ایجاد نمایند.
اغلب جوامع تلاش می‌کنند محدودیتی را برای فعالیت جنسی نوجوانان در دوران پیش از ازدواج فراهم نمایند. این محدودیت‌ها به ارزش‌های مذهبی و فرهنگی جامعه بستگی دارد و انتقال این ارزش‌ها به نوجوانان، نیازمند درک صحیح از فیزیولوژی بلوغ و برقراری ارتباط مناسب و ایجاد حس اعتماد در آنها است.
غریزه جنسی طی بلوغ در نوجوانان به حداکثر خود می‌رسد. بسیاری از پسران از بزرگ شدن اعضاء تناسلی خود در این دوران نگرانند و آن را زشت و خجالت‌آور می‌دانند. اگر چه توانائی نعوظ در نوزادان پسر وجود دارد اما طی بلوغ، توانائی انزال را تجربه می‌کنند. اولین انزال، اغلب در خواب و به‌صورت خودبه‌خود یا طی رؤیاهای شهوانی (Wet dreams) روی می‌دهد.
اغلب نوجوانان برای این تجربه آمادگی لازم را ندارند و این امر، نگران‌کننده و مشکل‌ساز و برای اغلب نوجوانان خجالت‌آور است مگر اینکه پیش از بلوغ، آمادگی‌های لازم به آنها داده شده باشد.
نوجوانانی که راهنمائی‌های لازم را در این موارد از والدین خود دریافت نکرده‌اند، با رو آوردن به دوستان و همسالان خود اطلاعات غلطی دریافت می‌کنند.


▪ دختران
برخلاف پسران، غریزه جنسی در این دوره بر عضو تناسلی متمرکز نمی‌شود اما اغلب دختران با آغاز اولین عادت ماهانه حساسیت بیشتری نسبت به اندام تناسلی خود پیدا می‌کنند.


واکنش روان‌شناختی هر دختر نسبت به آغاز قاعدگی منحصربه‌فرد است و تحت‌تأثیر اطلاعات او از این روند قرار دارد. سؤال درباره اطلاعات و احساس او نسبت به شروع قاعدگی می‌تواند در ارائه خدمات بهداشتی و راهنمائی‌های لازم در این‌مورد به او مفید باشد.


● آموزش مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان


مسئولیت آموزش مسائل جنسی به کودکان از مهم‌ترین موارد تربیتی است که گرچه برعهده والدین و اولیاء مدرسه (به‌ویژه مربیان مسائل شرعی و تربیتی) گذاشته شده، اغلب به فراموشی سپرده می‌شود یا ارائه اطلاعات به جوانان به‌گونه‌ای است که تمام نیازهای آنها را دربرنگرفته و گاه باعث سردرگمی آنها می‌شود.


در پژوهش‌ها مشخص شده که بیشتر آموزش‌های دختران توسط مادران آنها انجام می‌شود و پسران در این مورد اطلاعات اندکی از پدران خود فرا گرفته‌اند.
اصولاً به‌نظر می‌رسد مادران بیش از پدران در انتقال اطلاعات جنسی به فرزندان نقش دارند و در بسیاری از موارد، پدران این مسئولیت را از خود سلب کرده و به تمامی برعهده مادر می‌گذارند. با این‌حال، حتی در بسیاری از موارد که پدر و مادر بنا به‌نظر خودشان اطلاعات کافی را در اختیار بچه‌ها گذاشته‌اند، اغلب والدین نیازهای فرزندانشان را در مورد آموزش‌های جنسی دست‌کم گرفته و آن را به فراموشی سپرده‌اند.


● سه مانع اساسی در طرح مسائل جنسی بین فرزندان و والدین وجود دارد:


۱) فقدان آگاهی والدین از چگونگی ارائه تعالیم جنسی و عدم احساس راحتی آنها در طرح این مسئله


۲) ترس از شکستگی حریم‌های خانوادگی


۳) عدم آگاهی از زمان مناسب برای ارائه آموزش‌های جنسی


● آموزش مسائل جنسی با در نظر گرفتن ۳ مورد زیر باید انجام شود:


۱) آموختن و ادراک حقیقت‌ها و عواقب ناشی از فعالیت‌های جنسی (به‌ویژه در نوجوانان)


۲) ارائه چهارچوبی از ارزش‌های مذهبی ـ اجتماعی و خانوادگی در مورد ارتباط فعالیت‌های جنسی به نوجوانان


۳) آموختن این نکته به نوجوان که کجا و در کدام موقعیت‌ها باید احساسات و هیجان‌های خود را بروز دهد. در مورد طرح این مسائل با بچه‌ها نیز می‌توان گفت که مناسب‌ترین زمان برای آموزش مسائل جنسی، زمانی است که خود او سؤالی مطرح می‌سازد. در این هنگام، حس کنجکاوی او برانگیخته شده و باید از آن استفاده شود یا به تجربه مشخص شده است کودکانی که در روستا زندگی کرده و شاهد فعالیت‌های جنسی حیوانات و تولیدمثل آنها بوده‌اند، سؤال‌های کمتری در این مورد از والدین خود می‌پرسند.


طرح مسائل در مورد بلوغ و نشانه‌های آن پیش از بلوغ نیز فرصت خوبی برای حل مشکلات آموزشی کودکان و نوجوانان خواهد بود. در غیر این‌صورت او ناچار به گرفتن اطلاعات غلط از محیط و گروه‌های همسان خود خواهد شد.


● نوع آموزش‌های لازم


آموزش‌هائی که به فرزندان در رابطه با حیات غریزی‌شان داده می‌شود ممکن است به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم باشد.
اصولاً آموزش مستقیم مسائل اساسی و موردنیاز فرزندان، توانائی فوق‌العاده و تیزهوشی و دلسوزی خاصی می‌خواهد زیرا از یک نظر باید آگاهی‌های لازم را به کودک داد و در جهتی دیگر مراقب بود که این امر سبب بیداری زودرس نشود.


▪ آموزش غیرمستقیم:


در آموزش غیرمستقیم مسائل زندگی غریزی و دریافتن پاسخ به سؤالات متعددی که در همه کودکان وجود دارد، می‌توان از این شیوه‌ها استفاده کرد:


۱) نگهداری حیوانات در خانه: نگهداری مرغ، گنجشک و حتی گوسفند در خانه بسیاری از مسائل را حل می‌کند و زایمان گربه و گاو خیلی از مبهمات را از ذهن‌های می‌زداید. کودکانی که در مزارع و کشتزارها بزرگ شده‌اند، زودتر از دیگر کودکان پاسخ سؤالات خود را یافته‌اند.


۲) تولید گل و گیاه: کشت بذرها و تولیدمثل گل و گیاه و رشد آنها، هم درس مناسب و مشابهی برای فرزندان است و کودک با مشاهده آنها به‌تدریج می‌تواند زمینه را با زندگی واقعی خود منطبق سازد. این تولیدمثل‌ها از جهت‌های گوناگونی شبیه انسان است و کودک و جوانان در این رابطه سردرگم نمی‌شوند.


۳) ذکر داستان‌ها: از شیوه‌های دیگری که در این رابطه می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، داستان‌ها و افسانه‌هائی است که حتی می‌توانند ساخته و پرداخته شوند و دربرگیرنده اطلاعات و نکات ارزنده‌ای باشند و برای سؤالات پی‌درپی و فراوان کودکان و نوجوانان پاسخ‌هائی ارائه دهند.


۴) ملاحظه وضع نوزادان: نوزادی در خانه‌ای به‌دنیا می‌آید و حیرت و تعجب کودکان را برمی‌انگیزد. شکل تغذیه او را می‌بینند و ملاحظه می‌کنند که مادران با چه رغبت و علاقمندی پستان در دهان نوزاد می‌گذارند و به کودک شیر می‌دهند. در هنگام همین مراقبت و تغذیه، دنیائی از مسائل و مطالب به کودک آموخته می‌شود، او متوجه خیلی از مسائل شده و از کیفیت رشد و دنیای خاص زنان آگاه می‌شود و چه بسیار که کودک در این رابطه سؤالاتی از مادر خود به‌عمل آورده و مادر می‌تواند با حوصله و دقت به پرسش‌های او پاسخ گوید.


۵) استفاده از فرصت‌ها: مسئله هنگامی اهمیت پیدا می‌کند که فرصت و زمینه جدید پدید آید. برای نمونه هر حاملگی یا زایمان که در رابطه با انسان یا حیوانی پدید آید، کنجکاوی کودک را تحریک می‌کند. در چنان صورتی امکانی به‌دست می‌آید که بسیاری از مباحث مربوط به سؤلات کودک پاسخ داده شود.


در همه حال، این نکته باید مورد توجه والدین و مربیان باشد که افشای حقایق پیش از موعد، موجب بی‌نظمی‌هائی در رابطه با حیات کودکان خواهد شد و بیداری بی‌موقع سبب پیشروی جنسی است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:31  توسط حسین  | ویتامینی جهت کاهش دردهای قاعدگی

 آیا شما هم جزو خانم هایی هستید که قاعدگی های دردناکی دارند، به شما توصیه می کنیم با مصرف این ویتامین دردهایتان را تخفیف دهید.

ویتامین E باعث کاهش معنادار در مدت و شدت درد مبتلایان به دیسمنوره یا قاعدگی دردناک می شود و می‌توان از آن به عنوان یک روش درمانی استفاده كرد.
در این پژوهش 200 دختر با میانگین سنی 19 تا 26 سال تحت کارآزمایی بالینی قرار گرفتند و کپسول ژلاتینی ویتامین ای 200 میلی گرمی به مدت 5 روز، 2 روز قبل از شروع قاعدگی و تا 3 روز اول آن روزانه به آنها داده شد.
یافته های این مطالعه نشان داد از نظر توزیع فراوانی روزهای دارای درد در ماه اول و ماه دوم قبل از مصرف ویتامینE همه شرکت کنندگان در روز اول درد داشتند و بعد از مصرف ویتامین E در ماه اول حدود یک ششم از بیماران و در ماه دوم حدود یک پنجم بیماران درد روز اول را نداشتند.
همچنین میانگین شدت درد قبل از مصرف ویتامین E در ماه اول و دوم در بین آزمایش شوندگان 5،18 بود که به 3،4 بعد از مصرف ویتامین E کاهش یافت.
بر این اساس می توان از ویتامین E به عنوان یک روش درمانی برای دیسمنوره یا قاعدگی دردناک استفاده كرد و کیفیت زندگی زنان مبتلا به آن را افزایش داد.
این پژوهش توسط دکتر فریده اخلاقی از دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شده است و در مجله دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران ارائه شده است.

نقطه G همیشه مقوله ای بحث انگیز بوده است. خیلی خانمها اعتقاد دارند که برای ارگاسم ضروری است، درحالیکه خیلی ها هم باور دارند که اصلاً وجود ندارد. پائولا هال روانشناسی جنسی به بررسی این مسئله می پردازد و توضیح می دهد که چطور این نقطه را پیدا کنید، با آن چه کنید و عنوان می کند که چرا نداشتن هم اشکالی ندارد.

نقطه G کجاست؟
اگر داشته باشید، نقطه G 5/2 تا 5 سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد. باید بتوانید با انگشت آنرا حس کنید. اگر از نظر جنسی تحریک نشوید یعنی بزرگتر از یک نخودفرنگی نیست. اما اگر تحریک شدید، یعنی اندازه آن بزرگتر از این است.

نقطه G بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است. اگر میخواهید بررسی کنید و ببینید که شما هم این نقطه را دارید یا نه، باید به دنبال یک محل زبر و تقریباً گردوشکل باشید که نسبت به بقیه سطح واژن که صاف و نرم است متفاوت است.

نام علمی

نقطه G در اصل نقطه گرافنبرگ است که بعد از از روی نام ارنست گرافنبرگ پزشک متخصص زنان که برای اولین بار در سال 1944 این نقطه را توصیف کرد، نامگذاری شده است.

نقطه G چیست؟

برای خیلی از خانمها، نقطه G ناحیه ای بسیار حساس و تحرک کننده است که ساعتها به آنها لذت می دهد. برای خیلی های دیگر نقطه ای برآمده در واژن است که اگر بیش از اندازه دستکاری شود فرد احساس می کند که نیاز دارد به دستشویی برود. خیلی از خانم ها هیچ حسی در این نقطه احساس نمی کنند و خیلی ها هم اصلاً این نقطه را در واژن خود ندارند.

تئوری های مختلفی درمورد اینکه نقطه G واقعاً چیست، وجود دارد. یک دیدگاه این است که نقطه G محل بافت پروستات درست مثل پروستات در آقایان است. نبود کروموزوم Y در جنین در حال رشد مونث، سلولها را در محلی مشابه یعنی در همان نقطه G کنار می گذارد. متخصصین دیگری با تئوری پروستات هم عقیده هستند اما آنرا بیشتر توضیح می دهند و میگویند این تنها دلیل حساس بودن این نقطه نیست. آنها به چوچوله و مجرای پیشاب بعنوان منابع لذت دیگر اشاره میکنند که هر دو آنها را می توان با دیواره جلویی واژن تحریک کرد. به همین دلیل محل های زیادی برای ارضاء جنسی وجود دارد و دیگری نیازی به گشتن دنبال نقطه G نیست.

متخصص دیگری که اولین بار نقطه G را به اطلاع عموم رسانید اخیراً استفاده دیگری برای آن کشف کرده است. او در تحقیقات خود نشان داده است که تحریک کردن نقطه G می تواند آستانه درد را تا 47% بالا ببرد. اگر محرک موجب تحریک جنسی فرد شود، آستانه درد تا 84% بالا می رود، و 107% روی ارگاسم تاثیر دارد. فرضیه او این است که این نقطه حساس یکی از مسکن های طبیعی طبیعت برای زایمان و وضع حمل است.

با همه این حرفها هنوز کسی دقیقاً نمی داند نقطه G چیست اما مسئله مهم این است که ببینید شما این نقطه را دارید یا نه.

با آن چه باید کرد؟

وقتی فهمیدید که شما این نقطه را دارید یا نه، باید کشف کنید که آیا این نقطه می تواند به شما لذت بدهد یا برایتان آزاردهنده است. مالیدن معمولاً بهترین راه برای تحریک آن است.

معمولاً توصیه می شود که انگشت سبابه تان را تا بند انگشت دوم وارد کنید و نقطه مورد نظر را با حرکت رو به جلو به سمت دیواره جلویی بکشید. باید امتحان کنید و ببینید که حرکتتان چگونه باشد که بیشترین لذت را به شما بدهد. مهم این است که از نظر جنسی تحریک شوید. شایان ذکر است که حساسیت به این نقطه در روزهای مختلف ماه متفاوت است.

در طی این تحریک، اولین حسی که به شما دست می دهد این است که به دستشویی بروید. شاید به این دلیل است که نقطه G روی دیواره جلویی است و به مثانه تان شما فشار وارد می شود. بهتر است اول مثانه تان را خالی کنید و بعد اینکار را امتحان کنید. چند بار اول کمی برایتان عجیب خواهد بود اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

حس کردن آن در طول رابطه جنسی

برحسب اندازه و محل دقیق نقطه G این احتمال وجود دارد که در طول رابطه جنسی آن را حس کنید یا نکنید. اگر لگنتان بلند شود احتمالاً می توانید آنرا حس کنید.

راه دیگر حس کردن آن این است که در حالت ایستاده خم شوید و اجازه بدهید که آلت جنسی از پشت وارد واژن شود.

انزال خانم ها

خیلی از خانمها می گویند که وقتی نقطه G را تحریک می کنند، انزال پیدا می کنند. تحقیقات نشان داده است که تقریباً 10 درصد از خانم ها طی ارگاسم یا تحریک جنسی بین 9 تا 900 میلی لیتر مایع از مجرای پیشاب خارج می کنند. گروهی از دانشمندان روی برخی از این مایعات آزمایش کردند و متوجه آنزیم های پروستاتیک شدند و به این تئوری رسیدند که نقطه G تقریباً مشابه پروستات در آقایان است.

اما گروهی دیگر با آزمایش روی این مایع گفتند که خیلی شبیه به ادرار است. آخرین تفکرات در این رابطه این است که این مایع نوعی دیگر از ادرار است که با تحریک جنسی تغییرات شیمیایی در آن رخ می دهد. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:31  توسط حسین  | 

سکس در زندگی زناشویی

زوجین میـتوانند از یک ارتباط سالم، جذاب و خوب جنسی در طـول زنـدگی مشـتـرک خـود بهره ببرند. رضایت جنسی امـری اسـت کـه در طـول زمـان و بـا هشیاری بسیار زیادی قابل دست یافتن می بــاشـد. ایــن امــر نــیــازمــنـد تعهد، سـرسـپـردگـی، تـلاش و هــمکاری هر دو طرف می باشد. زوجـیـن بـایـد اولین اولویت خود را در تطمیع کردن خواست های دیگری قرار دهند. رشد رابطه جنسی در زندگی زناشویی چیزی جز آشکار کردن خود واقعی افراد نمی باشد.

 

لمس و ماساژ تحریکی

انجام ماساژ تحریکی بصورت یک عمل منظم در روابط جنسی یکی از مؤثرترین راههای افزایش ارتباط فیزیکی و احساسیست. عشق ورزی و نوازشهای گرم دستها بر روی پوست، طریقی که دستها بر روی بدن میچرخند، و لمس آرام عضلات و بافتها همگی با زبان بیصدای لمس، گویای حس درونی شما نسبت به یکدیگر است.

یک ماساژ شهوانی یا تحریکی قادر است در رها کردن شما و شریک جنسیتان از فشارهای روزانه کمک کرده، فرصتی گرانبها جهت استراحت و لذت بردن از با هم بودن برایتان بوجود آورد. ممکن است ماساژ جهت کاهش درد و کشش شریکتان انجام شود. بمنظور آزاد کردن وی از فشارها، اضطراب، و سردرد شما میتوانید ماساژ صورت را انجام دهید، و یا میتوانید جهت کاهش دردهای عضلانی وکششها ماساژ را بر نوازش کمر، شانه ها، و گردن متمرکز نمائید. شما میتوانید شریک خود را با دادن یک ماساژ لطیف پا یا دست نوازش کنید.
انجام ماساژ ممکن است بصورت امر جنسی درآمده، جریانی از نوازشها و مالش را از بالای سر تا نوک انگشتان پا پدید آورد. یک ماساژ میتواند شامل تنوعی از نوازشهای لطیف، سست و آرام، تا مالشهای محکم وحرکات قوی باشد. زیبایی ماساژ در آنست که حرکات آن شبیه نتهای موسیقی و یا حرکات موسیقی، آنقدر متنوع است که میتواند همیشه شما را در پاسخگوئی خلاق به تغییر نیازها و حالات شریکتان توانا سازد.
این امر ممکن است بصورت مقدمه ای برای مواجهه جنسی گردد که بدین طریق تمامی بدن برای لذت بردن آمادگی بیشتری یافته واحساس شهوت میکند. ماساژ تحریکی به ایجاد اعتماد فیزیکی وروانی کمک میکند زیرا یکی از طرفین خود را در احاطه دستهای دیگری قرار میدهد. در حین ماساژ، شخص ماساژ دهنده باید احترام به نیازها و پاسخهای درونی طرف مقابل را بیاموزد.

لمس به عنوان یک نیروی درمانی

مهمترین عامل درمانی در هر ماساژی، قدرت لمس با عشق است. حس لمس بعنوان مادر تمامی احساسات شناخته میشود، و اولین حسی است که در جنین انسان و سایر گونه ها رشد میکند، و همچنین اولین حسی است که بقیه حس ها برمبنای آن رشد میکنند. حس لامسه در پوست جای میگیرد، عضو معجزه آسائی که تمامی بدن را میپوشاند، بوسیله پایانه های عصبی بیشمار که به مجموعه ای مختلف از فشارها که از حس درد تا لذت متغیر است پاسخ میدهد. پوست پیامهائی را که حاوی اطلاعاتی از دنیای پیرامون ماست از طریق سیستم اعصاب مرکزی به مغزمیفرستد.

عشق درمانی( 1)
ماساژ، نوعی عشق ورزی و روندی درمانیست که موجب آزاد شدن کششهای بدن و فشارهای روحیست، همچنین ماساژ به فرد اجازه میدهد تا با آزادی بیشتری از رابطه دو طرفه دلخواه لذت ببرد. چنانچه دو طرف یکدیگر را به نوبت ماساژ دهند، هر دو میتوانند لذت تقسیم نقش را در دادن و گرفتن خوشی فرا گیرند.

تغذیه احساسی(2 )
ماساژ وسیله مناسبی جهت برقرار کردن رابطه فیزیکی در زمانیست که شهوت یکی از طرفین کم است، و یا زمانی که اختلالی جنسی و یاشرائط فیزیکی خاصی وجود دارد که باعث محدودیت و یا ممانعت از رابطه جنسی کامل بین دو طرف میگردد. با ادامه لمس طرف مقابل، احساسات اولیه که درپی تماسهای فیزیکی به جنبش در آمده ادامه میابد، و موجب جلوگیری از بروز حس ناامیدی وایجاد نیاز و حس تنهائی خواهد شد. نوازشها میتوانند کششهای عضلانی را از تمامی مناطقی از بدن که در رابطه با پاسخگوئی جنسی هستند آزاد کرده، و به شریک شما کمک کند تا ا حساس سرزندگی ونشاط کرده بتواند احساسات جنسی خود را درک کند.

یک لمس همراه با عشق که اطمینان مجدد و نشاط به پوست می دهد ، نهایتاً احساس خوب و لذت بخشی به تمام بدن القاء خواهد کرد.
لمس و مالش یک حالت اولیه از روند تغذیه روانی – تنی یا سایکوسوماتیک (Psychosomatic) بدن، روح، روان، در طول زندگی ماست . مالشهای مناسب آمیخته با عشق به صورت در آغوش گرفتن ، نوازش کردن، ناز کردن یکدیگر و بوسیدن در مراحل اولیه پیشرفت سالم یک کودک در حال رشد حیاتی اند .
در طی این احساسات پوستی مطبوع ، کودک قادر است حس علاقه به خود را تشخیص داده ، و حس درک و احترام به بدن خود را بیاموزد .
محرومیت از تماسهای لمسی در دوران اولیه کودکی مکن است رشد فیزیکی و احساسی را به تعویق انداخته ، به صورت بالقوه منجر به مشکلات سلامتی، رفتاری، و جنسی در سالهای بعد گردد . کمبود نوازش و لمس حتی در دوران بزرگسالی قادر است حس شادابی و حیات و راحتی را از فرد بگیرد . این امر غالباً خود را به صورت عدم توانایی در اثر گذاری و اثر پذیری کافی نشان می دهد .

لمس همراه با عشق، در طول ماساژ، به بهبود زخمهای کهنه عاطفی که خاطرات در بدن بر جای گذاشته اند کمک کرده، حس مثبت و جدیدی از اعتماد و پاسخگویی به احساسات فیزیکی را تثبیت می نماید .
وقتی زوجها تجاربی در فنون مالش بدست می آورند که اغلب برایشان تازگی دارد درمیابند که ماساژ دادن به اندازه ماساژ گرفتن ارضاء کننده است . این بدین دلیل است که بواسطه لمس و بکارگیری حواس دیگر، شما دریچه ای به اعماق احساسات خود باز کرده و قصد تحت تأثیر قرار دادن آنها را دارید .

در طول یک ماساژ، شما میتوانید، سرخوش، لطیف، محکم، خلاق، و عاشقانه باشید. به محض شناختن و درک اندام دیگر ، آگاهی شما از نیازهای فیزیکی خودتان آغاز می گردد .
در هر حال ، این مسأله حائز اهمیت است که تنها زمانی ماساژ داده شود که نیاز به انجام آن حس می شود ، زیرا این یک عمل حسی است و ماساژ که با استفاده از دستها صورت می گیرد ، همیشه درونی ترین احساسات شما را انتقال می دهد .

لمس بهبودی بخش
بگذارید ماساژ به صورت یک عمل منظم در روابطتان درآید . شرکاء جنسی باید یاد بگیرند که چگونه تمام احساسات بدن را بوسیله افزایش حساسیت پوست به تحریک خارجی و همچنین حس درونی گسترش داده و اعتماد به نفس خود را بیشتر کرده و به چگونگی رشد و بهبود مالشها اعتماد کنند.

انـتـقـال محبت
بوسیله گشودن قلبتان و ریختن مهربانی در دستان خود هنگامی که هر قسمت از بدن شریکتان را نوازش میکنید ، شما قادر خواهید بود یک حس عمیق رشد عشق و اهمیت دادن را به وی انتقال دهید که افزایش احساسات فیزیکی راحتی و علاقه به خود را باعث می گردد. ماساژ ارتباط عاطفی را زیاد کرده و باعث رشد آن به طریقی منحصر به فرد خواهد شد .

حرکات روان
در یک ماساژ صمیمانه و پر احساس ، دستان و ساعد خود و سایر قسمتهای بدنتان را جهت نوازش پوست بکار برده ، اجازه دهید این نوازشها همانند آب بر روی تمام سطح بدن جریان یابد . گاهی اینطور به نظر میرسد که دو بدن در یکدیگر ذوب شده و در هم ادغام می شود ، و مرزهای فیزیکی بین شما حل می گردد .

به همین اندازه اهمیت دارد که بدانی آیا ماساژی که قصد دارید انجام دهید تنها به عنوان یک نوازش حسی یا آرام بخشی و یا باز گرداندن نشاط است و یا اینکه تنها برای کسب تحریک جنسی به عنوان مقدمه عشقبازی می باشد .
به طور طبیعی اگر توافق دو طرفه وجود داشته باشد ، یک ماساژ می تواند از یک حالت به حالت دیگر تبدیل شود ( توضیح مترجم : از حالت نوازش حسی به تحریک جنسی ). اما سوء استفاده از موقعیت ، به منظور فریفتن و گمراه سازی طرف مقابل در صورتی که هیچ علامت واضحی حاکی از رضایت وی دریافت نکرده اید اشتباه است . اگر قصد از انجام ماساژ تنها تسکین ، راحتی ، و آرامش بخشی باشد و یا شریک شما راضی به انجام عمل جنسی نباشد ، در آنصورت بهتر است که از تماس مستقیم با اندام تناسلی و یا سایر نواحی تحریک شونده که می توانند یک پاسخ جنسی ناخواسته را در هر یک از شما برانگیزد اجتناب کنید.

برای کسانی که در روابط جنسی به طور غالب نقش دهنده اصلی را دارند و اغلب به طور نا خود آگاه کنترل واقعی را در دست گرفته و فرصتهای عشقی و رابطه متقابل شریک خود را انکار می کنند ، فراگیری دریافت ماساژ میتواند نقشی بسیار کمک کننده داشته باشد . گرفتن ماساژ یکی از اندک مواردی در زندگیست که طی آن تمامی آنچه نیاز دارید کاملاً حالت پذیرندگی و دریافت دارد . حتی در عشقبازی نیز اغلب یک اثر متقابل دائمی وجود دارد .
برای آنکه خودتان را به صورت بی حرکت و کاملاً آماده دریافت ماساژ درآورید ، باید خود را تا حد بالایی از اعتماد و شکنندگی به روی شریکتان بگشائید ، و این امر ، به خودی خود ، هدیه ایست که شما می توانید به وی تقدیم کنید. حتماً این کار را به صورت نوبتی انجام دهید تا هم گیرنده و هم دهنده ماساژ شوید و هر دو شما می توانید تمامی جنبه های آنرا بیاموزید .

مالشها در یک ماساژ
اگر قصد شما از ماساژ ، رضایت و لذت دو طرفه باشد ، حالت اطمینان مالشها در دستان شما و میزان حساس بودن دستهایتان به بدن شریکتان از ضروریات است . اما با نوازشها ، فشارها و لمسهای مختلف ، هدف از این عمل(ماساژ) را به یکدیگر نشان دهید . ماساژ را کاملاً همانند یک بازی انجام دهید ، آن را لذت بخش نمایید و حالت خوب و دلنشین موجود را برای هم بازگو کنید به یکدیگر شانس کشف و فراگیری تکنیکها را بدهید بدون آنکه حالت امری داشته باشید و در عوض اگر با آنچه بر روی بدنتان می گذرد حس راحتی ندارید این احساس خود را به شفافی به شریکتان بگویید
یک سری قواعد ابتدایی جهت انجام مالشها و نوازشها وجود دارد که باید فراگرفته شوند ، و این قواعد باعث پیشرفت تجربه و افزایش فنون دو طرفه در ماساژ می گردند . بواسطه آموختن چگونگی کاربرد حرکات مختلف و فشارها ، قادر خواهید بود که ماساژ مناسب به منظورهای مختلف را انجام دهید . همچنین شما می توانید توانایی خود در فنون ماساژ را با مطالعه کتابهای مخصوص این عمل و یا شرکت در کلاسهای ماساژ به همراه شریکتان بالا ببرید .
اولین قدم ، چرب کردن موضع ماساژ است . مقدار کمی روغن را در کف یک دست ریخته و سپس هر دو دست را بهم بمالید تا قبل از گستردن آن بر روی بدن بوسیله حرکات نرم و ملایم و با بکار بردن بخش نرم کف دست آن را گرم کرده باشید .
جهت تسهیل لغزش با احساس دستها بر روی پوست ، مقدار کمی روغن بکار برید. این نوازشهای کرخ کننده به شما کمک می کند تا ....

مقدمه عشقبازی
اگر هر دو شما پی برده اید که ماساژ ، مقدمه ای با شکوه برای عشقبازیست ، آنگاه یکبار که تمایل جنسی زیادی داشته و تمام بدنتان در حالت آرامش است ، می توانید با نوازش قسمت تحریک شونده شریکتان موجب افزایش حالت جنسی وی شوید.

انتخاب روغنها
یک روغن گیاهی سبک و ترجیحاً تصفیه نشده مانند روغن دانه انگور ، روغن کافشه( گلرنگ ) و با روغن آفتابگردان را جهت چرب کردن انتخاب کنید . باید بتوان به این روغن سبک ، روغنهای غنی تر مانند روغن بادام ، روغن آووکادو و یا روغن جوجوبا را افزود.
سعی کنید حالت تسکینی ، عاشقانه و تحریکی روغنهای اصلی را بیاموزید ، بدین سان شما قادر خواهید بود ، ترکیبی خشبو جهت تسریع حس تحریکی در ماساژتان پدید آورید . روغن تهیه شده را در یک کاسه سرامیکی و یا یک بطری ریخته که به شما اجازه می دهد مقادیر لازم روغن را در دستتان بریزید . قبل از کاربرد روغن آنرا کمی گرم کنید . در کنار خود دستمال یا حوله ای به منظور پاک کردن دستهای خود و یا روغنهای ریخته شده داشته باشید . در صورتیکه شریک شما مالیدن روغن بر روی پوست خود را دوست ندارد ، از لوسیون های بدن که حالت مغذی برای پوست دارند استفاده کنید . پودر تاک هم می توان بکار برد ، اگرچه خشک بودن آن مانع انجام حرکت لغزان و روان در یک ماساژ احساسی صحیح خواهد بود .

گرمای مایع
حرکات روان شما در حین گستردن روغن بر روی پوست ، سبب گرم شدن عضلات و تسهیل جریان گردش خون شده و بافتهای بدن را برای سایر مالشها آماده می کند . در این مرحله از ماساژ نباید عجله کرد ، چون به هر دو شما فرصت آرامش می دهد . توجه خود را معطوف یکدیگر کنید.

دنبال کردن برجستگیها
تمامی تنشها را از دستانتان خارج کنید تا بتوانند بر روی برآمدگیها و فرورفتگیهای بدن شریکتان ماهرانه بلغزند و سُر بخورند و ذوب شوند و بدین طریق تفسیر واضحتری از فرم و ساختمان بدن هم برای شما و هم برای او به ارمغان آورند .

تماس نزدیک
با قرار گرفتن به صورت باز بر روی کمر شریکتان می توانید به راحتی وی را احاطه کرده و تمامی سطح پشت وی را به وسیله یک حرکت مالشی طولانی و جارو مانند دستان خود در طول شانه ها و پشت وی مالش دهید . نزدیکی فیزیکی شما ، بر جنبه تحریکی ماساژ می افزاید ، اما مراقب باشید وزن بدنتان را در یک محل متمرکز نکنید .

حرکات دورانی
حرکت در ماساژ تحریکی باید ملایم و دورانی بوده هرگز نباید به طور ناگهانی در نیمه بدن ختم شوند . همیشه دستان خود را در حول برآمدگی های بدن به نرمی حرکت دهید .

... تمامی تنش هائی را که ممکن است داشته باشد، از یاد ببرد و برای احساس لمس دستان شما پذیرا و آماده تر شود.
شما تنها با بکار بردن مالشهای نرم و آرام به شکل حرکات متداوم و روانی که تمامی قسمتهای بدن را در بر مسگیرند، میتوانید یک ماساژ احساسی و آرامش بخش را بوجود آورید. با به حرکت در آوردن دستهایتان از ناحیه کمر به سمت ساقها و به شکل حرکات ساده نوازشگرانه و یا، هنگامی که قسمت جلوئی بدن را از ناحیه ران به سمت شکم مالش میدهید، شما قادرید تا یک حس یگانگی و کمال را در بدن شریکتان پدید آورید.

مالشهای بادبزنی و دایره ای
مالشهای بادبزنی و دایره ای باعث خارج شدن تنش و آزاد کردن فشارها از بافتهای نرم بدن گشته، یک حرکت هیپنوتیزم کننده و یک جریان دلپذیر و لذت بخش را در یک ماساژ حسی بهمراه میآورند.
مالشهای دایره ای برای کلیه مناطق با سطح گسترده در بدن مانند، کمر و کناره های قفسه سینه، ران ها، شکم و سینه بکار میروند. رمز اثر این مالشها آنست که آنها را بطور غیر منقطع و بدون وقفه بر روی پوست بدن بصورت پیچشی انجام دهید تا آنکه آماده ادامه ماساژ و دنبال کردن آن با حرکت بعدی شوید. حرکات دایره ای در سه مرحله در سمت چپ نشان داده شده اند.

مالش های بادبزنی
حرکات بادبزنی میتوانند به سمت بالا و یا پائین انجام شوند. در یک حرکت رو به پائین وقتی که دستان شما به قاعده کمر رسید، با لغزاندن دستها به سمت بالا و در طول لبه های قفسه دنده ها، به بالای ستون مهره ها باز گردید.

ماساژ بادبزنی
1- جهت انجام حرکت بادبزنی رو به بالا، هر دو دست خود را بشکل صاف و در جهت سر، در دو طرف انتهای پائینی ستون مهره ها قرار دهید.

بادبزنی رو به بیرون
2- قبل از آنکه حرکت بادبزنی رو به بیرون را در کناره های بدن انجام دهید، هر دو دست خود را برای یک فاصله 15 سانتیمتری به سمت بالا حرکت دهید.

مالش های لغزشی رو به پائین
3- هر دو دست خود را به نرمی به سوی کناره های بدن برده و به سمت پائین بکشید. سپس قبل از آنکه دوباره مالش های رو به بالا را انجام دهید با یک چرخش در مچ ها، دستان خود را به سمت مرکز کمر بلغزانید.

مالش های دایره ای
1- جهت انجام ماساژ بصورت مالش های دایره ای، هر دو دست را صاف و بطور موازی بر روی بدن قرار دهید، بطوریکه انگشتان دستها حالت دور شونده از هم داشته باشند. وجود فاصله ای در حدود 10 سانتیمتر بین دستان شما کافیست. در حالیکه دست راست حالت تقدم دارد، با یک فشار یکنواخت بر روی کمر، مالش را در جهت حرکت عقربه های ساعت انجام دهید، البته باید دست راست در جلوی دست چپ حرکت کند.

حرکت برداشتن و عبور کردن
2- دست راست خود را به آرامی از روی بدن برداشته، بر روی دست چپ که در حال مالش کمر بصورت چرخشی است به شکل ضربدر نگاه دارید.

تکمیل حرکت دایره ای
3- در حالیکه دست شما در حال تکمیل حرکت دایره ای است، دست راست شما جهت انجام یک حرکت نیم دایره ای پائین میاید، سپس بار دیگر دست راست را بلند کرده تا به دست چپ اجازه عبور دهید.
حال این ترکیب را تکرار کنید.

مالشهای بادبزنی بصورت رو به بالا و با فشارهای یکنواخت بر روی کف دو دست صورت گرفته و برای ماساژ در بیشتر قسمتهای بدن بکار میرود. یک مالش بادبزنی باید بوسیله حرکت مداوم و بدون وقفه رو به بالا با مالش بعدی ادامه یابد، که بدین وسیله به جریان خون به سمت قلب کمک میکند. وقتی که دستان شما به بالای عضوی از بدن رسید، آنها را بصورت بادبزنی به سمت خارج و لبه های اندام حرکت دهید و سپس آنها را دوباره برای انجام تکرار حرکت در کنار هم بگذارید. مالشهای بادبزنی بر روی قسمت پائینی کمر در سه بخش توضیح داده میشوند.

مالشهای قدرتی
مالشهای قدرتی به ماساژهای حسی شما تنوع بخشیده، موجب لذت بخش شدن آن میگردد. این مالشها دارای یک اثر طراوت بخشی بر روی بدن بوده، جریان خون را تسهیل میکند، وهمچنین شل شدن عضلات گرفته و سفت را در پی داشته و بافتها را از سموم بدام افتاده در بافت خلاصی میبخشد. شریک شما از تأثیر تحریکی و حسی فشارهای مختلف موجود در این مالشها لذت میبرد. پس از آنکه ماهیچه ها گرم و شل شدند، مالشهای اصطکاکی، ورز دادنی، و ضربه ای را انجام دهید.
جهت تسکین پوست ناحیه مورد ماساژ، باید حرکات قدرتی بوسیله نوازشهای حسی دنبال شده و ادامه یابند. حرکات اصطکاکی باعث سائیده شدن و ما لش محکم پوست گشته و جهت آزاد کردن برخی از اعضای بدن از فشارها و تنشها بی نظیر هستند. فشار در این مالشها باید به آرامی و با احساس از طریق قسمتهای ابتدائی کف دست ( قسمت نرم کف دست)، شست ها ، انگشتان و یا حتی بندهای انگشتان دست اعمال گردد. حرکت قدرتی میتواند بصورت یک مالش مداوم، یک کشیدگی کوتاه، و یا یک حرکت مدور انجام شود که طی آن، فشار بر روی نیمه خارجی دایره بیشتر است. حرکات اصطکاکی و سایشی را زمانی انجام دهید که در نواحی مجاور استخوان مانند طول ستون مهره ها، در حوالی تیغه شانه ها، زیر و روی جمجمه، و یا بر روی دستها ، پاها و صورت در حال کار کردن هستید.

روغن های اصلی
تنها چیزی که برای انجام یک ماساژ حسی بدان نیاز دارید، یک روغن سبک حامل مانند روغن دانه آفتابگردان و یا روغن بادام است. اما با مخلوط کردن چند قطره روغن اصلی دیگر و یا یک روغن سبک حامل دیگر میتوانید ماساژ را به یک تجربه واقعی و به یاد ماندنی تبدیل کنید. روغن های اصلی، دارای خواص درمانی منحصر به فردی هستند. بطور مثال برخی از آنها در آزاد کردن استرس ها و تنش ها بسیار مفیدند. تصمیم گیری در انتخاب ترکیب روغن ها، باید توسط شما و شریکتان باتفاق یکدیگر صورت گیرد، در غیر اینصورت اگر بوی روغن برای یکی از شما ناخوشایند باشد، آن ماساژ چندان مطبوع و رضایت بخش نخواهد بود. برخی از روغنها مانند روغن گل رز، روغن گل یاس، روغن چوب صندل، روغن چوب رز و روغن یلانگ یلانگ وحشی جاذبه لذت بخشی را بوجود میآورند.
هشدار: روغنهای اصلی، بسیار تغلیظ شده هستند و هرگز نباید بطور مستقیم بر روی پوست مالیده شوند. همیشه ابتدا آنها را با یک روغن حامل مناسب ترکیب کنید. برای یک ماساژ کامل (بر روی تمامی بدن)، بین 10 تا 15 قطره از یک، دو، و یا سه روغن اصلی را به 5 قاشق چایخوری روغن حامل پایه بیافزائید.

مالشهای تسکین دهنده
مالشهای با دایره بزرگ بر روی شکم بسیار تسکین دهنده بوده، به شریک شما کمک میکند تا عمیق تر نفس بکشد، بطوریکه بیشتر در تماس با احساس جنسی و عاطفی خود قرار میپیرد. همیشه بآرامی به شکم نزدیک شوید چون شکم، ناحیه ای آسیب پذیر است.


تمدد اعصاب کمری
ستون مهره ها معمولأ یکی از پر تنش ترین نواحی بدن است. حرکات اصطکاکی گسترده تر و شدیدتر بر روی عضلات و رباطات در طول ستون مهره ها به آزاد شدن تنش و سختی عضلات از ناحیه پشت شریک شما کمک کرده، وی را قادر میسازد تا عمیقتر تمدد اعصاب نموده و از ماساژ لذت ببرد. در این حرکت، بالشتک شستها بآرامی در ناحیه بالائی کمر و در شیار ناودانی طرفین ستون مهره ها فشار میآورد، در حالیکه دستها بقیه نواحی پشت را ماساژ میدهند. در حالیکه شستهای خود را به سمت پائین کمر حرکت میدهید، وزن خود را بطور یکنواخت بر روی حرکات مالشی در ماساژ وارد نمائید. سپس بمنظور تکرار کامل حرکت و با مقدار بیشتری فشار، دستان خود را در اطراف باسن و ران، بالای سطح کناری قفسه دنده ای و بر روی شانه ها بلغزانید. برای تنوع بخشیدن به مالشها، یک حرکت دایره ای کوچک را بوسیله شستهای خود و با حرکت دادن در قسمت پائینی دو طرف ستون مهره ها انجام دهید.

عمل مالیدن و ورز دادن جهت ماساژ قسمتهای گوشتی بدن مانند شانه ها، پهلوها، باسن، و رانها انجام میشود. ورز دادن، همانطور که از نام آن پیداست، به عملی گفته میشود که نانوا جهت مالیدن و آماده کردن خمیر انجام میدهد، و بوسیله حرکات مشت کردن و چلاندن بخش گوشتی در بین انگشتان دست، کف دست، و شستهای یک دست، قبل از منتقل کردن آن به دست دیگر صورت میگیرد. سپس دست در حال انتظار، همین حرکات را تکرار میکند و بدینطریق، بخش گوشتی در بین انگشتان ورز داده میشود. جهت کار کردن بر روی یک قسمت، باید مچ ها و شانه ها در حال استراحت باقی بمانند تا وقتی که ورز دادن بصورت حرکت موجی و روان بطرف مچ ها و سپس شانه ها برسد.

حرکات ضربه ای یا کوبشی، بصورت ضربات سریع و لرزشی بوده که بوسیله تغذیه مناسب پایانه های عصبی با جریان خون در جهت ایجاد طراوت در دستگاه پوست انجام میشوند. حرکات ضربه ای به اشکال مختلفی وجود دارند که در تمامی آنها، یک دست، دست دیگر را در حرکات سریع و چابک بر روی عضلات دنبال میکند و سپس بسرعت برای وارد آوردن ضربه سریع دیگری آماده میشود. بهترین حالت در انجام این حرکات، کاربرد آنها بر روی قسمتهای "وشتی و نرم بدن است و هرگز نباید این حرکات را مستقیمأ بر روی استخوان وارد آوریم.
عمل کوبش، توسط حرکات منظم و با استفاده از لبه های دست مشت شده بر روی بدن انجام میشود، درحالیکه عمل ضربش بوسیله یک سری حرکات آرام حاصل از لبه های دست باز که بشکل تیغه ای هستند صورت میگیرد. درحین انجام حرکات ضربه ای یا کوبشی، مچ های خود را استداحت دهید تا حرکات بصورت فنری و دارای حالت بازگشتی داشته باشند و دستها به حالت سنگین بر روی بدن فرود نیایند.

مناطق گوشتی
همانطور که مالشهای قدرتی، به آزاد کردن استرس از عضلات بزرگ کمک کرده و آنهارا در تحریک اعصاب حسی و تسریع پاسخ جنسی یاری میدهند، حرکات ورز دادنی نیز جهت مناطق گوشتی تحریک شونده باسن ها و رانها بسیار مناسب و عالی اند. بهنگام ماساژ باسن ها، از حرکات لغزشی و نرم بر روی برآمدگیها شروع کرده و سپس ماساژ را با عمل ورز دادن پیش ببرید.

مالشهای چابک
حرکات منقطع و سریع در عمل ضربش میتوانند بعنوان یک بخش مفرح و لذت افزا در ماساژ انجام شوند. بخصوص آنکه بدلیل ایجاد حالت طراوت و حیات بخشی به پوست بر روی باسن ها و ران ها، میتواند حس جنسی شریک شما را تحریک نماید. در هر حال چنانچه شریک شما بواسطه این حرکات، احساس آسیب پذیری کند و یا در شرایطی که حالت ماساژ یک حالت آرامشی و نه تحریکیست، بهتر است که این حرکات را برای وقتی بگذارید که قصد از ماساژ، ایجاد تحریک و یا انجام مالشهای قدرتی باشد.

حفظ حالت و فرم صحیح
در حین ماساژ دادن، ممکن است زانو زده، نشسته، و یا ایستاده باشید، اما همیشه این نکته مهم را بیاد داشته باشید که در حین ماساژ، حالت صحیح و درستی بخود گرفته و هرگاه احساس خستگی و فشار کردید، نفس عمیقی بکشید. با بیحرکت شدن و شل کردن بدن خود و تنفسی عمیق، حالت سرزندگی و فرم خود شما نیز در طول ماساژ حفظ میشود. این امر، افزایش لذت شما برای ماساژ دادن را در پی داشته و بدینوسیله میتوانید گرما، آسایش و طراوت را در دستان خود ریخته و به شریکتان هدیه کنید. پیامد داشتن حالت صحیح در حین ماساژ دادن، افزایش کیفیت حرکات و مالش های ماساژ است.

مهیا شدن جهت ماساژ
هرگاه که آماده انجام یک ماساژ حسی و باشکوه هستید، برای خلق یک جو عاشقانه وقت بگذارید تا شریک شما بفهمد که این یک موقعیت خاص است. جهت ایجاد یک محیط خوشبو و معطر، دور تا دور اتاق را بوسیله گلهای خوشبو تزئین کنید و برای ایجاد یک محیط عاشقانه از تعدادی شمع کمک بگیرید، البته آنها را در فاصله ای امن از محل ماساژ قرار دهید.
تشک یا سطحی را که بر روی آن قصد انجام ماساژ را دارید، بوسیله ملحفه های تمیز و پاک پوشانده و همچنین ملحفه های اضافی و حوله های تمیز برای مواقعی که شریک شما احساس سرما میکند در کنار خود داشته باشید. بعنوان موسیقی پس زمینه در ماساژ، یکی از موسیقی های سبک مورد علاقه خود را انتخاب کنید، اما مراقب باشید که صدای زیاد موسیقی سبب برهم خوردن ریتم طبیعی حرکات ماساژ شما نشود.
بدقت برنامه و حرکات ماساژتان را انتخاب کنید تا بدینصورت هر دو شما احساس راحتی کنید.درصورتیکه تمامی لباسها را از تن خارج کرده اید، باید حرارت اتاق گرم و بدون رطوبت باشد. از داشتن یک محیط شخصی(Privacy) اطمینان حاصل کنید تا بدینطریق فرد گیرنده ماساژ قادر باشد تمامی افکار و نگرانیها را از خود دور کرده، و فرد ماساژ دهنده نیز بتواند تمام توجه خود را معطوف انجام ماساژ نماید.
در یک ماساژ کامل(بر روی تمام بدن)، هر دو شریک به یک زیرانداز محکم مانند یک لایه فوتن(Futon)، یا لایه ای از اسفنج، و یا یک تشک محکم نیاز دارند که بتواند وزن بدن آنها را در زیر فشارهای مالش و حرکات ماساژ تحمل کند. البته پتوهای تاشده، کیسه خوابهای پوشیده شده بوسیله ملحفه، و یا بالشهای محکم قرارگرفته بر روی زمین نیز کفایت میکنند. حوله ها و روغنهای ماساژ باید در کنار و دسترس شما باشند.

ماساژ پیش بینی نشده
مکان ها و موقعیتهای مختلف میتوانند ماساژ را به عملی لذت بخش تبدیل کنند. بعنوان مثال، وقتی که در حال حمام کردن با هم هستید، شما بهترین فرصت را جهت یک ماساژ فی البداهه دارید، خصوصأ اگر تماس پوست به پوست بین شما، حس طبیعی لذت بخش و آزادانه ای را ایجاد میکند.

نوازش های سبک و لطیف
نوازش های پرمانند، روشی پوست نواز و حسی جهت بپایان رساندن یکسری از مالشها در تمامی نقاط بدن است.
در این نوع حرکات، تنها با وارد کردن حداقل فشار از طریق نوک انگشتان و درحالیکه یک دست، دست دیگر را دنبال کرده و هر دو در یک حهت در حرکت اند، پوست را نوازش کنید.
این عمل سبب تحریک پایانه های اعصاب محیطی شده، بشدت افزایش حساسیت آنها را باعث میگردد. البته ممکن است برخی از افراد، این نوع نوازش ها را بیش از حد سبک و قلقلک دهنده توصیف میکنند، درحالیکه عده ای دیگر، شیفته اثر نشئه کننده آن باشند و با شعف فراوان از یک ماساز بوسیله این نوازشها بر روی تمامی بدن استقبال کنند
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:29  توسط حسین  | 

شب زفاف در خاطره تمامی زوجهای جوان یک شب خاطره انگیز است. کلیه کسانی که این شب رو تجربه کرده اند، بی شک تا آخر عمر آن را فراموش نخواهند کرد.

منظور ما در این مقاله شب اول عروسی نیست . چون بسیاری از افراد ، قبل از عروسی (که در عرف معمول است) آمیزش جنسی (بطور کامل) را تجربه میکنند. پس منظور این مقاله زمانی است که دختر ازاله بکارت میشود . یعنی زمانی که دختر ، پرده بکارت خود را از دست میدهد .

ما در این مقاله شب زفاف را زمانی میگوئیم ، که دختران برای اولین بار تجربه سکس از راه واژن را می آزمایند.

همانطور که میدانیم تمامی زخمها ، دردناک هستند بخصوص اگر سطحی باشند . به عنوان مثال اگر دست شما با دیوار زبری (مثل کنیتکس) برخورد کند ، درد به حد زیادی غیر قابل تحمل است.

این حالت دقیقا برای دختران مصداق دارد. آنها درد بسیار زیادی را در ضمن پاره شدن پرده بکارت تجربه میکنند. و غیر از آن ، درد بسیار زیادی هنگام داخل شدن آلت تناسلی در داخل واژن (دخول) خواهند داشت .

دو نوع درد در هنگام اولین تجربه جنسی قابل درک است :

1- درد به علت پارگی پرده بکارت .

این درد همانطور که در بالا ذکر شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است . که اینگونه زخمها معمولا دردناک تر از سایر زخمها میباشند . برای کنترل یا کاهش درد ، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است . این کار سبب میشود تا دختر به مرحله ارگاسم یا نزدیک آن برسد.

رسیدن به ارگاسم ، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد . به عنوان مثال د رزمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمیکند یا درد بسیار جزئی خواهد بود .

2- درد به علت دخول

این درد دقیقا درد به علت کشش دیواره واژن میباشد . شما وقتی بادکنکی را برای اولین بار باد میکنید ، زور بیشتری بکار میبرید تا بتوانید دیواره های بادکنک را از هم باز کنید . این حالت دقیقا دز واژن هم ایجاد میشود . واژن برای اولین بار میخواهد باز شود . پس درد زیادی را حس میکند . برای کنترل این درد دقیقا مثل بالا باید معاشقه طولانی داشت . تا هم واژن لیز شود و هم آستانه درد افزایش یابد . برای این منظور میشود از ژل لوبریکانت استفاده نمود.

در کل برای آمیزش بهتر و کم درد در اولین تجربه باید نکات زیر را توجه نمود :

1- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم

2- استفاده از ژل لوبریکانت

۳- دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد

۴- درصورت داشتن درد شدید از ادامه نزدیکی خودداری کنید.

پارگی پرده بکارت معمولا دارای خونریزی کم است . البته این قضیه به جثه زن و سن دختر دارد. در بعضی از موارد پرده دختر با نزدیکی پاره نمیشود . در این حالت حتما باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید. تا 3 روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی ، طبیعی است و نباید نگران بود…

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:29  توسط حسین  | 


 بدون شک یکی از مهمترین امیال و غرایز انسانی، غریزه ی جنسی است که از دیدگاه تمامی کارشناسان علوم انسانی، تربیتی و روانشناسی بهترین راه مدیریت و اداره ی این غریزه ازدواج است که می تواند غریزه ی جنسی را در مسیر درست خود هدایت کند. به هر حال از جهات گوناگون اهمیت این مسئله قابل توجه است و با توجه به اهمیت اولین رابطه ی جنسی، که تاثیرات دراز مدتی بر روی ذهن و جسم زوجین و به خصوص خانم ها دارد، خیلی مهم است که یکسری آداب و شرایط و تکنیک ها را به زوج های جوان آموزش داده شود. خب در این پست قصد داریم تا  به زوج های جوان بگوییم که چطوری می توانند میزان بهره مندی خود از لذت شب اول ازدواج را چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی و معنوی، به حداکثر میزان ممکن خود برسانند.

هنگام تبلیغ دین اسلام، همواره گفته می شود که اسلام تمام نیازهای انسان را مدنظر قرار داده است و همواره سعی می کند تا به انسان بیاموزد که برای رفع نیازهای خود، چگونه رفتار کند. متاسفانه در این بین مسائلی هستند که در راه آموزش آن ها کوتاهی شده است، و از جمله ی مهمترین این مسائل، آموزش مسائل جنسی و آموزش آداب و روش های مقاربت است، به طوری که در بین بعضی از مردم، بیان و آموزش مسائل جنسی، تبدیل به یک کابوس بسیار بزرگ شده است. اما واقعا آیا اسلام برای این نیاز انسان چه برنامه هایی دارد؟ آیا در اسلام آداب مقاربت و مسائل جنسی بیان شده است؟ و اگر اینچنین است، این آداب و روش ها، چه چیزهایی هستند؟
حقیقت مطلب اینست که اکثر مسلمانان نتوانسته اند اهمیت بسیار زیاد مسائل جنسی و توجهی که اسلام به این مسئله دارد را درک کنند. ( به یاد آن صحبت مرحوم دکتر شریعتی که گفتند: “حساب اسلام از مسلمانان جداست”) و این مسئله باعث می شود که آموزش مسائل جنسی تبدیل به یک حلقه ی مفقوده در جامعه شود و به خاطر همین سهل انگاری و عدم اطلاع رسانی بعضی از نهادهای آموزشی و فرهنگی، افرادی که در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و به سراغ منابع علمی معتبر می گردند، اغلب مواقع نتایج خوب و استانداردی را به دست نمی آورند.
البته هرچه می گذرد، اهمیت این مسئله بیش از پیش درک می شود و پایگاه های اسلامی-شیعی نیز بیشتر به مباحث آموزشی اسلام پیرامون مسائل جنسی توجه می کنند. مقاله ی زیر که توسط “پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی” تهیه شده است، می تواند به عنوان یکی از مقاله هایی باشد که تا حدودی می تواند قداست میل جنسی را در دیدگاه اسلام، روشن کند. (به طوری که امام خمینی(ره) هم فرمودند: “میل جنسی هوشمندانه ترین روشی است که خداوند برای تداوم نسل بشر خلق کرده است”)
در شب اول عروسی چه باید کرد؟

شب عروسی (زفاف) اولین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب های بسیار مبارک است . مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود. به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای آن ذکر شده است. در این شب دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.
از آموزه های دینی به دست می آید، همبستر شدن زن و شوهر و ارضای غریزه جنسی از این راه عبادت محسوب می شود و حتی در روایتی آمده است اگر کسی عمل نزدیکی با همسرش را همراه با آداب و رسوم آن زود به زود انجام دهد ، به یکی از سنت های پیامبران(ص) عمل کرده است.
نکاتی که در این جا باید بر آن تأکید کرد این است که :
1- در انسان برخلاف سایر جانداران، کیفیت همبستر شدن و انجام رفتار جنسی با همسر غریزی نیست ، بلکه آموختنی است و باید روش صحیح آن را یاد گرفت، گرچه اصل وجود غریزه جنسی غریزی و فطری است. به همین دلیل یکی از ضروریات برای هر پسر و دختر جوان که تصمیم بر ازدواج دارند، این است که دانستنی های لازم برای این کار را یاد بگیرند. این دانستنی ها شامل: مقدمات همبستر شدن، شناخت نیازهای عاطفی یکدیگر در هنگام آمیزش و رعایت آن، شناخت راه های مختلف همبستر شدن، آگاهی از راه های جلوگیری از بارداری، تنظیم خانواده، آگاهی از احکام شرعی آن اعم از زمان و مکان آمیزش و مسائل دیگر آن مثل غسل و امثال آن، رعایت بهداشت ظاهری مثل مسواک زدن، خوشبو بودن و امثال آن، آگاهی از نکات بهداشتی آمیزش و رعایت آن، آگاهی ضمنی از اختلال های جنسی که در صورت وقوع، سریعا برای معالجه اقدام کنند و صدها نکته ریز و درشت که بیان آنها در این جا مقدرو نیست و برای فراگیری آن لازم است به کتاب های مفیدی که در این زمینه تألیف شده مراجعه شود.
2- رسیدن زن و شوهر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) ، یکی از علائم انجام شدن موفقیت آمیز آمیزش جنسی است. اما با تأسف باید بگوییم بسیاری از همسران به دلایل مختلف که مهمترین آن عدم آگاهی است، از انجام رضایت بخش این عمل ناتوانند و به همین جهت به مشکلات زیادی اعم از جسمی و روانی مبتلا می شوند. حتی طبق آماری که روان شناسان و کارشناسان امور خانواده ارائه کرده اند بیش از 75 درصد از عوامل اختلاف های خانوادگی ریشه در این موضوع دارد. حتی شیخ اجل سعدی در گلستان در ضمن داستانی می گوید:
زن کز بر مرد بی رضا برخیزد
زان خانه و زان سرا بلا برخیزد
3- در رسیدن به اوج لذت جنسی، که علامت آن انزال در زن و مرد است، بین زن و مرد تفاوت وجود دارد و معمولا مرد بسیار زودتر از زن به این مرحله می رسد. به همین خاطر بسیاری از مردان وقتی به ارگاسم می رسند ، دست از کار می کشند؛ در حالی که هنوز همسرشان به ارگاسم نرسیده است. رها کردن زن دراین حالت باعث می شود مشکلات جسمی زیادی از جمله ایجاد درد در ناحیه کمر و شکم برایش به وجود آید. پس لازم است مرد به این نکته توجه کند و قبل از آمیزش، همسرش را با تحریک نقاط حساس زن ، او را برای این کار آماده کند.
در روایات فراوانی این موضوع مهم بیان شده و تصریح می کند یکی از آداب همبستر شدن با همسر ، ملاعبه یعنی تحریک زن از طریق لمس و مالش بدن و در آغوش گرفتن و … است . حتی در حدیثی آمده است مردی که قبل از نزدیکی با همسرش ملاعبه کند، مورد نظر و لطف و رحمت ویژه خدا قرار می گیرد.
آداب روابط زناشویی زن و مرد دو قسم است:

الف – آداب شب زفاف که عبارت است از :

برخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده‏ای در عصر ما به بعضی از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه تبدیل میگذرانند – در اسلام ، نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک ، با شعار «تکبیر» آغاز می گردد .

خواندن این نماز با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است: «اللهم ارزقنی الفتها و ودّها و رضاها بی و ارضنی بها و اجمع بیننا باحسن اجتماعٍ و انفس ائتلاف فانّک تحب الحلال و تکره الحرام؛ خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می داری و حرام را زشت می شماری».

پس از ورود عروس به حجله ، داماد در حالی که رو به قبله می ایستد، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‏شان ، چنین دعا کن: «اللهم بامانتک اخذتها و بکلماتک استحللت فرجها، فان قضیت لی منها ولدا فاجعله مسلما سویّا ولا تجعله شرک شیطان؛ خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پربرکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‏ای قرار مده». 1- ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند. 2- تکبیر گفتن در این شب ؛ 3- خواندن دو رکعت نماز ؛ 4- خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می گیرد. 5- دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس ؛
ب – آداب عمومی ( مستحبات) زناشویی:

امام رضا(ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید. زیرا برای بدن صالح تر و مایه امید بیش تر و ذکاوت بیش تر برای فرزند کهبه دنیا می آید ، می باشد. (سفینه البحار ، ج 1، ص 181) 1- گرفتن وضو 2- گفتن بسم اللّه‏ 3- در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد. 4- جماع در شب‏های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد. 5- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود. 6- جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد. 7- بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد ، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد ، زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و برخی بیماری های دیگر می شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:27  توسط حسین  | 

مرحله اول: چگونه مردتان را تحریک کنید
در این قسمت یاد خواهید گرفت که چگونه شوهرتان را به طرز باور نکردنی از سر تا پا غرق
شادی و هیجان کنید . هدف از این آموزش بدست آوردن مهارت و دانش احیای زندگی سکسی و
تقویت تحریک کنندگی شما می باشد . این مرحله به چگونگی تحریک نمودن مردتان اختصاص دارد.
بله، می دانم . شاید بگوئید این وظیفۀ خود اوست! خوب، بله، اگر شما فکر می کنید که در یک رابطه
سکسی، هر شخص مسئول تحریک شدن خودش می باشد، حق با شماست. اما من فکر می کنم
طرفین چنین رابطه ای موظفند برای تحریک یکدیگر نیز تلاش کنند. به نظر کار ساده ای میرسد، اما
حقیقت این است که در عمل هر کسی متفاوت از دیگران تحریک میشود. وقتی شما واقعاً امیال
منحصر بفرد یکدیگر را بشناسید، حقیقتاً از با هم بودن در تختخواب لذت خواهید برد. به من
اعتماد کنید!
کشف امیال یک مرد
یکی از اولین مراحل در ارضای یک مرد، مرحله ”برانگیختگی“ می باشد. اسم این مرحله را
می گذاریم ”شروع تحریک مرد “. برای اینکه همان زن دلربائی باشید که هیچ مردی نمی تواند در
برابرش مقاومت کند، من پیشنهاد می کنم که در مورد آنچه باعث تحریکش می گردد با وی صحبت
کنید. تنها از این راه است که می توانید بفهمید چه چیزی هر دوی شما را برای سکس آماده
می کند.
برای مثال، زوجی برای مشاوره نزد من آمدند که طرز معاشقه مورد نظر آنها با یکدیگر فرق
داشت – مرد همیشه از زنش می خواست که از ”حرفهای زشت “ و تحریک کننده در مورد او
استفاده کند، در حالیکه زن همیشه از شوهرش می خواست پشتش را ماساژ دهد . تا وقتی که ایندو
توانستند یاد بگیرند که چگونه با شیوه های متفاوت تحریک یکدیگر کنار بیایند، روزهای سختی را
پشت سر گذاشتند . اما همینکه آنها این حقیقت پذیرفتند که هر یک نوع متفاوتی از معاشقه را
دوست دارند، یاد گرفتند که چگونه از ترکیب هر دو تکنیک در مورد همسرشان استفاده کنند . حالا
دیگر آنها معمولاً با ماساژ پشت شروع می کنند، و سپس وقتی که به اتاق خواب می روند، زن شروع
می کند به گفتن کلمات زشت و در عین حال خوشایندی که مورد تقاضای شوهرش است.
آماده اید که بفهمید چگونه مردتان را سر حال کنید؟ ابتدا در فرم معاشقه که در زیر آمده
است، جاهای خالی را پر کنید، و سپس چک لیست تحریک را تکمیل کنید . چک لیست نام
روشی است که من بعنوان یک سکسولوژیست بکار می برم تا اعمالی که برای بهبود ارضای جنسی
یک زوج لازم است، تعیین گردد.
از شوهرتان بخواهید که پنج دقیقه وقت بگذارد و چک لیست زیر را پر کند یا اینکه می توانید
از آن بعنوان یک تمرین سرگرم کننده که با هم انجامش می دهید استفاده کنید (مثلاً در هنگام
صرف چای بعد از شام، اما نه در تختخواب ). هدف ما این است که دیدگاه روشنی از آنچه که برای
تحریک کردن او باید انجام دهید و آنچه نباید انجام دهید، بدست آوریم . بدین ترتیب شانس این را
خواهید داشت که چیزهائی که مردتان دوست دارد و آنچه که باعث تحریک وی می گردد را بفهمید.
فرم معاشقه:
آماده اید آنچه را که مردتان در معاشقه و قبل از آن دوست دارد، بدانید؟ از او بخواهید جاهای
خالی را پر کند یا اینکه هر جمله را با صدای بلند بخوانید و از او بخواهید آنرا تکمیل کند . ممکن
است از پاسخهای او شگفت زده شوید، اما قطعاً تفریح خوبی برایتان خواهد بود!
1- جائی که دوست دارم همسرم آنجا را ببوسد: .......................
2- آواز یا موسیقی که واقعاً مرا سر حال می کند: .........................
3- وقتی همسرم ......................... می پوشد نمیتوانم چشم از او بردارم.
4- سکسی ترین قسمت بدن همسرم: ............................
5- شاید مسخره بنظر برسد، اما وقتی همسرم ........................ ، من از شدت تحریک دیوانه
میشوم!
چک لیست تحریک:
حالا که تصمیم دارید اولویتهای سکس خود را با یکدیگر در میان بگذارید، از شوهرتان بخواهید
قسمتهای مربوط به خود را علامت بزند.
گزینه های زیر مرا برای سکس سرحال می کند:
...... در آغوش گرفتن همسرم
...... رقصیدن با همسرم
...... گذراندن یک غروب عاشقانه با همسرم
...... ارتباط با همسرم بروش غیر سکسی (آشپزی با یکدیگر، گفتگو، با هم قدم زدن، و غیره.)
...... اینکه بدانم همسرم حال و حوصلۀ معاشقه دارد.
...... وقتی همسرم بدن مرا می بوسد (شانه ها، گردن، شکم، و غیره.)
...... فقط فکر اینکه با همسرم در تختخواب باشم.
...... دیدن اینکه همسرم یک زیرپوش زنانه پوشیده است.
...... ماساژ دادن بدن همسرم
...... اینکه همسرم پشت مرا ماساژ دهد
...... لخت دیدن همسرم
...... حمام کردن با همسرم
...... گفتن امیال سکسی ام به او
...... دیدن مجلات سکسی
...... تماشای فیلمهای تحریک کننده یا سکسی
...... رفتن به کلوپهای رقص
...... شرکت کردن در یک سکس تلفنی
...... اینکه ببینم همسرم تحریک شده، هیجان زده یا هوسی است
...... احساس کردن بدن همسرم در کنار خود
...... شنیدن ”کلمات زشت“ از جانب همسرم
...... بوسیدن همسرم
...... لمس کردن سینه های همسرم
...... لمس کردن آلت تناسلی همسرم
...... لمس شدن یا تحریک شدن آلتم توسط دست همسرم
...... لمس شدن یا تحریک شدن آلتم توسط دهان همسرم
...... تقریباً همه چیز
آزمایش ایده های جدید
همانطور که می بینید، این لیست می تواند بی پایان باشد، زیرا ظرفیت انسان برای لذت و تحریک
به گستردگی تخیل شماست و تارهای عصبی شما ! تعجبی ندارد که اغلب مشکل است امیال
شوهرتان را حدس بزنید . اما وقتی چک لیستی داشته باشید که موارد تحریک شدن او را بیان
می کند، می توانید تصمیم بگیرید که بعنوان یک همسر چگونه رفتار کنید . شما حتی ممکن است
بخواهید برخی از موارد چک لیست را که او علامت نزده است و شما نیز تا بحال انجامش نداده اید،
امتحان کنید . برای مثال، اگر تماشای فیلم سکسی او را تحریک می کند، شما می توانید فیلمهائی را
انتخاب کنید که برای هر دوی شما تحریک کننده باشد.
تکالیفی برای شبهای پر حرارت
این هفته کمی وقت بگذارید تا لیست تمایلات تحریک کننده شوهرتان را تهیه کنید . در مورد
آنها گفتگوی باز و صریحی با یکدیگر ترتیب دهید، و وقتی که به تمام اسرار برانگیختگی او که در
لیست به آنها اشاره کرده پی بردید، هر یک از آنها را روی یک تکه کاغذ بنویسید و در یک کوزه یا
جعبه بیندازید تا وقتی که هر دو سر حال هستید قرعه کشی کنید . مرحله بعدی در این درس بسیار
ساده است . یا دو تا قرعه از جعبه انتخاب کنید یا براحتی به لیست خود نگاه کنید تا تصمیم
بگیرید کدام جفت از آنها را دوست دارید که در طی روزهای آینده امتحان کنید.
اگر می خواهید که در این درس یک گام جلوتر بروید، مجدداً سراغ فرم و چک لیست فوق
بروید. فقط این بار تمایلات خودتان را در نظر بگیرید نه شوهرتان . مهم نیست که کدام حرکت شما
را سر ذوق می آورد، اولین گام در ارضای سکسی این است که آنچه از شوهرتان می خواهید به او
بگوئید. این شاید فقط آن چیزی باشد که شما بعنوان یک همسر نیاز دارید تا رؤیاهایتان را جامه
عمل بپوشانید!
مرحله دوم: تکنيکهائي براي دستان شما
این درس نیز مانند درس قبلی (نکات تحریک شوهرتان )، قصد دارد شما را به جاهای جدید و
قلل مرتفع تر لذت ببرد، که راز آن در سر انگشتان شماست . بله، دستها یکی از مهمترین راههای
گفتن ”من دوستت دارم (یا حشری هستم )“ می باشد. بعلاوه، دانستن اینکه چه کارهائی باید با
دستانتان در تختخواب انجام دهید، نه تنها می تواند لذت شوهرتان را صد چندان کند، بلکه معاشقه
را برای شما آسان تر و لذت بخش تر خواهد نمود.
بیائید نگاهی بیندازیم به سه نوع لمس کردن با دست : نوازش، ماساژ و مشکل تر از همه، جلق
زدن. هر چند این تکنیکها معمولاً هر دوی شما را برای سکس سر حال می کند، اما هیچ یک در
رسیدن به ارگاسم هدف اصلی نیستند . بلکه اینها روشهائی حسی هستند برای ایجاد احساسی خوب
و تبدیل معاشقه به یک تجربه دل انگیز و پر حرارت برای هر دوی شما . در حقیقت، وقتی مراجعین
بنده، می گویند که توانائی شان را برای ارتباطی واقعی با یکدیگر از دست داده اند، من تمریناتی را
توصیه می کنم که به آنها اجازه میدهد آرامتر باشند، نفس بکشند و فقط پوست یکدیگر را در تمام
قسمتها لمس کنند . این روشی است شگفت انگیز برای برقراری ارتباط با اعماق وجود یکدیگر، بدون
اینکه تحت فشار اعمال جنسی قرار بگیریم . من متوجه شدم که زوجها معمولاً با ماساژ احساسات
عاشقانه، یا عشق واقعی شان را نسبت به یکدیگر برمی انگیزند و پس از آن می توانند شهوت یکدیگر
را تحریک کنند، حتی گاهی تا ده دقیقه بعد از آن.
دستانتان را بکار بیندازید
در این قسمت سه تا از بهترین توصیه های من برای خلق یک شام گاه واقعاً پر احساس با
همسرتان را می خوانید . هر سه این درسها را با یکدیگر تمرین کنید تا روحی تازه در کالبد زندگی
سکسی تان دمیده شود.
تمرين اول : مالش پشت
به شوهر عزیزتان قول بدهید که در این هفته یک شب برایش این کار را انجام می دهید . این
تکنیک را می توانید با حرکات ساده ای انجام دهید، مثلاً لغزاندن دستتان روی پوست، فشردن
شانه ها (برای رفع خستگی) و قلغلک دادن ملایم . روش خوب دیگر این است که بازی دوران بچگی
خود را تکرار کنید که در آن عباراتی را با انگشتتان روی پشت او می نویسید، مثل ”دوستت دارم “، و
از او بخواهید که بگوید چه نوشته اید . و بالاخره، مطمئن شوید که به ملایمت و مهربانی همسرتان را
نوازش کرده اید؛ قبل از اینکه به تختخواب بروید، صورتش را نوازش کنید، در حالیکه با هم تلویزیون
تماشا می کنید، بازویش را مالش دهید . چنین نوازشهائی، روشی عالی است که به شوهرتان بفهمانید
که چقدر به وی علاقمند هستید . همچنین تفکر او را نسبت به دستان شما و آنچه که می توانید با
آنها انجام دهید، عوض خواهد کرد.
تمرين دوم : ماساژ احساسی
این هفته می توانید شبی بیاد ماندنی را بهمراه شوهرتان با تماس غیر جنسی بگذرانید . در
حقیقت، بعضی وقتها سکسی نبودن، آنقدر امیال اروتیکی ایجاد می کند که بعداً وقتی برای سکس
آماده شدید، می تواند آتش آنرا شعله ور کند . از این تکنیک استفاده کنید : ابتدا یک جو آرامش بخش
ایجاد کنید، استفاده از شمع در اطراف اتاق، یک موزیک ملایم و کمی خوشبو کنندۀ هوا، می تواند
تأثیر فوق ا لعاده ای داشته باشد . همچنین می توانید روغن ماساژ با عطر وانیل یا اسطو خودوس
بخرید. البته اهمیتی چندانی ندارد که چه چیزهائی را انتخاب می کنید؛ فراموش نکنید که اصل
قضیه خود شما هستید.
وقتی که صحنه آرائی فریبندۀ شما کامل شد، از او بخواهید یک دوش بگیرد تا ریلکس شود و
سپس روی تخت بخوابد . کف زمین هم خوب است، بطوریکه یک حوله نرم زیرش قرار داشته باشد
و چند بالش زیر پاها و سرش قرار داشته باشد . کمی روغن کف دست خود بریزید و با ملایمت به
تمام بدنش بمالید . در این حالت احساس می کنید انرژی شما به او نفوذ می کند . کمکش کنید
عمیق نفس بکشد و بگذارید نوازش آرامش بخش و عاشقانه شما را ذره ذره تجربه کند.
تمرین سوم : جلق زدن با دست
اگر چیزی وجود داشته باشد که مردان عاشق آن باشند اما زنها اغلب از آن خجالت می کشند،
همین کار است . دوست دارید که یکبار و برای همیشه یک تکنیک مطمئن در این زمینه را یاد
بگیرید؟ راز موفقیت در جلق زدن با دست بسیار ساده است : از مردتان بخواهید که به شما نشان
دهد چگونه خود ارضائی (یا استمناء) انجام میدهد؛ سپس عین حرکات او را تقلید کنید . یا اگر یکی
از شما راحت نیست که او را در حین استمناء نگاه کنید، از او بخواهید دستهای شما را هدایت کند .
نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که تکنیکهای تحریک کردن برای هر کسی متفاوت است و
بعضی از مردها الگو یا روش سکسی شخصی دارند که فقط مختص خودشان است . برای مثال، یک
مرد ممکن است از حرکت بالا و پایین رفتن دست که بصورت حلقه ای دور آلتش باشد لذت ببرد .
اما مرد دیگری ممکن است حرکت لغزشی را که با دستی خمیده صورت می گیرد ترجیح دهد .
البته، آن کاری که او برای خودش انجام میدهد ممکن است دقیقاً همان چیزی نباشد که او
می خواهد شما برایش انجام دهید، بنابراین نترسید که از او بپرسید دقیقاً چه کاری را دوست دارد.
در نهایت همه چیز به سلیقه منحصر بفرد او و آنچه که او را به واکنش نسبت به نوازش شما
وامیدارد بستگی خواهد داشت . خیلی رک و پوست کنده بگویم، اغلب مردها این روش تحریک
جنسی را بهترین روش می دانند، مگر آنهائی که نسبت به تماس دستان یک زن با آلتشان خیلی
وسواسی یا ترسو باشند . اما این حرکت برای زنها نیز دارای مزایائی است، به سه دلیل : اول اینکه
نسبت به دیگر تکنیکهای مرسوم که بکار می برید انرژی کمتری از شما می گیرد . همچنین بر خلاف
آنچه که ممکن است فکر کنید، تحریک دستی یک شریک مرد و اینکه او فقط ”دریافت کننده“
باشد، عنان اختیار را کاملاً در دست زن قرار می دهد و مرد می تواند ریلکس باشد . این حرکتی است
که تمام مسئولیت آن بعهده شماست . و زنهای زیادی واقعاً از انجام چنین کاری تحریک می شوند،
که دلیل خوبی برای انجام دادن آن نیز محسوب می گردد.
آخرین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که، مانند تمامی دیگر فعالیتهای جنسی،
تمرین کردن می تواند به شما کمک شایانی بکند . بنابراین اگر خیلی خجالت می کشید که این عمل
را روی یک مدل زنده انجام دهید (و قطعاً شما در این احساس تنها نیستید )، می توانید روی خیار یا
موز این کار را انجام دهید . بزودی مهارت شما زیاد می شود، و باور کنید یا نه، ناگهان به هدیه ای
تبدیل خواهد شد که دوست دارید به شوهرتان اهداء کنید . فقط یادتان باشد، کلید موفقیت سکس
دستی این است که از شوهرتان بپرسید چه کاری را دوست دارد، همان کار را بکنید و منتظر نتایج
رضایت بخش آن باشید.
مرحله سوم : نکات ارضاي زباني


در اولین مراحل از این کارگاه آموزشی، ما از مرحله تحریک احساسی به مرحله ارضای دستی
شوهرتان رفتیم . اما اگر چیزی وجود داشته باشد که مردها مصرانه خواهان آن باشند، آن چیزی جز
تحریک زبانی نیست. و امروز شما سه تکنیک ساده یاد می گیرید که لذت را برای همسرتان به
ارمغان خواهد آورد و اعتماد بنفس شما را در تختخواب بالا خواهد برد.
دهان به دهان


لذت زبانی به دو روش کاملاً متمایز ایجاد می گردد : بدیهی است که اولین آن ”بوسیدن“ است.
ای کاش مدرسه ای غیر از این مدارس ما وجود داشت که به زنان و مردان یاد می داد چگونه خوب
یکدیگر را ببوسند، زیرا این عمل شروع فرآیند سکس است . بوسیدن سبب نزدیکی بیشتر زوج شده،
و تماس چشمی مستقیم و اشتراک نفس ها را امکان پذیر می سازد، ارتباطی کاملاً طبیعی که برای
معاشقه ضروری است.
اگر چه، مراجعین خانم من همیشه گزارش می کنند که بوسیدن چیزی است که در معاشقه آنها
گم شده است . بهتر است شما این کار را شروع کنید تا آتش احساس او و خودتان را شعله ور سازید .
اگر شوهرتان از بوسیدن صمیمی طفره می رود، این شاید دال بر آن باشد که او نسبت به نزدیک
شدن به شما مردد است یا اینکه به اندازه کافی صمیمیت بین خودش و شما احساس نمی کند . به او
اطمینان دهید که شما می توانید آنچه که در بوسیدن دوست دارید یا دوست ندارید را با هم مطرح
کنید، مخصوصاً اگر تمریناتی برای انجام دادن دارید یا فیلمی در اختیار دارید که تماشای آن شما
را راهنمائی می کند . برای مثال، میتوانید اطراف دهان شوهرتان را لیس بزنید یا زبانتان را داخل
دهانش کنید تا با زبان او تماس پیدا کند. هر دوی این حرکات می تواند شدیداً تحریک کننده باشد.
سکس زبانی به سادگی انجام می گیرد
دومین روش انجام ارضای زبان ی برای همسرتان نیز کاملاً روشن است اما اغلب ساده نیست :
سکس زبانی . خیلی از زنها حتی از عبارت سکس زبانی وحشت دارند . چرا؟ مراجعین من اغلب به
من می گویند که می ترسند در هنگام انجام این عمل احساس خفگی به آنها دست دهد، یا
می ترسند که اشتباه آنرا انجام دهند یا اینکه نمی دانند او واقعاً از کاری که می کنند خوشش می آید
یا نه . بنابراین یکی از متداول ترین سؤالها در این زمینه این است که ”آیا حتماً باید آنرا داخل دهانم
بکنم؟“ . حتی اگر شما از دست این نگرانی ها خلاص نشوید، می توانید از امروز در سکس زبانی با
مهارت کامل عمل کنید. چگونه؟ با تکنیکهائی مثل این:
به کارهای تمرینی بپردازید
همانند درس قبلی در مورد کارهائی که با دستتان انجام می دهید، راز سکس زبانی هم این است
که به سادگی از شوهرتان بپرسید که چه چیزی را دوست دارد . اگر با انجام سکس زبانی برای
همسرتان احساس راحتی نمی کنید، وقت آن است که از او بپرسید چه چیزی را دوست دارد و چه
چیزی را دوست ندارد . اگر بیرون از اتاق خواب احساس راحتی بیشتری می کنید این گفتگو را در
خارج از آن ترتیب دهید . وقتی که یک سری ایده در این زمینه بدست آوردید، این تمرین را انجام
دهید:
یک موز تر و تازه (که خیلی رسیده نباشد) بردارید و پوستش را بکنید . جائی برای نشستن پیدا
کنید که بتوانید در آنجا تنها و ریلکس باشید و مهارتهای زبانی خود را روی این میوه تمرین کنید .
وقتی با تمرین خصوصی، جرأت و اعتماد بنفس لازم را بدست آوردید، ممکن است بخواهید این
تمرینات را در حضور همسرتان هم انجام دهید و از او کمک بگیرید . او را تشویق کنید که به شما
بگوید دوست دارد اینکار را سریعتر، آرامتر، یا در کدام قسمت انجام دهید . با استفاده از یک شیء
تمرینی، ترس شما از انجام واقعی این عمل از بین خواهد رفت و اعتماد بنفس لازم برای ارضای
شوهرتان را از این طریق بدست خواهید آورد که منجر به ارضاء و موفقیت هر دوی شما در سکس
خواهد شد.
مشکل بدمزه بودن
اگر فرو بردن آلت شوهرتان در دهان، برایتان خوش آیند نیست، چرا در ابتدا از تمیز بودن وی
اطمینان حاصل نمی کنید؟ می توانید با هم به حمام بروید و یا یک دوش با هم بگیرید که هم خیلی
رمانتیک است و هم شما را از تمیز بودن آلت وی مطمئن می کند . بعد اگر واقعاً می خواهید آنچه در
دهانتان می برید خوشمزه باشد، او را به پشت بخوابانید و از روغنهای سکسی قابل خوردن، شربتهای
شیرین و یا خامۀ زده شده روی قسمتهائی که با دهانتان در تماس است استفاده کنید . استفاده از
هر یک از این موارد، روشی عالی برای مزه دار کردن معاشقه و رسیدن به نتایج خوشمزه تر می باشد.
تکنیکهای خود را تغییر دهید
وقتی که با انجام سکس زبانی راحت شدید، ممکن است بخواهید که روشهای جدید و مهیجی
را بکار بگیرید تا واقعاً به همسرتان لذت بدهید. روشهای مختلف زیادی را برای ارضای زبانی یک مرد
وجود دارد که برخی از این روشها که مورد علاقه من نیز هست عبارتند از : ”هام کردن “ که شما
صدای ”هام“ در آورده و در حالیکه مک می زنید ایجاد لرزش نیز می کنید؛ ”چای کیسه ای “ که
شما در آن برای تحریک بیشتر، بیضه ها را مک می زنید؛ و تحریک همراه با لرزش قسمت
پائینی زیر سر آلت، که مکیدن سریع و مکرر آن خیلی خوب جواب می دهد. باور کنید!
تکالیف داغ داغ برای امشب
برای تست مهارتهای جدیدی که آموخته اید آماده هستید؟ با استفاده از تکنیکهائی که ذکر آن
رفت، شوهرتان را شگفت زده کنید . و همینطور که این تکنیکها را بکار می برید حواستان باشد که
کدامیک از آنها بهتر جواب می دهد . دیدن پیشرفتتان بعنوان یک عاشق، به شما کمک می کند تا
سکسی تر باشید، احترام جنسی شما افزایش یابد و حتی تمایلات سکسی خودتان نیز آشکار گردد .
از چاشنی شکلاتی تا تکنیکهای لیسیدن، انتخاب با شماست، اما یک چیز را به خاطر داشته باشید :
او بهر حال قطعاً عاشق این کارهای شما خواهد شد!
مرحله چهارم: وقتی که او نمی تواند درست عمل کند، چکار باید کرد
برای مرحله پایانی آماده هستید؟ تا اینجه سه اصل مهم را در لذت دادن به همسرتان با هم
مرور کردیم : تحریک کردن او، ارضای او با دستانتان و استفاده از فوت و فنهای سکس زبانی . این
درس در مورد اصلی ترین رویداد است: یعنی سکس.
قابل درک است که برخی از مردان در این قسمت شدیداً مشکل دارند، که یا انزال زودرس
می باشد یا عدم نعوظ آلت . این سه تکنیک، بهترین روشهای شما برای بازگشت به سکس است
وقتی که داخل اتاق خواب همه چیز در حال خراب شدن است.
آیا این برای همه مردها اتفاق می افتد؟
بر طبق ژورنال جامعه پزشکی آمریکا (سال ۱۹۹۱ ، شماره ۲۲۸ )، از هر ۱۰ مرد، سه نفر از
مشکلات جنسی رنج می برد . برخی از متداول ترین معضلات جنسی مردان (که من آنها را از کار
افتادگی جنسی می نامم ) انزال سریع یا زودرس، عدم نعوظ آلت یا عدم توانائی در راست کردن، و
کاهش میل جنسی می باشد . اگر همسرتان در گروه سوم جای دارد، به مرحله ۱ باز گردید تا برای
تقویت شهوت جنسی او راهی پیدا کنید. بقیه شما به خواندن ادامه مقاله ادامه دهید.
بیانتان را تغییر دهید
سؤالی که به کرات از مردان دریافت می کنم این است که چگونه کنترلشان را در حین عملیات
جنسی با همسرشان بهبود بخشند . عبارت ”انزال زودرس“ کم کم دارد منسوخ میشود که من از این
بابت بسیار خوشحالم . در مشاوره با مردانی که با این مشکل دست به گریبان هستند، من عموماً
متوجه این موضوع شدم که اگر آنها یاد بگیرند که چگونه در مورد از کار افتادگی های جنسی شان
مانند یک امر قابل کنترل و موقتی صحبت کنند، می توانند یاد بگیرند که چگونه بر آن غلبه کنند .
برای مثال، وقتی که یک مرد ۴۰ ساله می گوید که ”انزال زودرس “ دارد من پاسخ می دهم،
”زودرس برای چی یا کی؟ منظورتان این است که برای خانمتان خیلی سریع تخلیه می شوید، یا
اینکه دوست دارید بتوانید بیشتر طولش بدهید؟ “ نیاز به گفتن نیست که موقع صحبت کردن درباره
چنین موضوعی با شوهرتان، خیلی مهم است که از بیانی استفاده کنید که به او قدرت می دهد.
انزال سریع
تمرینی وجود دارد که بایستی به تمام کسانی که از مشکل متداول به ارگاسم رسیدن شوهر در
حالیکه آنها تازه گرم شده اند رنج می برند، کمک کند . گام اول این است که اطمینان حاصل کنید به
اندازه کافی در ناحیه کلیتوریس (چوچوله) تحریک و لمس شده باشید . خوشبختانه بدین ترتیب
شما به یک حالت ارگاسمی خواهید رسید قبل از اینکه او ارگاسم شود . می دانم که ممکن است
کمی عجیب باشد، اما چون برای زنها رسیدن به چندین ارگاسم امکانپذیر است، من همیشه به
مراجعینم می گویم که اگر شما به اولین ارگاسم دستی یا زبانی خود برسید، این امر مشکل بالقوه
همسرتان را در اینکه نمی تواند شما در دخول آلت به ارگاسم برساند، به حداقل خواهد رساند.
مرحله دوم وقتی شروع می شود که او احساسی مانند آن دارد که میخواهد بیاید و هنوز هیچ
یک از شما آمادگی خاتمه معاشقه را ندارید . اگر این اتفاق افتاد، از او بخواهید دیگر داخل واژن شما
هیچ حرکتی نکند . سپس با دست یا یکی دو انگشت خود حلقه ای دور آلتش در قسمت انتهائی پایۀ
آن تشکیل دهید و برای ده ثانیه آنرا نگهدارید . وقتی آبها از آسیاب افتاد، می توانید به آمیزش خود
ادامه دهید . این کار در اکثر موارد از انزال سریع او جلوگیری می کند، اما گاهاً لازم است که یک مرد
این کار را تمرین کند تا نتیجه بگیرد.
مشکل راست نشدن آلت و راههای مقابله با آن
قرصهاي ویاگرا که برای جلوگیری از راست نشدن تجویز می شود، روش بسیار خوبی است، اگر شما و
همسرتان با مطرح کردن مشکلتان با پزشک (معمولاً اورولوژیست ) و خرید قرصهای اغلب گران
قیمت ویاگرا مشکلی نداشته باشید . این روش جواب می دهد ! بر خلاف بحثی که بر سر سلامت
استفاده از این قرصها در جریان است، اگر شما از نیتروگلیسیرین استفاده نمی کنید یا پزشک شما را
از مصرف ویاگرا منع نکرده باشد، روش بسیار خ وبی برای درمان عدم نعوظ آلت می باشد . این قرصها
داروی تقویت قوای جنسی نیستند، با این وجود، همسرتان حتماً باید با اورولوژیست خود در مورد
بقاعده بودن یا نبودن سطوح فیزیولوژیکی بدنش مشورت کند . حتی برخی داروها می تواند بر راست
شدن آلت تأثیر منفی بگذارد.
راست نگهداشتن آلت
اگر شما و همسرتان با راست نگهداشتن آلت مشکل دارید، می توانید از تکنیک فشار دادن در
قسمت انتهائی پایه آلت استفاده کنید (مانند روشی که برای جلوگیری از انزال سریع در بالا تشریح
شد). با استفاده از این روش جریان خون در جائی که می خواهید یعنی آلت حفظ خواهد شد . کار
دیگری که می توانید بکنید این است که یک حلقه دور پایه آلت شق شدۀ وی قرار دهید . این حلقه
باید دارای چفت یا گره ای باشد تا بتوان آنرا براحتی در محل خود قرار داد و یا آزاد کرد . وقتی هر
دوی شما آمادۀ به ارگاسم رسیدن وی هستید، چفت حلقه را آ زاد یا گره آنرا باز کنید . روشهای
دیگری نیز وجود دارد که می تواند مؤثر واقع شود، اما نیاز به تجویز پزشک دارد، مانند : داروهای
تزریقی که خودتان آنرا به آلت شل تزریق می کنید تا سفت شود، یا استفاده از پمپهای مخصوص
آلت. مکمل های طبیعی نیز می تواند در افزایش قدرت نعوظ مؤثر واقع شود. وياگرا نمونه اي
از آنها هستند که من مورد تحقیق قرار داده ام و تأییدشان می کنم.
در نهایت نگرش مثبت ذهنی نیز به بهبود این قضیه کمک می کند . اگر هر دوی شما به هنگام
سکس راحت و بدون استرس باشید، ممکن است متوجه شوید که صرفاً لذت بردن از احساسات
لذت بخش – شامل بوسیدن، نوازش و شکلهای دیگر معاشقه – و تمرکز روی لحظاتی که با هم
دارید، شاید همان درمانی باشد که به آن نیاز داشتید.
یک تمرین داغ برای دو نفر
در اینجا تمرین ساده ای وجود دارد که عشق شما را عمیق و سرزنده نگه خواهد داشت و
مهارتهائی را که آموختید نهادینه خواهد کرد . این تمرین را بصورت هفتگی انجام دهید؛ ترجیحاً در
برای ایرانیها شبهای » زمانی که از تمام تنش ها و فشار ها راحت هستید (مثل آخر شبهای یکشنبه
یا بعد از صرف یک شام دلپذیر با موسیقی متن – پس از اینکه بچه ها خوابیدند یا در شبی « جمعه
که خانه فقط به شما اختصاص دارد).
در یک چنین لحظاتی، ”حرارت“ روابط سکسی خود را یاد آوری کنید . مثلاً از همسرتان
بپرسید، ” خوب، در مورد رابطه ای که اخیراً در اتاق خواب با هم داشتیم چه احساسی داری؟ “
یادتان باشد : الان وقت انتقاد کردن نیست . اگر رابطۀ گرمی داشتید، پس بخاطرش از او تشکر کنید .
اگر ولرم بود، در مورد روشهائی صحبت کنید که گرمترش کند . و اگر رابطۀ سردی داشتید، روشهای
خاصی را برای بهبود این وضعیت اتخاذ کنید یا به یک مشاور حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید .
هر چیزی از انتخاب یک کتاب جدید گرفته تا ثبت در دفتر یادداشت روزانه، می تواند کمک مؤثری
باشد، مخصوصاً اگر شما چیزهائی که هر ماه در دفتر خود می نویسید را مرور کنید و پیشرفت خود
را تحت نظر قرار دهید . همچنین می توانید اهداف خاصی را در سکس بصورت سالانه و یا حتی
ماهانه برای خود در نظر بگیرید؛ این کار باعث خواهد شد وضعیت مورد نظر خود را تعیین کنید و
ببینید آیا به آن دست پیدا کرده اید یا نه. چه چیزی بهتر از این می تواند باشد؟

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:26  توسط حسین  | 

 

هر چقدر هم که از شروع زندگی مشترک شما و همسرتان زمان گذشته باشد، بازهم شما همیشه شروع کننده سکس هستید. هرچند مردها از پیش قدم شدن برای سکس هیچ ابایی ندارند ولی همه آنها دوست دارند که گاهی هم زن اولین قدم را برای شروع بردارد.

در حقیقت مردها هیچوقت نمیفهمند که چرا بعضی از زنها هرگز به هنگام احساس تحریک جنسی و شهوت، از آنها تقاضای سکس نمیکنند؟

برای خودداری زنها در ابراز تمایل و اقدام برای شروع سکس دلایل متعددی وجود دارد که در اینجا شایعترین آنها را مورد بررسی قرار میدهیم. شما با بکار گیری چند نکته ساده میتوانید بر این اشتباه زن فایق آمده و او را وادار سازید که حداقل در نیمی از موارد برای انجام سکس با شما پیش قدم شود.

1- اغلب زنها احساس میکنند که اجباری برای شروع سکس ندارند. آنها میدانند که مرد هر وقت که بخواهد تقاضای خود را برای سکس مطرح میکند و آنها خواسته مرد را برآورده خواهند کرد. وقتی که همیشه شما درخواست کننده سکس باشید، دیگر زن اجباری برای خودش در اینکار نخواهد دید و احساس میکند که هرگز مجبور به شروع سکس نخواهد بود.

برای حل این مشکل شما باید گاهی خویشتن دار باشید تا ارزش شما مشخص شود! اگر شما قبلا" در هفته چند بار سکس داشته اید حالا زن در همین فاصله زمانی منتظر شماست. در طول هفته او را با بوسه های شهوانی و ماساژ تحریک کنید و هنگامیکه احساس کردید که خوب تحریک شده است، زیرکانه خود را کنار بکشید و بکار دیگری غیر از سکس مشغول شوید. اگر یک هفته به اینکار ادامه دهید مطمئن باشید آنقدر او را تحریک کرده اید که مطمئنا" دیگر شب جمعه، شما را راحت نخواهدگذاشت!!

2- در برخی از جوامع عقب افتاده این تصور وجود دارد که فقط زنهای هرزه و بدکاره شروع کننده سکس هستند. لذا درخواست سکس از جانب زن یک پدیده زشت محسوب شده و همه از آن رویگردانند. در چنین شرایط فرهنگی، زن میپندارد که در صورت پیش قدم شدن برای شروع سکس از جانب مرد متهم به هرزگی و فساد شده و ممکنست از سوی او رانده شود.

شما باید ریشه چنین تفکری را در ذهن او بخشکانید. فقط کافی است یکروز برای او توضیح دهید که چگونه و با انجام چه کارهایی توسط وی، تحریک میشوید و به او بگویید چون شما زن و شوهر هستید شروع سکس توسط او به هیچ وجه عیبی نداشته و شما را خیلی خوشحال میکند. منتظر برداشتن اولین قدم از سوی همسرتان باشید و او را بخوبی در مورد رفتاری که انجام میدهد راهنمایی کنید. وقتی او نشانه های لذت را در وجود شما ببیند و مورد تشویق قرار گیرد، کلیه افکار پوسیده قبلی را بدست فراموشی خواهد سپرد.

3- بعضی از زنها بخاطر ترس از طرد شدن ازسوی مرد، هرگز برای شروع سکس پیش قدم نمیشوند. آنها همیشه از بابت واکنش منفی از سوی مرد نگرانند و میترسند عملی را انجام دهند که مورد پسند و رضایت مرد نباشد.

برای غلبه بر چنین احساسی باید او را مرتب مورد تشویق قرار دهید. مثلا" اگر زن دست خود را روی ران شما گذاشت، دستش را همانجا بگیرید یا اگر شما را بوسید، شما هم با بوسه های آتشین پاسخ او را بدهید و همین طور او را مرحله به مرحله جلو ببرید.

به این ترتیب با واکنش مناسب به تحریکات او میتوانید اعتماد به نفس زن را بالا برده و ترس او را از بین ببرید. بعد از مدتی زن میتواند براحتی خودش سکس را شروع کند. برای کمک بیشتر به او بهتر است برایش توضیح دهید که از انجام چه کارهایی در سکس لذت بیشتری میبرید. او با کمال میل آنها را برای شما انجام خواهد داد. بیاد داشته باشید که هرگونه عکس العمل ناخوشایندی از جانب شما ممکن است تاثیر منفی و غیرقابل جبرانی در ذهن او بجا بگذارد.

4- گاهی ممکن است زن سرحال نبوده و دل و دماغ برای سکس نداشته باشد. کاهش میل جنسی در زن یا عدم جذابیت مرد برای او، همه میتوانند باعث شوند تا زن به بهانه های گوناگون مثل سردرد یا احساس کسالت از انجام عمل جنسی سرباز زند.

بی میلی جنسی در زن مشکلترین و سخت ترین موضوعی است که شما با آن مواجه میشوید. ابتدا باید مشخص کنید که علت بی علاقگی زن به سکس چیست، سپس درصدد رفع علت آن برآیید. اگر به مرور زمان و بتدریج علاقه او نسبت به شما کم شده باشد، باید علت آنرا دقیقا" بررسی نموده و موقعیت خود را تثبیت کنید. اگر سکس برای شما عادی شده،سعی کنید تا روش سکس خود را عوض کنید و جذابیت بیشتری به آن بدهید. بزودی خواهید دید که تمایل همسرتان برای سکس با شما بالا خواهد گرفت.

درصورتیکه شما جذابیت سابق خود را برای او از دست داده و برایش عادی شده اید، باید مجددا" به حال و هوای گذشته برگردید و مجددا" صفات جذاب و مورد علاقه او و خواسته هایش را در خود زنده کنید.به این ترتیب خیلی زود آتش عشق و علاقه او نسبت به شما دوباره شعله ور خواهد شد.

با کمی صبر و پشتکار و بکار گیری نکات بالا شما میتوانید حتی خجالتی ترین زنها را هم وادار کنید تا در برخورد باشما برای شروع سکس پیش قدم باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:25  توسط حسین  | 

 

کسانی هستند که به تازگی علاقه مند به جمع آوری اطلاعات در رابطه با مسائل جنسی شدند. این مقاله به اون ها مربوطه و خیلی کوتاه و مختصر در رابطه با اصطلاحات روابط جنسی نوشتم.

از ابتدایی ترین چیزها شروع می کنم.

رابطه جنسی سالم

رابطه جنسی سالم به رابطه گفته میشه که زن و مرد حضور داشته باشند و خودارضایی نباشه، در محلی باشه که هر دو احساس امنیت کنند و به خصوص خانم اضطراب این رو نداشته باشه که صداش به گوش کسی برسه. هر دو از نظر جنسی ارضا بشن. هیچ کدمن احساس گناه نسبت به رابطه نداشته باشند.

ارگاسم

ارگاسم به معنای اوج لذت جنسی هستش که در آقایان به صورت بیرون ریختن مایع منی و در خانم ها به صورت های مختلفه. در خانم ها ارگاسم شدن می تونه حالت های مختلفی داشته باشه.

انزال

خیلی ها انزال رو همون ارضا نیاز جنسی می دونند یا همون ارگاسم شدن. اما در مواردی هستش که گفته میشه انزال تفاوت زیادی با ارضا شدن داره و در حقیقت یک نوع اوج لذت جنسی هستش که برای رسیدن به چنین حالتی باید تمرین های خاصی انجام داد. در کل نمی تونم جواب دقیقی به شما بدم که انزال چیه.

واژن

مجرای مهبل (آلت تناسلی زن) رو واژن میگن.

کلیتوریس

یک نقطه حساس بر روی واژن که که تحریک اون باعث لذت زیاد در زن میشه و البته باعث سریع تر شدن ارگاسم میشه. البته کلیتوریس را به اسم “چوچول” هم میشناسند.

نقطه جی G در خانم ها

نقطه جی یکی از حساس ترین نقاط جنسی زنان است که داخل مهبل قرار دارد و تحریک آن به شدت لذت بخش برای زن. در رابطه با این نقطه مقاله در وبلاگ وجود دارد.

مقعد

به محل دفع مدفوع میگن.

س . ک . س نرم

یک نوع رابطه جنسی سالم و کم خطر هستش که شامل بوسیدن، لیسیدن و نوازشه.

دخول

عمل ورود آلت تناسلی مرد به داخل واژن رو دخول میگن.

ا.و.ر.ا.ل س . ک . س

البته ببخشید که کلمات رو جدا جدا نوشتم و در بینشون نقطه گذاشتم، دلیلش هم اینه که ممکنه مثل قبل وبلاگ رو فیلتر کنند! ا.و.ر.ا.ل یک نوع رابطه جنسی هستش که به اسم س . ک . س دهانی هم میشناسند. که این نوع رابطه جنسی در آقایان با مکیدن و لیسیدن آلت تناسلی مرد انجام میشه و در خانم ها با لیسیدن و مکیدن واژن و کلیتوریس انجام میشه.

ا.ن.ل س . ک . س

رابطه جنسی از راه مقعد رو میگن و خیلی هم خطرناکه.

موفق باشید

نویسنده:  مرتضی کاظمی


مطالب مرتبط زنان، زنان ونوسی مردان مریخی، مسائل زندگی، مسائل مربوط به روابط جنسي و زناشویی، مسائل مربوط به زنان و دختران، مقاله |

آیا رابطه جنسی بر روی سلامتی تاثیر دارد ؟

نوشته شده توسط مرتضی کاظمی

1- بهبود حس بویایی: پس از رابطه جنسی ترشح هورمون پرولاکتین افزایش مییابد. این هورمون سبب میگردد تا سلولهای بنیادی مغز نورونهای جدیدی را در پیاز بویایی مغز ایجاد کنند. (در دوران شیردهی نیز این بهبودی حس بویایی در زنان مشاهده میگردد)

۲- کاهش ریسک بیماریهای قلبی: داشتن بیش از ۳ نوبت رابطه جنسی در طول هفته ریسک ابتلا به بیماریهای قلبی را درمردان به نصف کاهش میدهد. رابطه جنسی کلسترول بد خون را نیز کاهش میدهد.

۳- کاهش وزن و تناسب اندام: رابطه جنسی یک نوع فعالیت بدنی است. یک رابطه جنسی پرحرارت ۲۰۰ کالری انرژی می سوزاند، یعنی معادل ۱۵ دقیقه دویدن بروی دستگاه ترد میل(دو ثابت). ضربان قلب فرد برانگیخته (از لحاظ جنسی) از ۷۰ بار در دقیقه به ۱۵۰ بار در دقیقه افزایش می یابد. انقباضات حین رابطه جنسی باعث تمرین و درگیر شدن عضلات لگن، رانها، باسن، بازوها، گردن و قفسه سینه میگردد. پلاسمای منی مردان حاوی هورمونهای تحریک کننده غدد تیروئید میباشد، که میتواند باعث افزایش متابولیسم پایه در زنان و کاهش وزن آنان گردد.

۴- رابطه جنسی باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون میشود: این هورمون باعث محکمتر شدن عضلات و استخوانها میگردد.

۵- کاهش افسردگی: زنانی که از لحاظ جنسی فعال بوده و شریک جنسی آنان نیز از کاندوم استفاده نمی کنند، کمتر مستعد افسردگی میباشند. هورمون پروستاگلاندین موجود در منی مردان بوسیله دستگاه تناسلی زنان جذب گردیده و باعث تعدیل هورمونهای زنانه می شود. منی مردان حاوی هورمونهای استروژن و پروژسترون میباشد که هر دوی آنها در بهبود خلق موثر میباشند. زنانی که در معرض منی شوهران خود قرار دارند (رابطه جنسی بدون کاندوم) شادتر میباشند. (البته حاملگی ناخواسته و عدم ابتلا به بیماریهای مقاربتی بایستی در اولویت باشد)

۶- تسکین درد: درست قبل ازا.ر.گ.ا.س.م(اوج لذت جنسی) سطح هورمون اکسی توسین به ۵ برابر سطح نرمال افزایش می یابد. این هورمون باعث ترشح آندورفین (ضد درد طبیعی بدن) گردیده و هرگونه دردی را تسکین میدهد. رابطه جنسی باعث ترشح هورمون استروژن نیز میگردد که میتواند دردهای قاعدگی را کاهش دهد.

۷- سرماخوردگی کمتر: افرادی که ۱-۲ بار درهفته رابطه جنسی دارند، سطح پادتن ایمنوگلوبین A در بدن آنها ۳۰ درصد بیشتر میباشد. این امر باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میگردد.

۸- کنترل بهتر مثانه: رابطه جنسی تمرینات کگل طبیعی می باشند و باعث تقویت عضلات مثانه میگردد.

۹- دندانهای سالم تر: پلاسمای منی (جذب شده از مخاط مهبل) حاوی روی، کلسیم و دیگر مواد معدنی میباشد که از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکند. همچنین آداب برفراری رابطه جنسی، دو شریک جنسی را ملزم به رعایت اصول اولیه بهداشت از جمله مسواک زدن دندانها میکند.

۱۰- سلامت پروستات: برخیم  مقالات  به رابطه میان تعداد انزال و سرطان پروستات اعتقاد دارند. برای تولید مایع منی پروستات و کیسه منی موادی همچون روی، اسید سیتریک و پتاسیم را از خون میگیرند و آنها را تا ۶۰۰ برابر تغلیظ میکنند. در این بین هر عامل سرطانزای موجود در خون نیز ممکن است به همراه این مواد و به همین میزان در پروستات تغلیظ و انباشته گردد. رابطه جنسی و انزال مکرر میتواند از انباشته شدن عوامل سرطانزا در درون غده پروستات جلوگیری به عمل آورد. البته ثابت گردیده داشتن رابطه جنسی با چندین شریک جنسی میتواند سرطان پروستات را در مردان تا ۴۰ درصد افزایش دهد. (به خاطر افزایش ریسک ابتلا به بیماریهای منتقله از راه جنسی)

۱۱- افراط در رابطه جنسی برای زنان بی خطر است: رابطه جنسی باعث سفت شدن عضلات شکم و ب.ا.س.ن و بهبود ساختار قامتی در زنان میگردد. البته مشروط بر اینکه از بیماریهای مقاربتی ،حاملگی ناخواسته و هرگونه استرس خبری نباشد. زنان یائسه ای که از رابطه جنسی امتناع می ورزند ممکن است دچار آتروفی(تحلیل) مهبل و مقاربت دردناک گردند. تمام هورمونهایی که زنان یائسه به آنها نیاز دارند، از طریق رابطه جنسی سالم با شوهرانشان قابل دریافت میباشد. (رابطه جنسی بدون کاندوم)

۱۲- اما افراط در رابطه جنسی میتواند برای مردان دردسر آفرین باشد: آلت تناسلی مردان ممکن است دچار خراشیدگی و یا تحریک پوستی گردد. همچنین در رابطه جنسی خشن و طولانی مدت بافت آلت تناسلی مردان میتواند دچار آسیب گردد. شل شدن آلت پس از نعوظ و انزال بی علت نیست. هنگام نعوظ آلت مرد از خون پر میگردد. اما پس از آن دیگر خونی در آلت جریان نمی یابد. برای جذب مجدد اکسیژن عضلات آلت بایستی شل گردند. چنانچه شما اجازه ندهید تا آلت شل شده و استراحت کند، با این کار عضلات آلت را از دریافت اکسیژن کافی محروم کرده اید. در بیماری پریاپیسم(PRIAPISM) که در آن نعوذ دائمی پدید می آید، آلت ممکن است دچار مرگ سلولی گردد. به همین خاطر پریاپیسم یک اورژانس پزشکی محسوب میگردد.

۱۳- افزایش جریان خون: رابطه جنسی جریان خون به مغز و دیگر اعضای بدن را افزایش میدهد. بنابراین اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به ارگانهای بدن رسیده و مواد زاید نیز سریعتر از بدن دفع میگردند.

۱۴- افزایش طول عمر: نرخ مرگ و میر درافرادی که ۲ بار درهفته به ارگاسم میرسند، نصف افرادی است که در طول ماه تنها یک مرتبه ارگاسم را تجربه میکنند.

۱۵- رابطه جنسی باعث افزایش سطح هورمون استروژن در زنان میگردد: این هورمون باعث انعطاف پذیری و لغزندگی بیشتر مهبل شده و زنان را در برابر بیماریهای قلبی محافظت میکند.

۱۶- رابطه جنسی در کاهش استرس و اضطراب بسیار موثر است: همچنین رابطه جنسی باعث بهبود کیفیت خواب میگردد.

۱۷- رابطه جنسی چنانچه با عشق توام باشد شفا بخش و درمانگر است: چنانچه کسی را دارید که برایتان اهمیت قائل بوده و دوستتان داشته باشد و در مقابل شما نیز برای وی اهمیت قائل بوده و دوستش داشته باشید، از لحاظ احساسی و جسمی نیز با یکدیگر صمیمی باشید، آنوقت ۳-۵ برابر کمتر در معرض خطر مرگ زودرس و یا ابتلا به بیماریهای گوناگون قرار خواهید داشت. بخشی از آن به خاطر اثرات مثبت لمس کردن میباشد. در آغوش گرفتن و نوازش کردن باعث تغییر در ترکیبات شیمیایی بدن شما میشود.

۱۸- رابطه جنسی سالم در افزایش اعتماد بنفس و عزت نفس زنان و مردان (خصوصا مردان) میتواند تاثیر بسزایی داشته باشد.


مطالب مرتبط خانواده، زنان، علم و دانش و دانستنيها، مسائل زندگی، مسائل مربوط به روابط جنسي و زناشویی |

بهترين حالات جنسي: 5 اشتباهي که اکثر آقايون مرتکب ميشوند

نوشته شده توسط مرتضی کاظمی

بنر آموزش رقص

 يکي از چالش هاي متعدد آقايون اين است که در روابط جنسي خود با همسرشان چه حالتي را انتخاب کنند. بزرگترين ترس آنها اين است که خانمشان از آن وضعيت هميشگي خسته شده و درنتيجه ميل و علاقه خود را به رابطه جنسي با آنها از دست بدهد. پس سوال اين است که بهترين مواضع و جايگاه هاي جنسي چه مواضعي است؟

بهترين راه براي توضيح مسئله اين است که چه کارهايي را نبايد انجام بدهيد. با به ياد داشتن اين، به 5 مورد از اشتباهات آقايون در مسائل جنسي اشاره مي کنيم تا شما ديگر مرتکب آنها نشويد.

اشتباه اول: تقليد همه چيزهايي که در فيلم هاي پورنو مي بينيد.

اين مي تواند بزرگترين اشتباه آقايون در مسائل جنسي باشد. مردان بي تجربه ممکن است تصور کنند که فيلم هاي پورنو مي تواند الگوي خوبي برايشان باشد اما با واقعيت مسئله آشنا نيستند. مشکل اينجاست که آن دسته فيلم ها تلاش مي کنند که صحنه خوبي را براي بيننده بسازند نه اينکه لذت و ميل هنرپيشه ها را بيشتر کنند.

و درواقع، يکي از بدترين راه هاي تحريک اندام جنسي خانمها، زماني است که وي پاهايش را روي شانه هايتان بگذارد. در اين حالت که لگن او آنقدر به عقب خم شده است، ممکن است در گردنه رحم احساس درد کند. همچنين اين وضعيتي است که فشار زيادي به زن وارد مي کند.

اشتباه دوم: تلاش زياد براي نينداختن وزنتان روي زن، در هر وضعيت

براي خانم ها رابطه جنسي راهي براي نزديکتر شدن به آقايون است. وقتي وزنتان را روي بدن او مي اندازيد او لذت زيادي مي برد. پس دفعه بعد که با همسرتان رابطه جنسي برقرار مي نماييد سعي کنيد وزنتان را بيشتر روي او بيندازيد. همانطور که مي بينيد، طي رابطه جنسي، تقريباً همه خانم ها از اينکه بدن مردشان به بدن آنها بچسبد بسيار لذت مي برند.

اما چه مقدار از وزنتان را بايد روي آنها بيندازيد؟ آنقدر که بعد از تمام شدن رابطه جنسي خانمتان نگويد احساس مي کند که تريلي از روي او رد شده و صافش کرده! حد و مرز را نگه داريد. چون اگر به مدتي طولاني همه وزنتان را روي او بيندازيد براي او دردناک خواهد بود. اما واقعيت اين است که اکثر خانم ها دوست دارند که طي رابطه جنسي کمي از وزن همسرشان روي آنها بيفتد.

اشتباه سوم: اينکه وقتي همسرتان روي شماست، اجازه بدهيد همه کارها را او انجام دهد.

تقريباً براي همه خانم ها، رابطه جنسي عملي پويا است. به همين خاطر اگر شما هم بي حرکت باشيد و هيچ کاري انجام ندهيد، رابطه جنسيتان کاملاً برهم خواهد خورد و مفهوم رابطه جنسي براي او تغيير خواهد کرد. صحبت هاي تحريک کننده و آرام در حين رابطه جنسي نيز تاثير شگفت انگيزي خواهد داشت که نبايد از آن غافل شويد.

اشتباه چهارم: منفعل بودن

خيلي از آقايون انواع کتاب هاي”آقايوني مريخي” را خوانده اند و به همين خاطر تصور مي کنند که زن ها دوست دارند که همه چيز را به او بسپاريد و براي هر کاري که مي خواهيد بکنيد اجازه بگيريد. به جاي اين روش فقط هر کاري که مي خواهيد را انجام دهيد. حتي وقتي مي خواهيد حالتتان را تغير دهيد، خشن رفتار کنيد و به اينطرف و آنطرف پرتابش کنيد و مطمئن باشيد که عاشق اين رفتارتان خواهد شد. اصلاً نگرانش نباشيد. اگر چيزي اتفاق بيفتد که همسرتان دوست نداشته باشد، مطمئناً به شما خواهد گفت.

اشتباه پنجم: تصور اينکه حالت هاي عجيب و غريب بهتر عمل مي کند

لازم نيست معکوس از سقف آويزان شويد و کاري ديوانه وار انجام د هيد. فقط طبيعي باشيد. قديميترين حالت رابطه جنسي (مرد روي زن خوابيده) براي اکثر افراد بهترين حالت رابطه جنسي است.

حالت هاي عجيب و غريب فقط بدنتان را خسته مي کند و روحيه تان را هم برهم مي زند چون گمگشتگي در اين حالت ها هم زياد اتفاق مي افتد و نمي دانيد دستتان را کجا بگذاريد و پايتان را کجا.


مطالب مرتبط خانواده، روش های موفقیت، زنان، زنان ونوسی مردان مریخی، مسائل زندگی، مسائل مربوط به روابط جنسي و زناشویی |

چرا خانم ها نباید با آقایون متاهل ارتباط برقرار کنند؟

نوشته شده توسط مرتضی کاظمی

چرا خانم ها نباید با آقایون متاهل ارتباط برقرار کنند؟
برخی از خانم ها تمایل دارند که با مردهای متاهل ارتباط برقرار کنند و این کار را تنها به خاطر ریسک و هیجانی که در بردارد انجام می دهند. واقعاً تاسف آور است. گاهی اوقات این افراد اصلاً متوجه نیستند که تا چه اندازه ضرر و زیان به بار می آورند. بعضی وقت ها یک چنین خانم هایی تنها به برقراری رابطه ی
ج ن س ی و پول فکر می کنند. در برخی موارد دیگر هم کار به جایی می رسد که یکی از طرفین نسبت به دیگری احساس پیدا کرده و به او علاقمند می شود. این برای همسر اول انصاف نیست که یک نفر دیگر از راه برسد و شوهر او را با خود ببرد. همسر اول در کل این ارتباط بی گناه است.

این حق خانم نیست که آسیب های عاطفی شدیدی را تحمل کند و شاهد آن باشد که همسرش با زن دیگری ارتباط برقرار کرده. زمانیکه یک زن با احتساب به این امر که طرف مقابل دارای زن و زندگی می باشد، باز هم با او ارتباط برقرار می کند، فقط در پی رسیدن به نیات پلید و شیطانی خودش است. اصلاً برایش اهمیتی ندارد که ممکن است همسر اول این آقا چه آسیب هایی را متحمل شود. این زن فقط نیتش این است که زندگی او را از هم بپاشاند. یک چنین زن هایی معمولاً سعی می کنند رفتارهای خودشان را به طرق مختلف توجیه کنند و خیانت موجود را پیش برده و زندگی زن و شوهر را از هم بپاشند.

اکثر خانم هایی که خیانت پیشه می کنند و با مردهایی که دارای همسر هستند ارتباط برقرار می کنند این کار را تنها به دلیل احساس قدرت انجام می دهند. با این کار احساس می کنند که قدرت آن را دارند تا مرد را از همسرش جدا سازند. البته گاهی اوقات این کار جواب نمی دهد و در اکثر موارد مرد از همسر اولش جدا نمی شود. در چنین حالتی معمولاً مرد دوباره با احساس شرمندگی به سوی همسر اولش باز میگرد


مطالب مرتبط اخبار ایران، ازدواج و خانواده، خانواده، زنان، زنان و جامعه، مسائل مربوط به روابط جنسي و زناشویی، مسائل مربوط به زنان و دختران |

اهمیت باکرگی: آیا (هنوز) مسئله مهمی قلمداد می شود؟

نوشته شده توسط مرتضی کاظمی

چهل گیس40gis.com : در برخی از جوامع غربی احتراز کامل آقایون از ارتباط جنسی در زمان تجرد مسئله چندان مهمی محسوب نمی شود، اما باکرگی یک خانم هنوز هم در میان برخی از افراد به ویژه آسیایی ها و افرادی که قدری محافظه کار هستند، از اهمیت بالایی برخوردار است. اما باکره به چه کسی گفته می شود؟ کافی است این سوال را از یک مرد بپرسید تا او هم به سرعت به شما پاسخ دهد که باکره دختری است که پرده بکارت او دست نخورده باقی مانده باشد و در اولین تجربه جنسی خونریزی داشته باشد.


با یک چنین طرز تفکر مردانه ای می توان نتیجه گرفت که معیار سنجش باکرگی یک دختر خانم برای این افراد صرفاً پرده بکارت است. متاسفانه یکی از تصورات غلط رایج در میان آقایون هم این است که فکر می کنند اگر پرده بکارت خانمی از بین رفته باشد، نمی توان به چشم یک دوشیزه به او نگاه کرد، همچنین بر این باورند که اگر خانم در اولین جلسه ارتباط جنسی مقدار کمی خونریزی نداشته باشد، دختر نیست و قبلاً ارتباط جنسی را تجربه کرده.


اخیراً تحقیقی در مورد مقوله بکارت و تاثیر آن بر ازدواج انجام گرفته که در آن 150 پاسخگر مذکر جوان شرکت داشتند. سوال به این شرح بود: “اگر در شب اول عروسی متوجه شوید که همسرتان باکره نبوده ،چه عکس العملی از خود نشان می دهید؟ آیا او را ترک می کنید یا خیر؟ چرا؟” و نتیجه آماری پاسخ ها نیز به قرار زیر بود: ” 138 نفر یا 92% از پاسخگران اظهار داشتند که همسر خود را ترک می کنند، زیرا انتظار داشته اند که همسرشان باکره باشد و تنها 12 نفر یا 8% اظهار داشتند که خوشبختانه به زندگی خود ادامه می دهند چراکه یاد گرفته اند یک چنین موقعیتی را درک کرده و آنرا بپذیرند. در این میان 2 نفر از 12 نفر فوق گفتند که با پافشاری از او می خواهند بگوید که چه کسی این کار را با او انجام داده است.


در حال حاضر تعداد نوجوانانی که در سنین پایین رابطه جنسی را تجربه می کنند، کم نیست. بسیاری از جوانان صرفاً به دلیل تصورات آزادی خواهانه و یا غربی دست به چنین کارهایی می زنند و به پیروی از آن طرز لباس پوشیدن، موسیقی، نوع غذا خوردن، و سایر عادات خود را با آن مطابقت می دهند.


برای حفظ عدالت آقایون هم باید به این نکته توجه داشته باشند که وجود پرده بکارت تنها مدرک اثبات باکرگی دخترها نیست و باید بپذیرند که تا زمانیکه خانم ارتباط جنسی نداشته باشد، باکره است. برخی از خانم ها حتی خونریزی کم را هم در حین اولین ارتباط جنسی خود تجربه نمی کنند و این ممکن است به دلیل نوع خاص پرده آنها باشد و یا اینکه بکارت آنها قبلاً به دلایل دیگری نظیر: تصادف، فعالیت های شدید فیزیکی، دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک، و کاراته و خیلی چیزهای دیگر از بین رفته باشد.

چنانچه از خانمی در مورد بکارتش سوال نمودید و او پاسخ داد که باکره است، با وی با کمال احترام برخورد نموده، پاسخش را پذیرفته و دیگر هیچگاه سوال خود را تکرار نکنید.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:25  توسط حسین  | 

وطی در دبر (عقب) زن به فتوای برخی از مراجع حرام است(1) و به فتوای بعضی کراهت شدید دارد.(2)
برخی فرموده اند: اگر زن راضی نباشد، حرام است و اگر راضی باشد، کراهت شدید دارد.(3)

و بنا بر فتوای آیت الله خامنه ای این عمل کراهت شدید دارد و احتیاط در ترک آن است مخصوصا اگر زن راضی نباشد و در صورتی که موجب اذیت او شود حرام است .(4)

بنابر فتوای آیت الله تبریزی آمیزش با همسر از عقب ، بنابر احتیاط واجب جائز نیست.(5)

به فتوای کسانی که این کاررا جایز نمی دانند، اگر کسی مرتکب شد، باید استغفار و توبه نماید. اگر در حال حیض این کار صورت گرفت، ‌خوب است کفّاره بدهد. کفّاره آن اگر در ابتدای ایام حیض باشد، هجده نخود طلای سکّه دارو اگر در وسط عادت باشد، نُه نخود و قسمت آخرت حیض 5/4 نخود طلای سکه دار باید به فقیر بدهد. البته اگر ناخواسته و سهواً نزدیکی صورت گرفته اشکال ندارد.

به هر حال چه این عمل جایز باشد و چه نباشد ، باید توجه داشت که این کار عملی غیر طبیعی است و چه بسا تکرار آن مشکلاتی را در سیستم گوارش و دفع مدفوع برای زن به وجود آورد .بنابراین اطاعت از شوهر در این مسئله لازم نیست به توضیحات ذیل توجه فرمایید :

رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن :

این رابطه از نظر شرعی اگر هم جایز باشد ،عملی ناپسند و مردود است و نباید انجام گیرد . در قوانین مجازاتهای اسلامی آمده است اگر مردی همسر خود را مجبور به انجام چنین رابطه ای با وی کند زوجه ( زن) می تواند از شوهر خود شکایت کند. کما اینکه هر چیزی که از نظر اسلام مردود شناخته شود حتما به ضرر انسان می باشد که امروزه از نظر پزشکی نیز ثابت شده که این رابطه یک رابطه پرخطر است .

بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :

هیچ پزشکی چنین رابطه ای را توصیه نمی کند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .

پزشکان گفته اند : دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از آنها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن می باشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود ، از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده ، عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا "اسفنکتر"  (sphincter)  گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.

زمانی که شما احساس می کنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانی است که اسفنکتر داخلی 2 باز شده و همانطور که گفته شد غیر ارادی است .اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادی است و دست شما می باشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به   اجابت مزاج دارید و خودتان را نگه می دارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتان باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادی است انجام می شود . این مسائل را مطرح کردیم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث می شود که دریچه خروجی مقعد (Anal) به درستی کار خودش را انجام ندهد یعنی از قدرت ارادی خارج می شود. پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست می دهید .در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از دریچه مقعد خارج می شود در این صورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.

از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت، ایدز، سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحت تر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور می کنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی می باشد، انتقال ویروسهایی نظیر ایدز و ... راحتتر انجام می گیرد. این باکتریهای با شستشو از بین نمی روند.(6) این هم ذکر کنم که این باکتری ها در مقعد از نظر جذب ویتامین ها و ...  که در روده کوچک جذب نمی شوند برای انسان بسیار مفید هستند.

لااله الاالله استغفرالله ربی واتوب الیه

پی نوشت ها :

(1)آیات عظام: خویی،‌ اراکی و سیستانی؛ توضیح المسائل مراجع، مسئلة 450 و ذیل آن.

(2)امام خمینی ، همان .

(3)آیت الله فاضل ،همان.

(4)آیت الله خامنه ای ، پاسخ سوال های مورد ابتلا س 65 .

(5)آیت الله تبریزی، استفتائات جدید، س 1463.

(6)ر.ک: طب در قرآن، ص.181و 182

سوال) نزدیکی کردن از پشت هم از نظر دین وهم از نظر عقل وهم از نظر علم مردود است .اما وجود میل درونی را نمی شود منکر شد .این کار برای مرد لذت بیشتر وبرای زن درد آور و خطرناک است وحتی شاید مرگ آفرین باشد زیرا اعصاب حسی بسیار زیادی درناحیه دفعی وجود دارد که تحریک شدید آنها در بعضی افراد گفته شده است که می تواند مرگ آور باشد..پس برای پاسخ این میل درونی چه راهی وجود دارد؟

جواب) علاوه بر این که در درستی این قضیه که « نزدیکی از پشت برای مردان لذت بیشتری دارد » تردید جدی و اساسی وجود دارد ، این نکته نیز قابل دقت است که هر خواسته ای که مطابق میل درونی آدمی است ، الزاما درست و قابل تایید نمی باشد . بسیاری از خواسته های درونی انسان ها ، از تربیت ناصحیح ، آموخته های ناصواب و ... سرچشمه می گیرد .در موضوع بحث ما نیز آنچه مسلم است ، غریزه صحیح و دست نخورده انسان دستور می دهد که ارتباط و لذت جنسی از همان راه طبیعی و معهود انجام گیرد . اما عواملی که در بالا اشاره شد ،ممکن است غریزه اولیه را تحت تاثیر قرار داده و خواهان تجربه راه های دیگر باشد .

منبع : پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی (www.pasokhgoo.ir)

برخی عوارض این عمل مقاربت از پشت(دِبَر) با زن عبارتند از:

1. مهمترین عارضه ای که مجامعت از طریق مقعد برای زن دارد این است که چون لذت حقیقی جنسی برای زن از طریق مقاربت از فرج و مجرای تناسلی حاصل می­شود نه از طریق مقعد، بنابراین زن دچار سردمزاجی و بی میلی جنسی شده و در آینده نزدیک خود را موجودی می­یابد که وسیله دفع شهوت شوهرش شده و خودش نباید از این غریزه خدادادی لذتی ببرد.

2. از آنجا که ساختمان مقعد طوری است که ظرفیت پذیرش آلت مرد را ندارد (بر خلاف واژن یا فرج که خاصیت ارتجاعی و لغزنده دارد) و هر لحظه امکان آسیب دیدگی ماهیچه حلقوی (اسفنگتر) دهانه مقعد و حتی پارگی آن وجود دارد. در نتیجه زن گرفتار درجاتی از بی­اختیاری مدفوع شده و نیازمند جراحی و عوارض بعدی می­شود. چون مرد در حال لذت جنسی فقط به فکر دفع شهوت خود است و حرکات بدون کنترل او هر لـحـظه می­تواند به زن آسیب فیزیکی وارد کند.

3. مقعد محل ذخیره فضولات دستگاه گوارش (مدفوع) است که حاوی میکروبها فراوانی است. در اثر مالش و دخول آلت این میکروبها می­توانند وارد دستگاه تناسلی مرد شده، خود او را به عفونتهای خاصی مبتلا سازند. در حالی که مقاربت از راه واژن یا فرج چنین عوارضی به همراه ندارد.

4. مخاط مقعد بسیار ظریف و نازک اسیت و احتمال پارگی و انتقال ویروس ایدز از طریق آن به داخل خون زیاد است و حتی یکی از علل شیوع ایدز در غرب از طریق جنسی، لواط و مقاربت از طریق مقعد است.

5. از آنجا که دهانه مقعد دارای ماهیچه­ای حلقوی است، مانند یک کش محکم دور آلت مرد را گرفته و در لحظه خروج منی مانند یک سد عمل می­کند. و در اثر این عمل احتمال پس زدن منی به عقب و فشار به کیسه­های منی و غده پروستات و عوارض ناشی از آن خیلی زیاد است.

6. و نـکتـه آخـر اینکه از جمله عوارض مقاربت از راه مقعد ابتلای مرد به زودانزالی در آینده است در نتیجه نمی­تواند آنگونه که باید از همبستری با همسرش لذت ببرد و بنابراین دچار سردمزاجی شده و مشکلات روحی پیدا خواهد کرد

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:21  توسط حسین  | 

آنچه در مورد آمیزش جنسی واجب ، مستحب ، مکروه ، حرام است

آنچه در مورد آمیزش جنسی واجب ، مستحب ، مکروه ، حرام است

پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم): هیچ کس دراسلام ایمانش زیاد نمی شود مگر آن که محبت او به زنان بیشترباشد .

پیامبر اعظم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) : هر مومنی که با همسرش آمیزش نماید ، هفتاد هزار فرشته بال هایشان را برای آنها می گسترانند و رحمت خدا بر آنان نازل می گردد ( مستدرک الوسائل ج 14 ص 154 )

امام صادق ( علیه السلام ) : هیچ مباح و حلالی نزد خداوند ، دوست داشتنی تر از آمیزش با هم نیست . پس زمانی که مومن با همسرش نزدیکی و غسل جنابت می کند ، شیطان به گریه می افتد و می گوید : ای وای ! این بنده از پروردگارش اطاعت نموده و گناهانش بخشیده شده است . ( وسائل الشیعه ج2 ص 179 )

پیامبر اعظم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) در خطاب به مردان فرمودند : چنانچه حیوانات بر جفت های خویش می جهند بر همسرانتان نجهید ، بلکه پیش از آن با بوسه و سخن گفتن وی را برای عمل آماده سازید .

امام صادق ( علیه السلام ) در خطاب به مردان فرمودند : اگر یکی از شما به همسرش نزدیک شود و سپس برخیزد و او را ارضا نکند همسر او اگر به یک سیاه زنگی دست یابد به او متوسل می شود ، پس به هنگام نزدیکی شوخی و ملاعبه کنید که لذت بخش و بهتر است و زن بهتر ارضا می شود .(مکارم اخلاق )

امام علی ( علیه السلام ) : چون یکی از شما خواست با همسرش آمیزش کند ، از شتاب کردن در این کار پرهیز نماید که زنان نیز نیازهایی ( جنسی ) دارند . (خصال صدوق)

از امام صادق ( علیه السلام ) درباره آمیزش از مقعد پرسیدند حضرت فرمود : همسرت عروسک و عشق زندگی توست پس او را با این کار اذیت مکن .( وسائل الشیعه ج20 ص143)

چه در مورد آمیزش جنسی واجب است :
غسل کردن بعد از آمیزش تا قبل از خواندن نماز
آنچه در مورد آمیزش جنسی خیلی مستحب است :
مالش ، لیسیدن و بازی کردن با پستان زن در ابتدای آمیزش
آنچه در مورد آمیزش جنسی مستحب است :
گفتن بسم ا... الرحمن الرحیم و اعوذ با... من الشیطان الرجیم قبل از آمیزش
کوتاه کردن موهای زائد بدن قبل از آمیزش ( زیر بغل ، بالای عورت ، شکم و زیر گردن )
وضو گرفتن قبل از آمیزش
شوخی کردن مرد با زن قبل از آمیزش
استفاده از عطر توسط مرد و زن قبل از آمیزش
آرایش زن قبل از آمیزش
استفاده از طلا توسط زن در حین آمیزش
بازی مرد با آلت زن در حین آمیزش
بوسیدن زن
مکیدن زبان زن
آمیزش در شب اول ماه رمضان
آمیزش در شبهای دوشنبه ، سه شنبه ، پنجشنبه ، جمعه و ظهر روز پنجشنبه و عصر روز جمعه
خوردن عسل بعد از آمیزش
ادرار کردن بعد از آمیزش

آنچه در مورد آمیزش جنسی جایز و مباح است :
بوسیدن آلت زن
لیسیدن آلت زن ( چوچوله )
لیسیدن آلت مرد
استفاده از کاندوم
نگاه کردن به آلت زن

آنچه در مورد آمیزش جنسی خیلی مکروه است :
آمیزش بدون مقدمه
آمیزش از مقعد در حالت حیض زن ، اگر زن راضی باشد
ایستاده آمیزش کردن
استفاده از انواع داروها و وسائل آمیزشی توسط مرد در صورتی که باعث آزار زن شود

آنچه در مورد آمیزش جنسی مکروه است :
آمیزش از مقعد اگر زن راضی باشد
آمیزش بین اذان صبح تا طلوع آفتاب
آمیزش بین غروب آفتاب تا اذان مغرب
آمیزش در ساعات اولیه شب
آمیزش در زمان کسوف و خسوف
آمیزش در اول ، وسط و آخر هر ماه ( قمری ) به استثناء شب اول ماه رمضان
آمیزش در شب نیمه شعبان ، شب عید فطر ، شب عید قربان ، شب اول صفر
آمیزش درشب قبل از سفر
رو به قبله و یا پشت به قبله بودن
آمیزش زیر درخت میوه دار
آمیزش در برابر خورشید
آمیزش در حالت جنابت مرد
حرف زدن در حین آمیزش
نگاه کردن درون آلت زن
نگاه کردن به عورت زن در حین آمیزش
آمیزش با زن حامله بدون گرفتن وضو

آنچه در مورد آمیزش جنسی حرام است :
دخول به آلت زن در حالت حیض
آمیزش از معقد اگر زن راضی نباشد
خوردن منی و ادرار

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:20  توسط حسین  | 

اسلام و زناشویی 
 
اسلام و زناشویی
 
 
الف- رسول اكرم (ص) مي فرمايند :سه برنامه از موارد ستم است:
1- مردي با مردي همنشين شود ، از اسم و كنيه اش نپرسد .
2- انسان به مهماني دعوت شود اجابت ننمايد . يا اگر اجابت كرد از غذاي دعوت کننده نخورد .
3-بدون مقدمات عاطفي و جسمي عمل زناشوئي انجام گيرد .

ب- امام صادق(ع) مي فرمايند :سه چيز از روش انبياءالهي است :1- استعمال بوي خوش 2- كوتاه كردن مو3- پاسخ گفتن به نياز جنسي زن

ج- حضرت علي (ع) مي فرمايند :
ازانجام عمل جنسي به طور در جا خوداري كنيد .زيرا براي زن نيازهاي عاطفي و جسمي هست ، اورادر اين زمينه ياري دهيد. سپس اقدام به برنامه زناشوئي كنيد.

د- رسول با كرامت اسلام(ص) به مردي فرمود :
امروز را روزه اي، گفت : نه ، آيا مريضي را عيادت نموده اي ؟ گفت : نه ، فرمود: پس به خانه بر گرددوحق زناشوئي با همسرت را به انجام برسان كه اين برنامه از جانب توبراي او صدقه است .

ذ- بنابه روايات پيامبر اكرم (ص) :
اين طور دستور داده اند كه اگر مردي گرفتار زني زيبا روي گردد . بايد هر چه زودتر با همسر خود همبستر گردد. زيرا با اين كار غريزه او فروكش كرده ، از لغزش و انحرافات در امان خواهد ماند .

ر- امام حسن (ع) مي فرمايند :
از اخلاق پيامبران اين است كه خود را نظيف و خش بو و خويشتن را آرايش و اصلاح مي نمايند و همچنين اهل ( كثرةطروقه ) هستند منظور از كثرت طروقه گرم مزاجي و زن دوستي است . يعني مردان نيز بايدگرم مزاج بوده از سرد مزاجي پرهيز نموده زن دوست باشند .

ز- امام رضا(ع) روايت شده است:
از سنن مؤكده است كه امر ازدواج در شب انجام شود . زيرا خداوند شب راعامل سكون و آرامش قرار داده و زنان نيز خود عامل سكون و ارامش هستند . پس چه زيباست كه اين عمل سكون او در سكون و آرامش انجام شود . تا اقناع جنسي كامل تر پياده شود .

ژ- قال رسول اكرم (ص):هر گاه فردي از شما قصدتقارب كرد نبايد همانند پرندگان با اين عمل مبادرت بورزيد. بلكه بايدمكث ودرنگ داشته باشيد . وهر گاه مردي بخواهد با همسرش همبستر شود نبايد در انجام اين كار شتاب و عجله نمايد.

س- امام صادق (ع) فرمودند:
هر گاه يكي از شما اراده كرد با همسرش هم بستر گردد. بايد قبل از شروع با همسرش ملاعبه داشته باشد ، يعني با او بازي كردن و شوخي هاي مناسب و نشاط انگيز بپردازد. كه اين كار موضوع عمل جنسي را پاكيزه تر و لذت بخش تر فراهم مي آورد ، آمادگي زنان در وصول به اوج لذت جنسي تشديد مي گردد و رضايت خاطر محسوس تر خواهد شد.اگر اين كار با مقدمات صورت بگيرد . همه خواسه هاي زن تحقق خواهد يا فت و در غير اين صورت بخش مهمي از خواسته ها ارضا نگشته خواهد ماند ،شايد بتوان ادعا كرد كه برخي از اختلافات بين زن و مرد از اين رهگذر حاصل مي شود وشايد هم زمينه اي براي تباهي زنان باشد . زيرا تمايلات ارضاء نشده يا صحيح انجام نشده دنبال ارضاء حقيقي مي گردد.

ش-از امام علي (ع) روايت شده است :هرگاه يكي ازشما اراده كرد كه با همسرش همبستر شود نبايد در انجام اين كار شتاب و عجله نمايد . زيرا مردان بايد بدانند كه زنان نيازمندي هاي فراواني دارند و مردان بايد با صبر و حوصله و بردباري نيازهاي روحي و رواني آنان را بر طرف سازند.

ص- امام صادق (ع) فرمودند :محبت زنان ازاخلاق انبياء خداوند است .
رسول خدا(ص) فرمد: نور چشمم در نماز و لذت و خوشيم در دنيا زنان و گل خوشبويم حسن و حسين است.

ض- امام صادق (ع) فرمدند:مردم لذتي در دنيا و آخرت بيش از لذت زن نمي برند و اين است قول حق ( زين للناس حب الشهوات من ا لنساء واليمنين) و سپس فرمود:اهل بهشت به چيزي از بهشت لذيذ تر از نكاح لذت نمي برند . نه از خوراكي و نه از آشاميدني و فرمودند : هر چه محبت همسر در قلب شوهرش زيادتر شود ، ايمانش زيادتر مي شود.

ط-حضرت رسول(ص) فرمودند:گفتار مرد به همسرش . (همانا من ترا دوست دارم .) هر گز از قلبش محو نمي گردد.

ظ- رسول خدا(ص) فرمودند:كسي كه حقوق عائله خود را ضايع كند از رحمت خدا دور است و نيز فرمودند: بهترين شما كسي است كه براي خانواده اش بهتر باشد . و من براي خانواده ام از تمام شما بهترم . ونيز فرمود: عائله شخص در قيد او يند محبوب ترين بندگان نزد خداي عز وجل كسي است كه با افراد در قيدش بهتر رفتار كند .

ع- امام ششم (ع) فرمودند:مرد بايد در برنامه خانه و خانواده سه چيز را بر خود تحميل كند . هر چند خلاف ميلش باشد:1-خوش رفتاري 2-توسعه در معاش بدون اسراف.3-غيرت ناموسي

غ- رسول خدا (ص) فرمودند:آنچه را مسلمان به خاطر خدا براي همسرش مي خرد ثواب صدقه دارد. و فرمود: كسي كه زن مي گيرد بايد او را احترام كند . و فرمود: هر كس همسرش را بيش از سه مشت بزند . خداوند در قيامت در برابر اولين و آخرينش رسوايش كند .

ف- امام علي (ع) فرمودند:زنان در دست شما امانت هستند . بر انان سخت نگيريد و بلا تكليف مگذاريد .

ق- امير المؤمنين (ع) مي فرمايد:كناره گرفتن از زن و محروم نمودن او ازارضاء غريزه جنسي موجب عذاب قبر است.

ک- امام هفتم (ع) فرمودند :جهاد المراة حسن التبعل . جهاد زن نيكو شوهر داري است . وحضرت باقر (ع) فرمودند:
زن در حريم حضرت حق شفيعي با قدرت ترو نجات دهنده تر از رضايت شوهر ندارد.

گ- پيامبر بزرك اسلام(ص) فرمودند:موفات زناني هستند كه همسر شان آنان را براي برقراي رابطه زناشوئي فرا مي خوانند اما زنانشان اين دست و آن دست كرده انجام اين عمل را به تآخير مي اندازند . در نتيجه شوهرانشان به خواب مي روند . چنين زني را فرشتگان دائمآ نفرين و لعن مي كنند تا همسرشان از خواب بيدار شود.

ل- ازامام محمد باقر (ع)روايت شده كه رسول خدا فرمود : خطاب به زنان مبادا نمازهاي خود را طولاني گردانيد تا همسرانتان نتوانند به خواست هاي مشروع خود دست يابند، يعني اسلام جايز نمي داند كه زنان به بهانه نماز خواندن و طول دادن در تعقيبات نماز حقوق شوهران شان را به تعويق بيندازند.

م- از پيامبر اسلام(ص) روايت شده است : هيچ زني حق ندارد پيش از آنكه عملآ خود را به شوهرش عرضه سازد به خواب رود . بنابراين زن بايد جامعه اش را از تن در آورده خود را در لحاف مرد داخل سازد به طوري كه اندامش اندام مرد را لمس نمايد . وقتي زن اين كار را انجام دهد، همانا آمادگي و عرضه گري خود را انجام داده است .

زني نزد رسول خدا آمد پرسيد مرد چه حقوقي بر زن دارد . پيامبر بزرگوار (ص) فرمود :خيلي زياد . پرسيد تقاضا دارم از آن حقوق را بشماريد ؟ رسول خدا فرمود :
-زن حق ندارد بدون اجازه شوهرش روزه مستحبي بگيرد .-وبدون اجازه او نمي تواند از خانه خارج شود.-بر اوست كه از بهترين عطر ها استفاده و زيباترين جامه ها را بر تن كند.
-و خود را با وسائل زينتي بيارايد.-و خود را در شب و روز بر همسرش عرضه دارد
-اگر مرد نيازمند به عمل جنسي باشد بايد از انجام آن سرپيچي ننمايد اگر چه بر جهاز شترسوار باشد . و از اين ها كه بر شمردم حقوق مرد بر زن بيشتر است

اگر زنان و مردان مسلمان آداب زناشوئي را مي دانستند و بر طبق آن رفتار مي كردند بدون ترديد روابط خانوادگي سست و لرزان نمي شود . با توجه به مطالعه پرونده هاي قضايي در اختلافات خانوادگي شايد بتواند سهم كوچكي بر اثر عدم تطابق اقناع جنسي حاصل نمي شود و كماكان باقي مي ماند، باشد.

ن -حقوق كلي زن بر شوهر:
1-تهيه لوازم زندگي
2-مباشرت
3-گشايش در زندگي
4-احترام به زن
5-آراسته و پاكيزه بودن
6-خوش زباني و مدارا
7-رعايت اراده و اختيار خود را بنمايد .

و- حقوق كلي شوهر بر زن :
1-اطاعت از شوهر
2-تمكين از شوهر
3-بيرون نرفتن از خانه و در صورت نیاز با اجازه شوهر
4-پرهيز از آزارشوهر و تندخوئي و بدزباني
5-خدمت در خانه
6-احترام به شوهر و خوش رفتاري با او
7- براي غير شوهر خود را نيارايد
8- بدون اجازه شوهر در اموال او تصرف نكند .

منبع : مقاله زوج درمانی در اسلام ، قاسمی، حاتم ( 1384)
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:20  توسط حسین  | 

 

از ابتداي آميزش تا لحظه زايمان از منظر اسلام

 

از ابتداي آميزش تا لحظه زايمان از منظر اسلام 
آمیزش زن و شوهر لازم است در هنگام ازدواج فکر کنند برای چه ازدواج می کنند ؟ برای چه فرزند می خواهند ؟ چگونه فرزندی می خواهند ؟آتش افروز وجانی یا روشن بخش و ایجاد کننده صلخ و تفاهم ؟ پس بهتر است در حیات جنسی هم قصد قربت و کسب زضای خدا را فراموش نکنند و طمانینه و آرامش در نظر داسته باشند که آمیزش توام با طمانینه باعث می شود گردش خون ، طبیعی بوده و در نتیجه نسلی طبیعی و بهنجار پدید آید . در دین مقدس اسلام ، غذا هم از لحاظ مادی بررسی می شود و هم از لحاظ معنوی . درست است که غذای حرام تاثیر بدتر در روح و روان فرزند می گذارد . از این رو بسیار سفارش شدهد که والدین از غذای حرام و حتی غذای مشکوک پرهیز نمایند . در زندگانی رسول اکرم (ع) دیده می شود که برای انعقاد نطفه حضرت زهرا (ع) به امر خداوند چهل روز از حضرت خدیجه فاصله گرفت و پس از چهل روز عبادت و روزه داری ، با غذایی که از بهشت آورده شد افطار کرد ، آنگاه نطفه حضرت زهرا (ع) منعقد شد . شاید با تاسی از همین سمت حسنه باشد که عدهای از بزرگان سفارش می کنند که والدین پیش از بچه دار شدن روزه بگیرند یا عبادت خاصی را انجام دهند.
در اینجا به برخی از این توصیه ه اشاره می شود :
1- تلاوت آیه نور توسط والدین ، قبل از بارداری و توسط زن در ایام بارداری ضروری است .
2- خوردن گلابی
الف ) خوردن گلابی توسط پدر ، سبب زیبایی فرزند می شود .
ب) به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان را نیکو و زیبا می کند .
پ) به زنان باردار گلابی بدهید که اخلاق فرزندانتان را نیکو می کند .
ت) خوردن گلابی مایه قوت قلب ، پاکی معده ، صفای دل ، دلیری و زیبایی بچه می شود .
ث) گلابی قلب را جلا می دهد و دردهای درون را به اذن حق شفا می بخشد.

در کتاب کافی از امام صادق (ع) نقل شده : ایشان در حالی که به کودکی زیبا می نگریست فرمود : باید پدر این پسر بچه ، گلابی خورده باشد
همچنین روایت شده است که پیامبر (ع) گلابی اش را تکه کرد و به جعفر بن ابی طلالب داد و به او فرمود : بخور ! همانا گلابی رنگ را جلا می دهد و فرزند را نیکو می گرداند .
3- خوردن کاسنی :
الف) کاسنی برای افزایش فرزند مفید است .
ب) خوردن کاسنی آب کمر را افزایش داده و فرزند را نیکو و ذکور بودن را ولد زیاد می کند .
پ) خوردن کاسنی باعث زیبایی فرزند و ازدیاد در پسر آوردن می شود
ت) زیاد خوردن کاسنی سبب افزایش دارایی و تولد فرزند پسر خواهد شد
4- خوردن قاووت به پدر و مادر توصیه شده است :
الف) خوردن سویق توسط والدین موجب قوت در فرزند و نبودن کودنی و سبک مغزی و نادانی
در او می شود
ب) خوراندن سویق به کودک جهت تقویت و رویاندن گوشت و مجکم کردن استخوان بسیار
مفید است
در روایت آمده است ، مردی به امام صادق (ع) عرض کرد : ای پسر رسول خدا ، فرزندی به دنیا می آید که در او ضعف و سبک سری است . حضرت فرموند : چرا قاووت نمی خوری ؟ آن را بخور و خانواده ات را هم به ان سفارش کن . به درستی که قاووت ، گوشت را می رویاند و استخوان را محکم می کند و فرزندی از تو به دنیا نمی آید مگر اینکه قوی باشد
5- سفارش به خوردن انار:
الف) خوردن انار شیرین فرزند را نیکو می کند.
6- کندور
الف) خوردن کندور توسط زن باردار باعث زیادی عقل بچه ، باهوش ، پاکدل ، دانا و شجاع
شدن پسر و خشخو و نیکو شدن دختر می شود .
در حدیثی آمده است : به زنان حامله کندر بخورانید ، بدرستی که طفل در شکم مادر کندر غذای او می شود ، دلش محکم و تحملش زیاد می شود.

دعا برای فرزندار شدن
1- نقل شده که امام صادق (ع) که فرموده اند درسجده این دو آیه را بخوانید :
رب هب لی لدنک ذریه طیبه انک سمیع الدعا ، رب لا تذرنی فردا و انت خیرو الوارثین .
2-در صبح و شام هفتاد مرتبه سبحان الله ، ده مرتبه استغفرالله ربی و اتوب الیه و سپس نه مرتبه سبحان الله و یک مرتبه استغفرالله ربی و اتب الیه گفته شود .
البته دعاهای دیگری است که می توانید به کتاب کلیدهای بهشت مراجع کنید
در حین آمیزش
تغذیه
در حین آمیزش هیچ یک از یا مرد مست نباشد و الکل مصرف نکرده باشند ؛ چون موجب کمبود ویتامین D می شود و در نتیجه استخوان بچه نرم می گردد.
دکتر وازن معتقد است اگر طفل خرفت و کم هوش پیدا کردید و توانستید در اطراف وضع پدری یا مادری او اطلاعات صحیحی کسب کنید ، به این نتیجه خواهید رسید که یکی از والدین هنگام تشکیل نطفه مست بوده است.
همچنین نوع غذا (از نظر حرام یا حلال بودن ) اثر فراوانی در فرزند دارد که لازم است در این زمینه نیز نیز توجه کافی صورت گیرد .


حالات پدر و مادر
درپی روایاتی که بیانگر تاثیرات ، به پدران و مادران سفارش شده است که در حین نزدیکی با وضو بوده و به یاد خدا باشند. بدیهی است یاد خدا موجب آرامش قلب می شود و در فرزند اثر مثبتی خواهد داشت . همچنین رغبت و میل قوی جنسی زوجین ، در زیایی جنین و هوشمندی وی اثری قطعی خواهد نهاد . ترس و اظطراب والدین به هنگام عمل زناشویی ، بدترین تاثیر را بر روی طفل می گذارد ؛ همانگونه که آرامش خاطر پدر و مادر ، تاثیر بس نیکو در فرزند می نهد .
تاثیر خستگی زیاد ، روی جنین کاملا محسوس است و او را ضعیف و رنجور می کند .در حدیثی از معصومین (ع) نقل شده است که فرموده اند : در شبی که از مسافرت بر کی گردید و همینطور در شبی که می خواهید به مسافرت بروید ، نزدیکی نکنید .
در ساعات اولیه شب با جسمی خسته و شکمی پر ، آمیزش صورت نگیرد ، بلکه در ساعات پایانی شب که خستگی جسم تا حد زایل و شکم نیز خالی شده انجام شود . تجربه نشان داده است فرزندانی که نطفه آنها در ساعات پایانی شب منعقد می شود از هوش بیشتری برخوردارند.
از امام صادق نقل شده که فرمودند: در شب ، زفاف کنید و در روز ولیمه دهید .
عوامل طبیعی و تاثیر آنها بر روی بدن
1- اشعه گاما : جنس اشعه گاما از زرات انرژی بوده و از این رو خاصیت نفوذ آن بسیار زیاد است . این اشعه مضر ، در نور خورشید وجود دارد و اثرات منفی زیادی بر سلولهای اولیه دارد که تقریبا بعد از سی سال ظاهر می شود .
نقل شده که حضرت رسول اکرم (ع) به علی (ع) فرمودند : یا علی در مقابل نور خورشید مجامعت مکن مگر اینکه پردهای بیاویزی که شما را بپوشاند ؛ زیرا اگر در آن جال فرزندی به وجود آید ؛ همیشه در حال پریشانی و فقر است تا بمیرد .
2- اشعه ماورا بنفش :این اشعه دارای فوائد و مضراتی است . از آن جمله تغییراتی است که بر روی نسل و نژاد ایجاد می کنند .
3- اشعه مجهول : این اشعه از کرات دیگر به زمین می رسد ؛ البته بنا به موقعیت فصول سال؛ فشارهوا ؛ رطوبت ، خشکی ، کسوف ،خسوف و غیره . در روایات هم بدست می آید که از جمله اوقات مکروه برای جماع ، هنگام کسوف و خسوف و بادهای تند و زلزله است .
مکروهات حین آمیزش
1- نگاه کردن به فرج زن که سبب کوری فرزند می شود .
2- سخن گفتن غیر از ذکر خدا که سبب لال شدن بچه می شود .
3- خصاب کردن که موجب می شود فرزند مخنث شود.
4- به همراه داشتن انگشتری که در آن ذکر خدا یا چیزی از قرآن باشد .
5- آمیزش با همسر خود اما با شهوت زنی دیگر که موجب دیوانگی فرزند می شود .
و غیره ...
اوقاتی که عمل جماع مطلوب است
1- شب دوشنبه که در پی آن ، فرزند حافظ کتاب خدا و راضی به آنچه خداوند برایش قرار داده ، می شود .
2- شب سه شنبه که در اثر آن بعد از سعادت اسلام ، شهادت روزی او می شود ، خداوند او را با مشرکین عذاب نمی کند ، دهانش خوشبو ، دلش رحیم و جوانمرد خواهد بود و زبانش از دروغ و غیبت و تهمت پاک می ماند .
3- شب پنج شنبه که در پی آن ، حاکمی از حکما و یا عالمی از علما خواهد شد.
4- روز پنج شنبه هنگام زوال که در پی آن شیطان به او نزدیک نگردد تا پیر شود و سلامتی دین ودنیا روزی اش خواهد بود .
5- شب جمعه که در پی آن ، بچه خطیب و سخنگو خواهد شد .
6- روز جمعه بعد از نصر که آن فرزند از دانایان مشهور خواهد شد .
7- شب جمعه بعد از نماز عشا که امید است آن فرزند شبیه والدین باشد
8- شب اول ماه رمضان

اوقاتی که عمل جماع مکروه است

1- در میان طلوع فجر و طلوع خورشید
2- بعد از غروب تا رفتن سرخی طرف مغرب
3- شب خسوف و رو کسوف
4- شب و روزی که در آن بادهای سیاه ، سرخ یا زرد بوزد .
5- هنگام زلزله
6- در اول ماه (غیر از ماه رمضان ) ، نیمه ماه و آخر ماه .
7- هنگامی که آفتاب طلوع می کند و زرد باشد .
8- بعد از ظهر ؛ که آن فرزند لوچ خواهد شد.
9- بین اذان واقامه ؛ که فرزند ، حریص بر خونریزی خواهد بود
10- شب عید فطر که فرزند الکثیر الشر خواهد بود .
و غیره
دوران بارداری
در حدیثیاز رسول اکرم (ع) نقل شده که فرمودند : ای حولا قسم به کسی که مرا به حق پیامبر و فرستاده و بشارت دهنده و بیم دهنده ، برانگیخته ، هیچ زنی نیست که از همسرش باردار گردد مگر اینکه در سایه خداوند عزوجل باشد تا اینکه درد زایمان به او برسد که به ازا هر دردی خداوند به او ثواب آزاد کردن بنده مومنی را می دهد .
انسان برای زن دنیایی بسیار زیبا ایجاد کرده است ، دنیایی که همه افراد آن ، باید به مادر احترام گذاشته و تعظیم کنند . حتی احترامی فرات از پدر چرا که پیامبر (ع) سه بار دستور به احترام به مادر داد و سپس احترام پدر را امر فرمود و برای اینکه بانوی خانه به شغل مادری سرگرم باشد در سنت اسلامی توصیه شده است که تهیه معاش خانواده به عهده شوهر باشد و زن عهده دار تربیت اطفال که شخصیت های فردای جامعه اند . از نظر پاداش اخروی نیز در روایات آمده است که زن در دوران حمل همچون مجاهد فی سبیل الله است و اگر در حین زایمان بمیرد اجر شهید را دارد و یا اینکه ((بهشت زیر پای مادران است )) .

نا مگذاری ما های جنین
خداوند در سوره مومنون می فرماید : و به یقین انسان از عصاره ای از گل آفریدیم . سپس او را نطفه ای در جایگاهی استوار قرار دادیم . آنگاه نطفه را به صورت عقله در آوردیم . پس آن عقله را مضغه گردانیدیم ، و آنگاه مضغه را در استخوانهایی ساختیم ، بعد استخوانها را با گوشتی پوشاندیم ، آنگاه (جنین را در ) آفرینشی دیگر پدید آوردیم . آفرین با بر خدا که بهترین آفرینندگان است .
ماههای جنینی عبارتند از :
1- ماه اول : ماه قلب است 2- ماه دوم : ماه چهره خوب است مادر همیشه با وضو باشد . با کوشش تمام گناهان بپرهیزد . آرامش خود را حفظ کند و عصبانی نشود . از خوردن غذاهای حرام پرهیز کند 3- ماه سوم : ماه تارهای صوتی است 4- ماه چهارم : ماه رویش مو است 5- ماه پنجم : ماه حرکت است 6- ماه ششم : ماه عظلات است 7- ماه هفتم : ماه اعصاب است . ماه هشتم : ماه زیبایی است 9- ماه تهم : ماه تولد است
بیشتر کودکان مبتلا به امراض رئحی ، بیماری خود را از مادرشان به ارث برده اند ، پس از آنجا که تمام خصوصیات مادر در فرزند اثر خوب و بد خود را می گذارد و خوشبختی یا بد بختی کودک را در رحم پی ریزی می کند ضرورت دارد مادران بیشتر مراقب رفتار و کردار خود باشند تا بتوانند فرزندانی صالح و نیکو داشته باشند . در این زمینه پیامبر(ع) نیز نقل شده که فرموده اند ک سعدت و شقاوت انسان در شکم مادر پایه ریزی می شود .
نامگذاري كودك: بهتراست قبل از تولد یعنی قبل از چهار ماه و ده روز انتخاب شود. از زمان حاملگي دو نام براي جنين بايد انتخاب شود كه اگر دختر بود يكي از نام ها و اگر پسر بود نام ديگر به وي داده شود.
پيامبر فرمود : بچه ها را در شكم نامگذاري كنيد اگر نمي دانيد پسر است يا دختر دو نام براي او بگزادريد اگر سقط شود و نامي نداشته باشد در قيامت از پدر مواخذه كند پيامبر جنين حضرت فاطمه را پيش از تولد محسن ناميد.

مشکلات دوران بار داری
خداوند در سوره لقمان می فرماید : و ما به هر انسانی سفارش کردیم که در حق پدر و مادر خود نیکی کن چون با حمل فرزند برداشته ، سستی بروی سستی ..
زن بعد از باردار شدن ، با مسائلی از قبیل افسردگی ، تنبلی و تن سنگین ، تنگی نفس ، دل به هم آمدن ، آروغ ترش ، سردرد ، سر گیجه ، تاریکی در چشم و تپش قلب روبرو می شود . ممکن است بعد از یک ماه یا دو ماه ویار داشته ویارش چیزهای غیر طبیعی باشد.

توصیه هایی که مخصوص هر ماه بیان شده

ماه اول : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و الصالف بخواند وبه شکم بدمد .و روزهای جمعه از قبل از صبحانه انار میل کند و قبل از طلوع آفتاب ، اندکی از تبت سیدالشهدا بخورد. و هر روز بر 2 عدد خرما سوره قدر بخواند و آن را ناشتا بخورد .

ماه دوم : : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الملک بخواند. روز پنجشنبه 140 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با عجل فرجهم بگوید .هر روز 2 عدد عناب سوره توحید بخواند و آن را ناشتا بخورد.
ماه سوم : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره آل عمران بخواند. هر روز بعد از نمازها 140 مرتبه صلوات بفرستد. هر روز بر 1 عدد سیب آیه الکرسی بخواند و آن را ناشتا بخورد .
ماه چهارم : : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الدهر بخواند در تمام نمازها در یک رکعت سوره قدر تلاوت کند و هر روز بر دو انجیر سوره والتین بخواند و آن را ناشتا بخورد.
ماه پنجم : : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره الفتح را تلاوت کند . و در یک نماز سوره النصر بخواند
و هر روز یک عدد تخم مرغ سوره حمد بخواندو آن را ناشتا بخورد
ماه ششم : : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره واقعه بخواند . شبها در یک نماز سوره التین تلاوت کند
و هر روز بر یک انار را پس از خواندن سوره فتح ناشتا بخورد
ماه هفتم : : روزهای پنج شنبه و جمعه سوره یس و تبارک بخواند. روزی 140 مرتبه صلوات بفرستد.
و هر روز بر یکعدد به سوره یس بخواند و آن را ناشتا بخورد.
ماه هشتم:
روزهای شنبه بعد از نماز صبح سوره قدر ، ده مرتبه
روزهای یک شنبه بعد از نماز صبح سوره والتین ، دو مرتبه
روزهای دوشنبه سوره یس
روزهای سه شنبه سوره فرقان
روزهای چهار شنبه سوره دهر
روزهای پنجشنبه سوره محمد
روزهای دوشنبه سوره الصافات
از خوردن ماست شیرین و عسل کوتاهی نکند . هر روز جمعه ناشتا انار شیرین میل کند . در صورتی که ضرر ناشته باشد ، هفته ای یک بار سرکه بخورد.
ماه نهم : بهتر است غذای او کباب باشد . ادویه نخورد . خرما میل کند . برای سلامتی امام زمان (ع) گوسفندی را ذبح کرده از آن بخورد . در نماز ظهر یا عصر سوره والعصر و الذاریات بخواند . در روزهای پنجشنبه سوره حج و در روزهای جمعه سوره فاطر را تلاوت کند . هر روز مقداری را برود . به عکس و آینه کمتر نگاه کند . هر روز بر مقداری شیر و خرما سوره دهر بخواند و آن را ناشتا بخورد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:19  توسط حسین  | 

 
رابطه آزاد جنسی درست است یا غلط ؟

مطلب امروز طولانی شده اگه زیاد سر حال نیستید بذارید واسه یه وقت دیگه..چون باید بهش فکر کنیید.
موردی که متاسفانه شایعه اینه که بمحض صحبت در مورد ارضاء نیاز جنسی سریعاً همه بیاد فیلمهای سکسی و هرزگی می افتند و مسلماً حاضر به پذیرفتن آن نیستند.خواهش میکنم یکم باز تر به قضیه نگاه کنید، من صحبتم در مورد انحرافات جنسی نیست و فقط در مقوله جوابگویی به نیاز ذاتی و درست جسمی حرف میزنم….

یک اصل روانشناسی:
کسی که نخواهد پاسخگوی نیاز های جسمی مانند خوردن ، آشامیدن ، خوابیدن ، لذت بردن ،زندگی کردن وغیره باشد مسلماً فرد نرمالی نیست.اشکالات ذهنیتی و فرهنگی و اجتماعی برای این مهم وجود دارد…

اشکال اول:
اینه که دخترها بدلیل طرز تفکر غلط آبا واجدادی اصولاً مادرزاد خود را سرکوب میکنند!در قرن 21 هنوز برای خودشون اینقدر اهمیت قائل نمی شوند که بابا منم انسانم و این لذت اگه چیز فاسدی بود خداوند آن را در بدن ما قرار نمی داد.تا راجب این مورد حرف زده میشه فکر میکنند میگم برید با هر کی از راه رسید بخوابید!بعد هم الم شنگه راه می اندازند که وای دارین بهمون توهین میکنین.ما ارزش داریم.شخصیت داریم.اونوقت سر من درد میگیره و قاطی میکنم!…آخه کی گفته که رابطه جنسی کار بی ارزشیه؟کدوم احمقی گفته حیوانیه ؟خانمهای عزیز، من نمی گم برید هرزگی کنید.میگم شما ها که الان دوست پسر دارید و همتون هم یه عاشق.چرا نباید بخواین که نیازتون رو با کسی که دوستش دارین پاسخ بدید؟چرا بالاترین نوع ابراز علاقه یک عاشق و معشوق رو از خودتون میگیرید؟دیگه برای شما و عاشقتون ممنوعیت چرا؟؟؟


اشکال دوم:
اینه که دخترها فکر میکنند دارند هزینه میکنند!!اونها حاضر به قبول این مورد نیستند که 2 نفر تحت یک شرایطی در کنار هم بسر میبرند و با هم تطابق و کشش پیدا میکنند.بعد تحت شرایط روحی دیگری این رابطه عاشقانه از جانب یک سمت فسخ میشود.دختر ها حاضر نیستند بپذیرند پایان رابطه عاشقانه یه رویداد کاملاً طبیعیه…. نمیپذیرند که یک رابطه عاشقانه ممکنه به پایان هم برسه! این همه هم دور و ورشون روزی 40 بار نمونه اش رو میبینند، باز هم ازش مثل بمب اتمی نادر یاد میکنند!!!..میگن.آه..حیف..ازم سوء استفاده شد!!..من رو دوست نداشت،سرم کلاه گذاشت!دروغگو بود!..آبروم رفت..نه…تق..توق!!!..اصلاً به لحظات شیرینی که با هم بودند،خاطراتشون،ارزشهایی که کسب کردند ، تجربه هایی که بدست آوردند و امثالهم حتی فکر نمیکنند!..نمیگن کامل تر شدند میگن بازیچه شدن!..فکر نمیکنند چه ارزشی برای هم داشتند فکر میکنند مصرف شدند!!!


اشکال سوم:
این مستقیماً به فرهنگ برخی آقایون بر میگرده…که حاضر نیستند بفهمند این وسط 2 نفر آدم هست نه یک نفر!.نمیفهمند ،لذت جنسی باید باشه نه توهین جنسی.نمیفهمند که واژه هایی نظیر یارو رو کردم! نشانه کمال بی فرهنگیه.شعور ندارند که واژه زن رو مساوی کس (منو ببخشین) قرار ندهند.نمیدونند لذت جنسی اینقدر بی ارزش نیست که آدم رو دیوار خط بکشه بگه با اینم خوابیدم!نمیفهمند که زنها هم باید در این لذت شریک باشند.نمیفهمند که عدم باکره گی نشانه عدم شایستگی نیست.قدرت ندارند به یه دختری که باکره نیست ، برای زندگی اعتماد کنند در حالیکه خودشون هزار نیرنگ برای یه همخوابی بکار میبرند.نمیفهمند که دختری که با شما بوده براتون ارزش قائل شده و خواسته با شما به اوج لذت برسه در حالیکه بعضی از آقایون فکر میکنند که این دختر مصرف شده و ارزشی دیگه نداره!!!….اینه اون فرهنگی که بعضی ها بهش میبالن ؟


اشکال چهارم:
عرفهای اجتماعی داره فشار میاره ولی متاسفانه هیچکس حاضر نیست مال خودش بشه ولی همه بلدند غر بزنن!!متاسفانه ما درکمون بالا رفته ولی فرهنگمون پایین مونده!!مثلاً فرهنگ ازدواج یک بیوه زن تقریباً جا افتاده ولی کمتر کسی راجب نزدیکانش حاضر میشه قبول کنه!!..با لحن توهین آمیز به من گفته میشه که تو حاضری خواهرت با یه مرتیکه سبیل کلفت
بخوابه؟؟…باید بگم که هرکس یکی مثل خودش رو پیدا میکنه و در صورت مثال شما خواهر من هم قطعاً نباید خیلی با ارزش تر از اون مرتیکه باشه پس جفتشون بدرد هم میخورن!
….هنوز خیلی ها نمیفهمند ما راجب به فرد نمیگیم راجب به کل داریم حرف میزنیم و لذتی که هر فرد حق داره ببره و شما حق ندارین برای کسی بصرف خویشاوندی تعیین حقوق کنید!..یعنی چی که زن بیوه نباید ازدواج کنه ، تنها نباشه و از زندگیش لذت هم! نباید ببره چون فرزند بزرگ داره!!..فامیل داره!!…دختر نباید به نیاز خدادادیش جواب بده چون داداش داره!!!…چون دختره !!!!!….در فرهنگ ما برای کم ارزش کردن چیزی از فحشهای جنسی استفاده میشه چون درش قدرت تحلیل و نقد وجود نداره…

در انتها بگم که تازمانیکه به رابطه جنسی به دید اوج زیبایی و ارزش و احساس نگاه نشه و اون رو گناه و حیوانی و مصرفی و ضد ارزش ببینند این متون چیزی جز چند خط جمله نیست….
چشمها را باید شست…..

>

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:19  توسط حسین  | 

احادیث در مورد ازدواج موقت (متعه)

هر كس دوبار متعه كند، درجه اش به مانند حسين سيد الشهداء‌عليه السلام خواهد بود و هر كس سه بار اين كار را انجام دهد، به درجة علي مرتضي عليه السلام نائل مي آيد و هر كس چهار بار متعه بگيرد، درجه اش همانند من خواهد بود. (لئالي الاخبار ج 3 ص 243)

صالح بن عقبه از پدرش نقل مي‌كند :به امام صادق عليه السلام گفتم: آيا متعه ثواب هم دارد؟ فرمودند : «‌اگر شخصي متعه كننده با اين كار، ‌رضايت خداوند و مخالفت با منكران اين كار را خواسته باشد، خداوند براي هر كلمه اي كه با متعه صحبت مي كند،‌ يك حسنه برايش مي نويسد و با هر بار كه دست خود را به سويش دراز مي كند، يك حسنه برايش ثبت مي شود و هنگامي كه نزديكش مي شود، خداوند يك گناه از او پاك مي‌گرداند و در هنگام غسل، خداوند به اندازة آبي كه از موهايش مي گذرد ، گناه او را پاك مي كند» پرسيد : به اندازة موهايش؟‌فرمودند« آري به اندازه موهايش» (وسائل ج 14/ لئالي ج3/من لا يحضر ج 3 .(

از امام صادق عليه السلام سئوال شد آيا رسول خدا متعه کرد؟ فرمودند: آری.

پيامبر اعظم (ص)فرمودند:هر که يک بار متعه کند، ايمن شود از خشم خدای تعالی و هر که دو بار متعه کند ،با نيکوکاران محشور شود و هر که سه بار متعه کند، در درجه روضه جنان با من خواهد بود.

امام صادق عليه السلام فرمودند: هر كسي كه ازدواج موقت كند و بعد غسل كند، از هر قطره‌اي كه از آب غسل مي‌چكد، خداوند هفتاد ملك را خلق مي‌نمايد كه تا روز قيامت براي او طلب آمرزش و بخشش نمايند و تا روز قيامت بر كسي كه از اين عمل دوري كند لعنت مي‌فرستند. (وسائل الشيعه ج 14 ص 444-447)

امام صادق عليه السلام فرمود: هنگامي كه پيامبر صلي الله عليه و آله به معراج رفت، فرمود: جبرئيل نزد من آمده و گفت: اي محمد(ص) خداوند تبارك و تعالي مي فرمايد: من گناهان زناني كه از امت تو متعه شوند را بخشيدم). رسائل ج 14/ لئالي ج 3 / من لا يحضر ج 3.)

در خلاصه الاخبار از پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله نقل شده كه يك روز به يارانش فرمود: «‌برادرم جبرئيل ، از پروردگارم برايم هديه‌اي آورد كه خداوند به هيچ يك از پيامبران پيش از من هديه نكرده بود و آن متعه است.( لئالي ج 3 ص 243)

پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله مي فرمايند: دو نفري كه ازدواج موقت مي نمايند هنگامي كه با هم صحبت مي كنند، كلام آن ها تسبيح خداوند است و هنگامي كه دست همديگر را گرفتند، گناهانشان از ميان انگشتانشان فرو مي ريزد. هنگامي كه يكي از آنان ديگري را مي‌بوسد، خداوند براي هر بوسه، ثواب يك حج و عمره را مي دهد و هنگامي كه ازهم جدا مي‌شوند خداوند براي هر دوي آنان به هر لذت و شهوتي كه برده اند، حسنه اي به بزرگي كوههاي بسيار بلند در نامه عملشان  مي نويسد و هنگامي كه بلند شده و غسل كردند، خداوند گناهان آنان را مي بخشد و آبي بر مويي از موهايشان مرور نمي كند، مگر اينكه خداوند براي هريك از آن ها ده ثواب نوشته و ده گناه محو كرده و ده درجه بالا مي برد. پس پيامبر صلي الله عليه و آله فرمودند: و براي هر كسي كه پيوند بين آنها را ايجاد كرده باشد همين ثواب‌ها خواهد بود. و در ادامه فرمودند يك درهم (خرج براي) متعه ،از هزار درهمي كه درراه خدا خرج شود برتراست به خدا سوگند كه متعه برتر است و آن چيزي است كه قرآن دربارة آن سخن گفته و سنت بر آن جاري شده است.( لئالي الاخبار ج 1 ص 244 (.

در روايت است كه :  مؤمن، كامل نمي شود تا اين كه متعه انجام دهد.(من لا يحضر ج 3 / وسائل ج 14.)

هشام بن سالم از امام جعفر صادق عليه السلام نقل مي كند كه آن حضرت فرمودند: مستحب است كه مرد متعه كند و براي مردان شما دوست ندارم كه از دنيا بروند بدون اينكه حتي يك بار متعه كرده باشند. (وسائل ج 14 باب 2 حديث 7)

بكر بن حمد مي گويد از امام صادق عليه السلام در مورد متعه سؤال كردم، فرمود: من دوست ندارم مرد مسلماني را كه از دنيا خارج شود و يكي از سنت هاي پيامبر(ص) را انجام ندهد.( من لا يحضر ج3 (.

ابو بصير مي‌گويد بر امام جعفر صادق عليه السلام وارد شدم .او به من فرمود:‌اي ابومحمد! آيا از هنگامي كه از نزد خانواده ات خارج شده اي متعه كرده اي گفتم: نه فرمودند: چرا؟ گفتم: به اندازه كافي توانايي مالي ندارم. حضرت دستور دادند يك دينار به من بدهند و فرمودند: تو را قسم مي دهم كه به خانه نروي مگر آن كه اين كار را انجام دهي. (وسائل ج 14 باب 2 حديث 14.)

اسماعيل بن فضل هاشمي نقل مي كند كه امام صادق عليه السلام به من فرمودند : آيا از هنگامي كه از نزد خانواده ات خارج شده اي متعه كرده اي ؟ گفتم: چون مشاغل زيادي دارم خداوند مرا از آن بي نياز كرده است. حضرت فرمودند: حتي اگر بي نياز باشي من دوست دارم كه سنت پيامبر صلي الله عليه و آله را احيا نمايي). وسائل ج 14 باب 2 حديث 13)

رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند:هرکس يکبار متعه کند، يک سوم او از آتش جهنم آزاد مي شود وهر کس دو بار متعه کند، دو سوم او از آتش جهنم آزادمي شود وهرکس سه بارمتعه کند، تمام بدن او از آتش جهنم آزاد می شود.

  از سلمان فارسی و مقداد و عمارياسر رضوان الله عليهم اجمعين مرويست رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند: هرگاه مردی با متعه خود بنشيند، فرشته ای بر ايشان نازل می شود وايشان را پاسبانی ميکند تا اينکه ازآن مجلس برخيزند وحق تعالی به فرشتگان ميگويد: نظر کنيد به اين دو بنده من وگواه باشيد که من آمرزيدم ايشان را ،پس امير المومنين عليه السلام برخواست وگفت:يارسول الله! چيست جزای کسی که در اين باب سعی کند؟)يعنی واسطه شود) فرمود: برای اوست ثواب مرد متعه کننده و زن متعه شونده،يا علی!متمتع ومتمتعه از غسل فارغ شوند ،به هر قطره که آب ازبدن آنها ساقط می شود ،حقتعالی ملک وفرشتهای بيافريند که تسبيح و تقديس خدای سبحان کنندو ثواب آن از برای آ ن دو نفر غسل کننده باشد.يا علی! هر که اين سنت را سهل گيرد و آنرا احيا نکند، او از امت من واز شيعه تو نمی باشد ومن از او بيزارم.

احادیث در مورد زنا:

رسول خدا (ص) می فرمایند :

وقتی زناکاری و رباخواری در دهکده ایی آشکار شود مردم آن عذاب خدا را به خود خریده اند. (نهج الفصاحه ، حدیث 218)

وقتی خدا بخواهد مردم قریه ایی (آبادی) را نابود سازد ، زنا را در میان آنها پدید می آورد. (مردم با اعمال خویش مستحق چنین بلایی شده اند.) (نهج الفصاحه ، حدیث 153)

وقتی بنده ایی زنا کند ایمان از او بیرون رود و چون سایه ایی بر سرش بایستد و هنگامی که از آن دست بردارد بازمی گردد. (نهج الفصاحه ، حدیث 212)

وقتی زنا رواج گیرد زلزله پیدا شود ، وقتی حاکمان ستم کنند باران کم شود ، و وقتی که با ذمیّان خیانت شود دشمنان چیره شوند. (نهج الفصاحه ، حدیث 219)

چهارکس را خداوند دشمن می دارد ، فروشنده قسم خور ، فقیر متکبِر ، پیر زناکار و پیشوای ستمگر. (نهج الفصاحه ، حدیث 253)

خشم خدا نسبت به زناکاران بسیار سخت است. (نهج الفصاحه ، حدیث 295)

زنی که فرزندی به خطا آورد (از راه نامشروع) و بر خانواده ایی در آورد (به خانواده اش نسبت دهد) که به ناحق محارم آنها را ببیند و در اموالشان شرکت کند ، خشم خدا نسبت به وی بسیار سخت است. (نهج الفصاحه ، حدیث 297)

روز قیامت چهره زناکاران از آتش مشتعل است. (نهج الفصاحه ، حدیث 631)

هفت آسمان و هفت زمین و کوه ها پیر زناکار را لعنت می کنند و تعفّن عورت زنا کار جهنّمیان را اذیّت می کند. (نهج الفصاحه ، حدیث 634)

خداوند بر آدمیزاد قسمتی از زنا را رقم زده است که به ناچار آن را مرتکب می شود : زنای چشم نگاه نارواست ، و زنای زبان سخن بیجا است ، نفس آرزو می کند و می خواهد و عورت آن را راست یا دروغ می سازد. (نهج الفصاحه ، حدیث 711)

خداوند پیر زناکار و ثروتمند ستمکار و فقیر متکبّر را دشمن دارد. (نهج الفصاحه ، حدیث 795)

سه کس اند که در روز قیامت خدا به سوی آنها نمی نگرد و پاکشان نمی کند و عذابی دردناک دارند : پیر زناکار و فقیر متکبّر ، و شخصی که خدا را سرمایه خود کرده ، چیزی نخرد مگر با قسم و چیزی نخرد نفروشد مگر با قسم. (نهج الفصاحه ، حدیث 1240)

زنای چشمان نگاه نارواست. (نهج الفصاحه ، حدیث 1704)

زنای زبان سخن بیجاست. (نهج الفصاحه ، حدیث 1705)

آنکه با زن همسایه خود زنا کند روز قیامت خدا به او ننگرد و او را پاک نکند و به او گوید با جهنمیّان به جهنم برو. (نهج الفصاحه ، حدیث 1708)

زنا مایه فقر است. (نهج الفصاحه ، حدیث 1711)

هفت گروه اند که خدا در روزی که سایه ایی جز سایه او نیست به سایه عرش خودشان
 می بردشان : مردی که دل او به مسجد ها علاقه دارد ، مردی که زن صاحب مقامی از او کام خواهد (درخواست اعمال نامشروع) و گوید از خدا بیم دارد و مردانی که در راه خدا دوستی کنند و مردی که از محارم خدا چشم بازدارد و چشمی که در راه خدا نگهبانی کند و چشمی که از ترس خدا بگرید. (نهج الفصاحه ، حدیث 1731)

چشمان زنا می کنند و دستان زنا می کنند و پاها زنا می کنند و عورت نیز زنا می کند. (نهج الفصاحه ، حدیث 2029)

بر فرزند آدم سهم وی از زنا مقرر است ، که ناچار مرتکب می شود ، زنای چشمان نگاه است ، و زنای گوش ها سماع است ، و زنای زبان سخن است ، و زنای دست تعدّی است ، و زنای پا رفتن است ، قلب هوس کند و آرزو کند و عورت عمل کند یا نکند.
(نهج الفصاحه ، حدیث 2122)

هر چشمی زناکار است و زن وقتی خوشبو شود و بر انجمنی بگذرد زناکار است. (نهج الفصاحه ، حدیث 2157)

اینکه مرد با ده زن زنا کند گناه آن کمتر است تا با زن همسایه خویش زنا کند و این که مرد از ده خانه دزدی کند برای وی آسان است تا از خانه همسایه خویش بدزدد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2212)

اینکه با سوزن آهنین به سر یکی از شما زنند برای وی بهتر است تا به زنی که بر وی حلال نیست دست بزند. (نهج الفصاحه ، حدیث 2213)

هر که زنا کند ایمانش برود و اگر توبه کند خدا توبه او را بپذیرد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2998)

هر که زنا کند یا شراب بنوشد خدا ایمان از او بکند همچانکه انسان پیراهن از سر خویش بیرون می کند. (نهج الفصاحه ، حدیث 2999)

هر که زنا کند با کسان وی (ناموس او) زنا کنند. (نهج الفصاحه ، حدیث 3000)

هر که با کنیزی که زناکاری وی ندیده زنا کند (دختر باکره) روز قیامت خدا وی را به تازیانه آتشین تازیانه زند. (نهج الفصاحه ، حدیث 3019)

آنکه بر زنا اصرار ورزد چون بت پرست است . (نهج الفصاحه ، حدیث 3117)

زنا زاده اگر زنا کند از پدر و مادر خویش بدتر است. (نهج الفصاحه ، حدیث 3186)

بر مردم ستم نکند جز فرزند زناکار یا کسی که که رگی از زنا دارد. (نهج الفصاحه ، حدیث 2515)

از زنا بپرهیزید که در آن چهار خصلت است : رونق از چهره ببرد (زیبایی و شادابی) و روزی را ببرد و خدا را خشمگین کند و مایه عذاب جاودان شود. (نهج الفصاحه ، حدیث 991)

چهارچیز است که هر یک از آنها در خانه ایی در آید خراب شود ، و به برکت آباد نگردد ، خیانت ، دزدی ، شرابخواری و زنا(نهج الفصاحه ، حدیث 256)

اگر زنی خود را معطر کند و بر مردمی بگذرد که بوی او را دریابند زناکار است. (نهج الفصاحه ، حدیث 177)

امام صادق عليه السلام : سخت ترين مردم از جهت عذاب در قيامت زناكارانند. (ثواب الاعمال ص600)

امام صادق عليه السلام فرمودند : زماني كه مردي به زور زني را در اختيار بگيرد، يك ضربه با شمشير به او زده مي شود ، خواه با آن بميرد يا زنده بماند. (ميزان الحكمه ج 4 ص 243)

از امام سؤال شد اگر مردي زني را به زور وادار به زنا كند، حد «عقوبت شرعي» آن چقدر است؟ حضرت فرمودند: اين مرد كشته شود، خواه همسر داشته يا نداشته باشد. (ميزان الحكمه ج 4 ص 243)

رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند : اگر كسي با زني كه شوهر دارد، زنا و فساد كند در روز قيامت از آلت تناسلي زن و مرد چرك و خون آبه متعفّني جوشان خواهد بود كه تا 500 سال اهل جهنم از بوي بد آن در عذاب و رنج هستند، اينان شديدترين عذاب را متحمل مي شوند. خدا با آنها سخن نمي گويد و آن‌ها را از گناه پاكيزه نمي كند و براي آنها شديدترين عذاب‌ها را مهيا كرده است.( ميزان الحكمه ص 239)

در روايات فراواني داريم كه زنا موجب از بين رفتن نورانيت صورت ، فقر،‌مرگ زود هنگام، خشم خدا، دشواري حساب قيامت، جاودانگي در آتش، مرگ ناگهاني، حبس رزق و آشكار شدن زلزله مي‌شود.( بحار الانوار ج76)

احادیث در مورد لواط(رابطه جنسی مرد با مرد):

پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: اگر كساني را در حال انجام لواط پيدا كرديد، هر دو را بكشيد.( ميزان الحكمه ج 8 ص 539)

پيامبر اكرم صلي الله عليه و آله فرمودند: لعنت خدا وفرشتگان و همه مردم بر استمناگر و لواط كننده گان باد.( ميزان الحكمه ج 8 ص 539)

امام رضا عليه السلام:اگرسزاوار بود شخصي دو بار رجم وسنگسار گردد، حق همين لواط كنندگان است و اگركسي لواط كند، عقاب آن اين است،که او را بسوزانند يا كه ديوار برسرش خراب كنند يا يك ضربه شمشيربه او بزنند و در قيامت شخص لواط كننده را بر كناره بالاي جهنم آويزان مي كنند. (مستدرك الوسائل ج 18 ص 82)

احادیث در مورد مساحقه(رابطه جنسی زن با زن):

امام باقر(ع): مساحقه در زنان چون لواط در مردان است.( فروغ کافی)

زني خدمت حضرت صادق عليه السلام آمد و عرض کرد : زناني که با يکديگر مساحقه
مي کنند ، حدشان چيست؟ امام فرمود: ” حد زنا است، به راستي چون قيامت شود آنها را
مي آورند و لباسهايي که از آتش بريده شده بر تن آنان مي کنند و مقنعه هاي آتشين بر سرشان مي بندند و زير جامه هاي آتشين به بدنشان مي پوشانند و عمودهاي آتشين در جوفشان فرو مي کنند و آنها را در جهنم مي اندازند.( فروع کافي)

احادیث در مورد استمناء :

رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند:‌استمنا كننده با دست، ملعون است. (ميزان الحكمه ج 9 ص 222)

حدیث شوخی و تماس با نامحرم

مجلسى در حدیثى نقل مى کند:

کسى که به حرام دستش را به دست زنى برساند، چون به صحراى محشر در آید، دستش بسته باشد; و کسى که با زنان نامحرم، خوش طبعى، شوخى و مزاح کند، خداوندگار در عوض هر کلمه، هزار سال او را در محشر حبس مى کند; و اگر زنى راضى شود که مردى به حرام او را در آغوش بگیرد، ببوسد یا به حرام با او ملاقات نماید و یا با او خوش طبعى و شوخى کند، بر آن نیز گناهى همانند آن مرد است.احادیثی در مورد شهوت

که حضرت على(علیه السلام) مى فرماید:

حکمت و شهوت در یک قلب جمع نمى شود. و در روایت دیگرى نیز مى فرماید:
هیچ چیز به اندازه ى غلبه ى شهوات، تقوا را از بین نمى برد. هم چنین مى فرماید:
کسى که با شهوت همراه شود جان و عقلش مریض و بیمار مى شود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:18  توسط حسین  | 

. در حال احرام،
      2. زمان نفاس،
      3. در حال اعتكاف،
      4. دوران قاعدگى،
      5. در حال روزه واجب،
      6. زمانى كه زن كمتر از نه سال داشته باشد،
      7. جايى كه طواف و نماز نساء در حج را به جا نياورده باشد.V
      در مواردى از اوقات، آميزش مكروه است؛ از جمله:
      1. اول ظهر،
      2. مقابل قبله،
      3. پشت به قبله،
      4. در زير آسمان،
      5. در حال ايستاده،
      6. در هنگام غروب آفتاب،
      7. در شب عيد فطر و قربان،
      8. بعد از غذا و با شكم پر،
      9. در شبى كه ماه گرفته باشد،
      10. در روزى كه خورشيد گرفته باشد،
      11. در حالى كه بچه ناظر آنها باشد،
      12. در حال احتلام پيش از غسل يا وضو،(البته اگر بدون فاصله چند بار آميزش انجام گيرد مكروه نيست.)
      13. بعد از طلوع فجر تا طلوع خورشيد،
      14. در حالى كه هردو كاملاً عريان باشند.(العروة الوثقى، النكاح، م 11.)
      پاره‏اى از آداب و مستحبات آميزش عبارتند از:
      1. تعجيل نكنند؛
      2. با وضو باشند؛
      3. قبل از آميزش ملاعبه كنند؛
      4. در مكان پوشيده و پنهان باشند؛
      5. در زمانى باشد كه زن ميل به آميزش دارد؛
      6. از خداوند فرزندى پاك و مبارك و سالم درخواست كنند؛
      7. تسميه (بسم الله الرحمن الرحيم) و استعاذه (اعوذ بالله من الشيطان الرجيم) بگويند
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:18  توسط حسین  | 

سرد بودن و بی میلی زنان و مردان

بی میلی جنسی در بانوان یا همان سرد مزاجی جنسی خانم ها شاکیان زیادی در بین آقایان و همسران دارد. عمومی شدن ترکیب H-40پودرجین سینگ با اثر قطعی و فوق العاده خود توانسته بسرعت به عنوان یک داروی قوی برای درمان همیشگی سرد مزاجی و افزایش میل و رغبت جنسی در خانم ها مورد اقبال قرار گیرد .

این ترکیب ماخوذه از طب سنتی آسیای جنوب شرقی خواص مثبت بی نظیری را برای خانم و بانوان دارد که به دلیل کارایی چندگانه اش بسیار مقرون به صرفه و ایمن است :

 

افزایش میل و لذت جنسی در خانم ها و زنان بشکلی که سرد مزاجی به گرمی مزاج و بارز شدن وضعیت پذیرا می انجامد.

رفع ضعف ها و کمبود های غذایی با استفاده از عناصر زنجیره ای و تکمیل و تسهیل کننده جذب برای یکدیگر که کم خونی و کمبود آهن را پوشش میدهد.

تقویت پوست و مو و ناخن و افزایش شادابی در پوست و تعدیل رنگ پوست .

ایجاد ضمینه برای جذب کلسیوم و بالابردن تراکم استخوانی و جلوگیری از پوکی استخوان.

تنظیم قائدگی های ماهانه و تقلیل در در هنگام قائدگی و دوران پریود .

به دلیل داشتن آداپتوژن خاصیت متعادل کنندگی بالایی بر تمام اجزای متابولیسم از فشار خون گرفته تا تنظیم ریتم نواخت قلب .

افزایش قابلیت کنترل استرس و بالابردن آستانه تحمل .

 

 

در کتب طب سنتی چین و کره از این ترکیب دقیق و تخصصی به عنوان معجون جوانی و ضد پیری یاد شده است . H-40 با تکیه ب ترکیب غنی خود ضعف ها و کمبود های پنهان و آشکار را جایگزین میکند و به دلیل سازگاری کامل با نیازهای متابولیکی بدن و مطابقت عناصر آن با نوع عناصر قابل جذب تک تک سلولها را از پوست گرفته تا استخوان عمیقا تغذیه نموده و با ایجاد ریکاوری کامل بدن از آغاز و یا ادامه روند کهولت جلوگیری میکند . مکمل پودرجین سینگ خواص زیادی دارد که با اندک تحقیق در خواهیم یافت که واقعا ترکیبی معجزه گر و استثنایی است .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نوع کارکرد H-40  بر روی واژه مورد نطر کلیلک کنید .

 

1 –  انزال زودرس

 

2 – مشکلات و اختلالات نعوظ  و سخت شدن آلت .

 

3 – درمان بی میلی جنسی و ناتوانی جنسی .

 

4 – رفع سرد مزاجی بانوان .

 

5 – رفع ضعف های ناشی از زیاده روی های جنسی .

 

6 – تقویت اسپرم سازی و مشکلات ناتوانی در بارور سازی .

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:17  توسط حسین  | 

بی میلی جنسی در زنان 

Sexueal Anhedonia


در زندگی زناشویی ، گاه پس از مرافعه ی زن و شوهر و نیز به سبب هر عاملی که در زن افسردگی و اندوه ایجاد کند ، میل جنسی یا لااقل میل به آمیزش کاهش می یابد . در خانم هایی که به طور سرشتی از نیروی جنسی بسیار برخوردارند ( Oversexed ) ، حادثات ناگوار و اندوه آور اثری موقتی و اندک بر میل جنسی دارد ، لیکن در کسانی که از نظر جنسی ضعیف ترند ، میل جنسی با این گونه رخدادها کاهش آشکار پیدا می کند و کم کم دوباره به حد نخستین باز می گردد . اما اگر عامل افسرده کننده دوام یابد و پایدار باشد ، میل جنسی به مدتی خیلی دراز از بین می رود و شاید که هیچ گاه باز نگردد . عملاً یکی از فراوان ترین علل بی میلی جنسی ( بویژه در خانم ها که حساس ترند ) حالات گوناگون افسردگی است . کاهش میل جنسی در حالات افسردگی چنان واضح است که برخی ، در بیماران افسرده ای که تمایل به خودکشی دارند ، برگشت میل جنسی را نشانه ی قابل اعتمادی برای بهبودی بیمار می دانستند .
زنی که علت بی میلی جنسی او رویدادهای اندوه زا و ناگوار است ، معمولاً از نزدیکی ، به درخواست شوهر خود ، سرباز نمی زند و مهر او نسبت به شوهرش کم نمی شود و گاه گاه در نزدیکی به اوج لذت جنسی نیز دست می یابد . هر گاه چنین زنی وظیفه ی خود را در برابر خواسته های جنسی شوهرش فراموش کند ، شکست ازدواج انتظار می رود . گروهی از این بیماران تمایل به معاشقه دارند ، از بازی های جنسی پیش از نزدیکی لذت می برند و بویژه اگر مرد به تحریک کلیتوریس و فرجشان بپردازد مشعوف می گردند ، لیکن به هنگامی که باید تقاضای دخول نمایند ، چنین نمی کنند و ناگهان احساس ناراحتی کرده ، شور و گرمی خود را از دست می دهند .
اما گاه بیمار به بی میلی جنسی مزمن ناشی از " احساس نفرت " نسبت به امور جنسی یا نسبت به شوهر ، گرفتار است . ممکن است جماع دردناک مزمن ( Chronic Dyspareunia ) باعث نفرت زن از امور جنسی باشد و نیز ممکن است علل روانی دیگر انگیزه ی آن باشد . در این موارد ، غالباً زن در برابر خواسته های جنسی همسرش بهانه تراشی می کند – مثلاً می گوید : " ولم کن ، از وقتی اون بچه لعنتی رو زاییده ام پاره پوره شدم " و به این ترتیب شوهر را از خود می راند و به طور غیر مستقیم احساس تنفر خود را نسبت به او نشان می دهد ، حتی گاه دندان بر هم می گذارد و به شوهر حمله می کند . ترس از آبستنی نیز ممکن است سبب بی میلی جنسی زن گردد و او را از نزدیکی روگردان سازد . گذشته از حالات بالا ، میل جنسی در جریان برخی از بیماری های عضوی نیز کم می شود یا به کلی از بین می رود از جمله نارسایی های تخمدانی و سوء تغذیه ی مزمن . در موارد اعتیاد به مخدرات و داروهایی چون باربیتوراتها و بالاخره در جریان مسمومیت با کوکائین ، جیوه ، سر و مرفین میل جنسی کاهش می یابد . درمان " بی میلی جنسی " با کمک روان درمانی و داروهای روانی میسر است ولی مقدمتاً لازم است به ببیمار سفارش شود که لااقل به خاطر جلوگیری از شکست ازدواج به خواسته های جنسی شوهر تن در دهد و وظیفه ی خویش را بشناسد . در بسیاری از موارد ، یا با مختصر روان درمانی و یا خود به خود ، بیمار بهبود می یابد .

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:16  توسط حسین  | 


مسائل اساسي قبل از ازدواج
 

مسائل اساسي قبل از ازدواج

نويسنده:مرتضی کاظمی

مسلماً براي جوانان درآستانه ي ازدواج سؤالات بسيارمهمي پيرامون اين قضيه وجود دارد.
ازدواج در چه زماني بايد صورت گيرد؟چه علائم و نشانه هايي دليل بر فرارسيدن زمان ازدواج است؟چه موانعي برسرازدواجِ به موقع جوانان وجود دارد؟عواقب تأخير ازدواج چيست ؟به دنبال چگونه همسري بايد بود؟چرا پسر از دختر خواستگاري مي کند؟ملاک هاي انتخاب يارخوب چيست؟
دراين فصل درپي پاسخ گويي به اين سؤالات برآمديم.

2-1رشد و بلوغ

براي قبول هرمسئووليت و وظيفه،آمادگي ها و زمينه سازي هايي لازم است.در ازدواج نيز پسر و دختر بايد به مراحل رشد رسيده و شايستگي پذيرش اين امر را يافته باشند.
رشد به سلسله تغييرات کمي و کيفي درابعاد جسمي،رواني ،فکري،اجتماعي و اخلاقي اطلاق مي شود تا از طريق اين تغييرات،فرد در حالت تعادل بتواند در مسير کمال گام بردارد.
2-1-1رشد جسماني و جنسي
منظور از بلوغ جسمي،تکامل بدن «ارگانيسم»مي باشد به گونه اي که رشد قد و قامت،استخوان بندي و سايراعضاي بدن به کمال خود برسد.بلوغ و رشد جسماني در پسران و دختران عامل مهمي در آمادگي براي ازدواج است.رشد جسمي در دو جنس متفاوت است و حدود آن فرق مي کند.حدود رشد جسمي پسران از هفت تا بيست سالگي وبراي دختران از نه تا بيست سالگي است.بلوغ جنسي به معناي رسيدن به مرز سن توليد مثل و شهوت جنسي است.مهم ترين مشخصات بلوغ جنسي و شرعي که تقريباً همزمان شروع مي شوند،احتلام درپسران و عادت ماهانه دردختران و تغيير قيافه ي آنان است.دختر و پسر از اين به بعد«مکلف»شده و شرعاً موظف به انجام تکاليف و عبادات مي شوند.(1)
بعد از«بلوغ جنسي»رشد جسمي ادامه دارد و به تدريج جوان از نيرومندي و قوت خاصي برخوردار مي گردد تا سن هيجده سالگي که به نيرومندي معتدلي
مي رسد.رشد قد و قامت،و رشد عرضي بدن نيزادامه پيدا مي کند.در سن بيست و چهار سالگي ،رشد طولي انسان به نهايت خود رسيده و ديگر متوقف مي شود.
2-1-2رشد عاطفي -رواني
بارسيدن به رشد عاطفي جوان مي داند چگونه با ديگران به خصوص خانواده و همکارانش ،سازش کند.درک مي کند که انتظارات اجتماع ازاو چيست و تا اندازه ي زيادي قادراست خود را با اين توقعات تطبيق دهد .همچنين آماده ي قبول مسئوليت است و نسبت به محدوديت هاي خود آگاهي دارد.
يکي از مهم ترين شاخصه هاي رشد،مقدار و چگونگي رشد عاطفي است.مثلاًشخص ممکن است سي يا چهل سال عمرکرده باشد،ولي از لحاظ رشد عاطفي عقب مانده محسوب شود.چنين شخصي قدرت کنترل احساسات و عواطف خود را ندارد و در نتيجه زندگي زناشويي او مختل مي شود.وراثت،شرايط زندگي،عوامل فرهنگي و تأثيرات محيطي و اجتماعي در چگونگي رشد رواني فرد مؤثرند.
شخصي که به رشد عاطفي رسيده است ،درمورد همسر و فرزند و دوستان و مشکلات زندگي،نظريه ي واقع بينانه اي دارد.او داراي فلسفه ي زندگي معيني است که براساس آن مي تواند از بحران هاي دايمي زندگي جلوگيري کند.او به پيشرفت هاي فعلي خود متکي است و زياد به گذشته خود ،هرچند هم با شکوه بوده باشد،اتکا ندارد.درضمن،به مطالبي از قبيل امورجنسي ،عشق،ازدواج و تربيت کودک با روشن فکري مي نگرد.(2)
مهم ترين مشخصات بلوغ روحي و عاطفي رويش خواسته هاي جديد،تبادل و انبساط عاطفي ،اعتماد به نفس و احساس عزت نفس است.
2-1-3رشد عقلي
مسئله ي مهم ديگر رسيدن به بلوغ فکري است؛براساس طرز تفکر است که فلسفه ي زندگي و ايده ي اصلي انسان ريخته مي شود.منطقي فکر کردن و عمل نمودن ،قدرت تجزيه و تحليل مسائل ،عدم اتکا به عقايد ديگران،بالا رفتن قدرت تصميم گيري از نشانه هاي بلوغ فکري است.
عقل ازديدگاه اسلام موجب شناخت خداوند مي شود.اسلام نيروي تعقل را درانسان فطري دانسته که عواملي همچون محيط،جامعه،تعليم و تربيت در پرورش آن نقش دارند.حضرت علي (ع)مي فرمايد:عقل غريزه اي است که تجربه آن را افزوني مي بخشد.(3)
2-1-4رشد اجتماعي
رسيدن به رشد اجتماعي ازعوامل موفقيت در زندگي مشترک است.جوان خواهان استقلال و همکاري است و اشتغال يکي از عوامل مهم دراستقلال بخشي او محسوب مي شود.چرا که با پذيرش نزد ديگران احساس خود ارزش مندي و موفق زيستن تقويت شده و تأثير اين امر در روابط درست بين فردي مشهود خواهد بود.
مهم ترين مشخصه هاي بلوغ اجتماعي مسئوليت پذيري،احساس خوشايند از ورود به اجتماع بزرگ سالان و هم سالان و توانايي تدبير درامور اقتصادي خود به صورت مستقل که معمولاًپس از بلوغ جنسي و بلوغ شرعي در حدود هيجده سالگي حاصل مي شود.
رشد اجتماعي رابطه ي نزديکي با رشد عاطفي دارد.درخانواده هاي گسسته که پدر و مادر يا هردو به عللي از جمله مرگ يا طلاق نزد فرد نباشند ،رشد عاطفي و اجتماعي مختل شده يا به کندي صورت مي گيرد.(4)

2-2احساس نياز به ازدواج

احساس نيازمقدمه اي است براي رفع و ارضاي نياز.کسي که خود را عاقل دهر مي پندارد،هرگزعالم و عاقل نخواهد شد مگر اين که احساس نياز به يادگيري و تحصيل نمايد.کسي که خود را از ازدواج بي نياز مي بيند،ممکن است دلايل اقتصادي ،جسمي يا روحي و اجتماعي براي خود داشته باشد.
اما گاهي اکثر شرايط محرز شده است وليکن فرد،حاضر به ازدواج نيست.اين عدم احساس نياز به ازدواج يکي از موانع عمده برسرراه ازدواج جوانان مي باشد که به آن خواهيم پرداخت.
جواني که احساس نياز به ازدواج مي کند،هم خود را از تنهايي مي رهاند و هم در جهت تکوين شخصيت و سامان دهي فکري و مالي خود گام برمي دارد.اين چنين جواني علي رغم مشکلات متعدد،مسؤوليت سنگين زندگي خانوادگي را بر دوش مي کشد و مشفقانه و دليرانه درجهت سامان دهي نظام خانواده حرکت مي نمايد.فردي با اين خصوصيات و با توکل،صبر،خرد و مهرورزي به جاي ناله کردن ازهزار شب تاريک،چراغي را برمي افروزد و درسايه ي اين نور و شمع مشتعل پروانه وارعشق مي ورزد و بسان باغباني صبور،گل ها را آبياري کرده و به رشد مي نشاند.
باغبان گر پنج روزي صحبت گل بايدش
بر جفاي خار هجران صبر بلبل بايدش
موانع عمده ي ازدواج جوانان که باعث بالا رفتن سن ازدواج شده است،عبارتند از:
-نداشتن هدف درزندگي
-طولاني شدن دوران تحصيل
-سنگيني مهريه و مخارج عقد و عروسي
-تشريفات وافراط در جهيزيه ي دختران
-سخت گيري برخي پدران ومادران
-مشکل پسندي برخي از دختران و پسران
-ترس از بچه دار شدن
-تنگناي مالي
-نداشتن شغل ودرآمد مخصوصاً براي آقايان
-چشم وهم چشمي
-نداشتن مسکن
-اعتياد پسران
-انحرافات جنسي در برخي از پسران ودختران
چنين مسائلي که عمدتاً ناشي از آسيب هاي اجتماعي -فرهنگي جامعه است ،باعث احساس عدم نياز به ازدواج به صورت غيرطبيعي شده است تا جايي که فرد علي رغم وجود نياز به اين امر،مجبور است مدت زيادي راصرف رفع موانع بنمايد.مسلماً تأخير ازدواج تا فراهم آمدن تمام يا حداکثر شرايط مطلوب ،پيامد ها وضررهاي جبران ناپذيري براي جوان و جامعه به همراه دارد.از دست دادن شورو نشاط جواني که لازمه ي استحکام روابط زن و شوهراست،سرخوردگي و احساس ناتواني براي ازدواجِ به موقع ،احساس حقارت و عقده هاي رواني از عواقب آن است.
احساس عدم نياز به ازدواج به صورت واقعي ،زماني است که با حصول شرايط نسبي ،جوان ميل و رغبت به اين امر را ندارد.وجود مشکلات روحي و رواني،برخورد با افراد شکست خورده،وجود ناتواني هاي جسمي و جنسي باعث مي شود که جوان نتواند به راحتي تصميم گيرد.تحقيقات نشان مي دهد اکثر افرادي که حتي
شرايط ازدواج برايشان فراهم است،براثراضطراب و ترسي که ناخود آگاه در وجود آن ها نهفته است از ازدواج سرباز زده و بيشتربه نکات منفي و شکست فکر مي کند.(5)
چنين مسايلي
همچون سرطان،بلاي جان نگرش هاي صحيح و واقع گرايانه مرد و زن نسبت به همديگرشده است.جملاتي نظير«تمام مردان سرو ته يک کرباسند»ويا«تمام دختران اين چنين و آن چنانند»همگي حکايت از يک فرافکني دارد.فرافکني(6)درزبان روانشناسي يعني تعارضات درون و انگيزه هاي خود را بيرون ريختن و آن ها به طورناخود آگاه به ديگران نسبت دادن.مکانيسم فرافکني در بيماران رواني از کنترل خود آگاه خارج مي شود که اهميت خاصي در هذيان هاي توهم آميزپيدا مي کند.(7)
فرافکني موجب خطا درقضاوت مي شود.براي تعديل آن لازم است که فرد به انتقاد سالم ازخود بپردازد .چنين فردي ديگران را متهم مي کند و تهمت هاي ناروا به همه نسبت مي دهند.افرادي که دايماً ازدواج کردن را غيرعقلايي و عامل بدبختي مي دانند و تمام مردان و زنان را به باد اتهامات اخلاقي مي گيرند ،درواقع تمايلات دروني خود را به آن ها نسبت مي دهند.(8)

2-3ملاک هاي انتخاب همسر

مهم ترين مسئله اي که هرجوان درطول زندگي با آن روبه رو است،مسئله ي انتخاب شريک زندگي است.بيشترين مشکلاتي که درزندگي خانوادگي به وجود مي آيد،به خطاي انتخاب و عدم سنخيت وکفويت همسران بر مي گردد.قرآن کريم تأکيد بروجود سنخيت بين همسران را با بياني زيبا آورده است:«الطَّيِّبات للطَّيِّبينَ والطَّيِّبون للطَّيِّباتِ»(9)زنان پاک و مردان پاک براي يکديگرند.
درانتخاب همسربايد اختيار و آزادي باشد.ازدواج اگرهمراه با خواست دروني دو طرف انجام شود ،بنيانش محکم تر است.و در صورتي که يکي از دو طرف با بي ميلي و عدم رضايت ،به ازدواج تن درداد،احتمال موفق بودن اين نوع ازدواج کم است.
ازدواج يکي ازعظيم ترين تصميم گيري ها و مهم ترين انتخاب هاي دوران حيات انسان است.دو فرد که تصميم برزندگي مشترک دارند،بايد ازحداقل «تناسب فکري ،اخلاقي ،رفتاري ،جسمي و خانوادگي »برخوردار باشند تا بتوانند به حسن زندگي و رشد نفساني خويش کمک کنند.
از طرف ديگر«فرزندان»که محصول همين ازدواج هستند،بايد در محيط مناسب و مشترک اين دو نفررشد نمايند و از آنها تأثيرنيکو بپذيرند و تحت تربيت زوج هماهنگ و همگون باشند.به همين لحاظ است که«دقت در ازدواج»و در«انتخاب همسر»توصيه شده است.(10)
به طورکلي ملاک هاي انتخاب همسر،تناسب و تفاهم دردو بعد فردي و خانوادگي است:

2-3-1بعد فردي
2-3-1-1ايمان و اخلاق
نظام زندگي ما ،نظام باورهاست؛انسان ها براساس باورهايشان عمل مي کنند؛ماهمانيم که باور داريم.
باور و ايمان يک مسأله ي دروني و قلبي است.زن و شوهر هماهنگ در باورها مي توانند بال همديگر باشند و درکشاکش مسايل زندگي يک پارچه و به سمت مسير واحدي ،سيرنمايند.
ناهماهنگي و ناهمگوني درايمان و اخلاق،هرگز زن و مرد را به مقصد نهايي نمي رساند.از موارد بسيار نادري که در تاريخ بشري سراغ داريم بگذريم،توافق درايمان و اخلاق يک اصل و قاعده درنظام زناشويي است.
همسري که دين دارباشد،با شوهردين دار مي تواند به زندگي دل ببندد و به وظايف ديني خود درست عمل نمايد.ناسازگاري درايمان و اخلاق به مرور زمان تبديل به توهين هاي کلامي و خشونت هاي رفتاري و نهايتاً جدايي و طلاق عاطفي و سپس شرعي و قانوني مي گردد.
ابراهيم همداني مي گويد:درباره ازدواج نامه اي به امام باقر (ع) نوشتم.حضرت به خط خود جواب دادند:حضرت رسول اکرم (ص) فرمودند:«با کسي که ازاخلاق و دينش رضايت داريد،ازدواج کنيد»(11)
مردي به حضرت امام حسن (ع)عرض کرد:دختري دارم.به نظر شما با چه کسي وصلت کنم؟فرمود:«با کسي که متقي و با ايمان باشد،چه اگر او را دوست بدارد،مورد احترامش قرار مي دهد و اگر دشمنش بدارد،به وي ستم نمي کند.»(12)از اين حديث استفاده مي شود تنها ملاکي که نه تنها با گذشت زمان درمعرض زوال قرار نمي گيرد،حتي دامنه ي اثرگذاري آن بر دوستي ها و دشمني ها سايه مي افکند،دين و اخلاق است.دين داري سايرعوامل را تحت کنترل در آورده و اجازه ي تخطي به فرد نمي دهد.
حسين بن بشار واسطي به حضرت رضا(ع)نامه اي نوشت که يکي از بستگانم درخواست وصلت با من دارد ولي بد اخلاق است.حضرت در جواب فرمود:«اگر اخلاقش بد است ،با او ازدواج نکن»(13)
تناسب و شباهت درعقايد مذهبي به قدري درسعادت کانون زناشويي اهميت دارد که روان شناسان ازدواج دو نفراز مذاهب مختلف را معمولاً غيرعاقلانه مي دانند.دلايل اين نظريه بسيار است.در وهله ي اول ،اگر تنها يکي از دو همسر به عقايد مذهبي خود با ايمان کامل پاي بند باشد ،امکان اختلاف نظر در اين مورد زياد خواهد بود.به علاوه آنچه که دراين زمينه اهميت دارد،تربيت کودکان برحسب عقايد مذهبي بخصوص است .مثلاًدر صورتي که پدر مسلمان و مادر مسيحي باشد و هر دو
به اعتقادات ديني خود پاي بند باشند ،هريک سعي خواهند داشت که کودکان خود را براساس قوانين مذهبي خود پرورش دهند و اين سبب بروز اختلافات خانوادگي خواهد شد .يکي ديگر ازمشکلات ازدواج افرادي که داراي مذاهب مختلفند،مخالفت اولياي آنهاست.زيرا اين مسأله،اغلب باعث جدايي جوان از پدر و مادر خود مي شود و بعد ها ممکن است هريک از طرفين،تقصير اين جدايي را به گردن همسرخود بيندازند.تحقيقات وسيع نشان مي دهد اختلافات عقيدتي،مذهبي و ارزشي زوج ها مي تواند زمينه ساز مشاجرات و نارضايتي هاي زناشويي گردد.(14)
اسلام ازدواج دائم با اهل کتاب را جايز نمي داند (15)و اين بدان خاطر است که مذهب در تداوم حيات زناشويي نقش اساسي دارد و اختلاف مذهبي مسأله آفرين است .
2-3-1-2تناسب سني
رعايت شرايط سني درتأمين آرامش روحي دو طرف مي تواند تا حدود زيادي در عفت و پاکدامني آنها مؤثر باشد.تناسب دررابطه ي سني زوجين باعث مي شود تا با درک بهتر،اختلاف در درک و فهم ،سبب از هم پاشيدگي خانواده نشود.انجام هرامربه موقع و زمان مناسبش پسنديده است،ازدواج نيز از اين امرمستثني نيست.
امام صادق (ع)مي فرمايند:روزي رسول اکرم (ص)به منبررفت و پس از حمد و ثناي الهي فرمود :(اي مردم!جبرئيل از پيشگاه الهي نزد من آمد و گفت :دختران بکرمانند ميوه ي درختند.موقعي که مي رسد،اگر چيده نشود ،اشعه ي آفتاب فاسدش مي کند و وزش باد آن را پراکنده مي سازد.همچنين دختران وقتي به سن بلوغ رسيدند
و مانند زنان درخويشتن تمايل جنسي احساس نمودند ،بايد شوهر اختيار کنند و اگر همسرنگيرند ،ازفساد ايمن نيستند،چه آنکه بشرند و بشرازخطا و لغزش مصون نيست.»(16)
تشبيه دختران به ميوه که هنگام رسيدن بايد چيده شوند ،نشان مي دهد که دختر زمان معيني براي ازدواج دارد که اگر ديرتر ازدواج کند،از لحاظ روحي و جسمي آمادگي هاي خود را از دست خواهد داد.
معمولاًافرادي که در سنين بالا ازدواج مي کنند،کمتربا همسر خود سازگاري دارند و در امر«تربيت فرزندان»نيز ناموفق ترند،زيرا محروميت هاي روحي و عقده هاي رواني ،از دست دادن جذابيت و شادابي و نشاط،مانع آسايش رواني لازم و صبر و بردباري مادرانه و پدرانه است.
توصيه به تزويج به موقع دختران به خاطر ظرافت و لطافت آنان و حفاظت از اين موجود انساني ،ارزش مند است.توصيه به تزويج پسران در موقع خود ،به خاطرشدت تمايلات جنسي و جلوگيري از انحرافات جنسي و اختلافات رفتاري درآنان است.بين بالا رفتن سن با افزايش توقعات و ناسازگاري هاي رفتاري و کاهش شور و عشق ،رابطه ي معنا داري وجود دارد.
با درنظرگرفتن تمام شرايط فرهنگي،اجتماعي و اقليمي بهترين سن براي ازدواج پسران ،بيست و پنج تا سي سالگي و براي دختران ،هيجده تا بيست و پنج سالگي پيشنهاد مي شود.
بهترين فاصله سني پنج تا هفت سال است .درشرايط خاص و با وجود معيارهاي مطلوب ديگراين فاصله از دو تا ده سال در نوسان خواهد بود .البته سن
تنهاملاک براي انتخاب همسرنيست،بلکه در کنار آن رشد فکري ،عاطفي ،اجتماعي و معنوي از جمله مهم ترين ملاک هاي گزينش همسر است.
با توجه به رشد هوشي و پراکندگي آن درسطح جوامع انساني و اختلاف بهره ي هوشي افراد با يکديگر،بايد اذعان داشت که هستند افرادي که در سنين بيست و پنج يا سي سالگي و يا بيشتر اعم از دختر و پسر داراي درک و فهم وتوانايي بيشتر از هم سالان مي باشد ودرمقابل،بعضي بنا به دلايل ژنتيکي و تربيتي کودک بيست ساله،سي ساله يا چهل ساله اند.
بنابراين بهره هوشي و بالا بودن توانايي فهم و درک مسايل پيچيده ي زندگي،تنها منوط به سن افراد نيست،ليکن مسأله ي سن دراکثر موارد يکي از معيار هاي رشد و توسعه ذهني ،اجتماعي و جسمي است.
2-3-1-3جسم و زيبايي
«زيبايي »يک امتياز است که در کنار ساير صفات و معيارها مورد توجه قرار مي گيرد به عنوان يک ملاک اساسي محسوب نمي شود.آنچه مهم است،توازن و تناسب بين پسر و دختر از بعد جسمي و جنسي است .
تناسب جسمي از نظر قد،وزن،رنگ پوست،تناسب اندام و زيبايي صورت خواهد بود.اين ملاک شايد بيشتر براي پسران در اولويت باشد تا دختران،زيرا براي يک دختر اخلاق خوش مهم تر از قيافه ي زيباي پسر است.به هرحال توجه معتدل و به دور از افراط و تفريط در اين قضيه راه گشاست.به شرطي که زيبايي اولين و مهم ترين ملاک انتخاب طرفين نباشد و اگر اين چنين شد،سقوط آن بيش از صعود نفساني زوجين خواهد بود .نقص جسماني منعي براي ازدواج نيست ولي طرفين بايد از آن آگاه و بدان راضي باشند.کفويت دراينجا بدان معناست که دختري با زيبايي متوسط ،نبايد دنبال يوسف مصري باشد ويا پسري که دريک حد معمولي است،
دنبال زليخا بگردد.اصل براين است که زن و مرد يکديگر را با شرايط جسمي موجود بپذيرند و حتي توصيه شده است به دنبال انتخاب افرادي باشيد که از لحاظ بدني نيرومند و سالم باشند که اين امر هم درجلب و جذب زن و شوهر تأثير دارد وهم در ادامه ي نسل آنها.
رسول اکرم (ص)فرموده است:«زن را براي زيبايي اش به همسري مگير،چه ممکن جمال زيبا باعث پستي و سقوط اخلاقي اش شود .»(17)
روزي رسول اکرم به پا خواست و به مردم فرمود:«بپرهيزيد از گياهان سبز و خرمي که در سرگين پرورش يافته است.عرض شد:يا رسول اللّه!مقصود از اين چيست ؟فرمود:مراد،زن زيبا و خوش رويي است که در خانواده ي بد و محيط فاسد پرورش يافته است.»(18)
چنانچه عامل زيبايي اصل قرار گيرد،مي تواند پيامدهاي زيررا به دنبال داشته باشد:
1-زيبايي به مرور زمان درمعرض زوال قرار مي گيرد اگر مرد به اين لحاظ با زني ازدواج کند ،درطول زمان دچاردلسردي از او خواهد شد.
2-زيبايي امري نسبي است.پس هرقدر فردي زيبا باشد،افرادي زيباتر از او هم وجود دارند و ممکن است با ديدن آنها روح سيري ناپذير انسان به هوس ييفتد.
3-عدم تناسب در زيبايي و جسم ممکن است به ناتوانايي هاي جنسي در روابط زناشويي منجرشود.
2-3-1-4فکر و عاطفه
توجه به بزرگترين سرمايه ي انسان يعني هوش و عقل جهت سلامت نسل و اجتماع مورد توجه پيشوايان اسلام بوده است.سلامت انديشه موجب سلامت در رفتار و رعايت اعتدال دربرخوردهاست .حيات مسالمت آميز تابع بلوغ عقلي و فکري است.
از امام باقر(ع)سؤال کردند:مرد مسلماني را زيبايي زن ديوانه اي مجذوب کرده است،آيا اورا به همسري خود انتخاب نمايد؟فرمودند:نه(19)
از ازدواج با احمق (عقب مانده ذهني)بپرهيزيد.زيرا هم نشيني با او مايه بلا و اندوه است و فرزندي که خواهد آورد مهمل و بدبخت خواهد شد.(20)
در جامعه اي که معيارهايش «درست و اصيل»نيستند و زنان ومردان رابا «معيارهاي اسلامي»نمي سنجند،به طورقطع پايه هاي ازدواج سست و بي مايه خواهد بود و به جاي آنها معيارهاي ديگري که هيچ اثرمثبت درتحکيم روابط عاطفي و معنوي ندارد ،مقبول خواهند افتاد و همين امرموجب خطري بزرگ مي شود.(21)
جوانان قبل از وارد شدن به زندگي زناشويي بايد درموضوع هاي مهم زندگي توافق نظر داشته باشند اين توافق معمولاً برمبناي علايق و طرز فکر قرار مي گيرد.طرزفکر،موضوع بسيارمهمي است،زيرا براساس آن «فلسفه ي زندگي»هرفردي ريخته مي شود .امام صادق(ع)مي فرمايند:«العارفة لا توضعُ الّآ عند العارف»زن فهميده و فرزانه بايد درکنار مرد اهل معرفت قرار گيرد.(22)
ازطرف ديگرنظريات سياسي مي تواند عوامل اختلافات زناشويي شود،زيرا با افراطي بودن يکي و محافظه کاربودن ديگري امکان تصادم افکار زياد است.البته حتماً نبايد نظريات سياسي دو همسرشباهت کامل به هم داشته باشد ولي صلاح دراين است که از لحاظ عقايد سياسي در دو قطب کاملاً مخالف قرار نگيرند.مسئله ي مهم ديگر درزناشويي ،توافقي است که زن و شوهر در مورد قضاوت درباره ي مسائل زندگي دارند.مثلاًاگرشوهراهل تقوا و معنويت ،ولي زن اهل دنيا خواهي صرف باشد ،شوهرممکن است ازرويه ي خشک و زياده از حد مالي زن خود،خسته شود و احساس کند که زنش قدرت درک معنويات و ظرايف زندگي را ندارد.

2-3-1-5تحصيلات و موقعيت اجتماعي
اصولاًهدف زوجين درزندگي مشترک ،رسيدن به کمال روحي وپختگي رواني و خوب ترو بهتر شدن است براي اين منظورراههايي وجود دارد که از جمله آنها تحصيلات و مطالعه مي باشد.کفويت و تناسب و ميزان تحصيلات ،در ايجاد درک و فهم متقابل و تفاهم بيشتر آنها تأثير دارد.
اما بايد دانست سعادت و خوش بختي زندگي زناشويي به مقدار زيادي بستگي به موضوع هاي کوچک دارد،بدين معني که مسائل کوچک و به نظرناچيز شخص ،ممکن است باعث عصبانيت وآزردگي همسرش شود.
اين عادات به ويژه زماني جلب توجه مي کند که زن و مرد از لحاظ تحصيل و محيط با يکديگر تفاوت کلي داشته باشند.مثلاًدخترتحصيل کرده که درخانواده ي متمکن و مؤدبي پرورش يافته،ممکن است نسبت به شوهر خود که داراي آداب و معاشرت خاص طبقه پايين اجتماع است ،احساس شرم و عصبانيت کند.
اگرچه شباهت درجه هوش زن و مرد در سعادت زناشويي مهم تر از مقدار تحصيل است،ولي تحقيقاتي دامنه دار دراين مورد نشان مي دهد که مدارج تحصيلي نيزدرخوش بختي خانوادگي بسيارمؤثر است.
بنابراين اگريک عضو خانواده دانش آموخته دانشگاه است ولي ديگري تحصيلات ابتدايي دارد،ممکن است سبب ايجاد احساس حقارت و آزردگي شود.اين موضوع به ويژه درمورد مردي که همسراو تحصيلات عالي تري دارد ،صدق مي کند ،زيرا دراين صورت شوهر ممکن است زن خود را برتر احساس نمايد زن نيز به دوستان خود که داراي شوهران تحصيل کرده اند ،رشک ببرد.البته امکان دارد که درعين اختلاف تحصيلي ،زناشويي سعادت مندانه اي هم وجود داشته باشد، ولي بهتر است از ازدواجي که در آن اختلافات تحصيلي، خيلي زياد است ، برحذر باشيم ،زيرا هرچه زن و شوهر ازجهات مختلف به هم شباهت بيشتري داشته باشند،امکان خوش بختي و سعادت مندي ايشان،افزايش خواهد يافت.
2-3-2بعد خانوادگي(فرهنگي-اقتصادي)
تناسب تفاهم علاوه برابعاد فردي اعم ازباورها،سن ،خلقيات،سطوح زيبايي،تحصيلات ،خواهش ها ،خواست ها،آرزوها ،اميد ها ،دغدغه هاي مادي ومعنوي و....که مجموعاً هويت فردي زوجين راتشکيل مي دهد،به عوامل خانوادگي نيزتا حدود زيادي سرايت مي کند.هرچند اساس در زندگي زناشويي تفاهم فردي طرفين است ،ولي بي اعتنايي وغفلت از عوامل خانوادگي گاهي زن ومرد را با مخاطرات عاطفي و رفتاري جدي روبرو مي سازد وسبب درگيري هاي متعدد فرد با همسر و خانواده ي همسرش مي گردد.مطرح کردن عوامل خانواد گي مؤثر درموفقيت و خوش بختي زوج هاي جوان ،ملاک برتري آنان از فردي به فرد ديگر يا ازخانواده اي به خانواده ي ديگر نيست.در بينش تکاملي مکتب وحي ملاک برتري به تقوا،علم،عمل وميزان سودمندي ومفيدبودن فرد براي خلق عبد صالح بودن است.دخترپسري که با هزاران آرزو و نه تنها تن بلکه جان خويش را در اهداف ازدواج به ميدان واقعيت هاي زندگي با کمال ميل مي آورند،دوست دارند در کنار يکديگر شادي ،آرامش وپيشرفت روزافزون را تجربه کنند نه استهلاک روحي وغصه و غم ،پريشان حالي ورکود را.
به لحاظ اهميت تناسب درمسايل خانوادگي در ابعاد اقتصادي اجتماعي ،به طور کلي همخواني زوجين درامورزير را مفيد و توجه به اين موارد را شرط خردورزي مي دانيم :
1-عادات وآداب گروهي
2-شأن و موفقيت خانوادگي
3-نوع تربيتي خانوادگي
4-دغدغه هاو توقعات وانتظارات اجتماعي
5-ارزش ها وگرايش هاي عقيدتي ،فرهنگي وسياسي
6-سطح ارتباطات وبرخورد هاي اجتماعي
7-سطح تحصيلات و منزلت خانوادگي
8-سطح ثروت ،درآمد ،مسکن وسايل مختلف زندگي
در پايان اين قسمت جا دارد نظرحضرت سجاد (ع)را نسبت به کفو ،به عنوان حسن ختام مطرح نماييم.امام پنجم حضرت باقر(ع)نقل مي کنند:پدر با کرامتم حضرت سجاد (ع)در يکي مواقف حج به خانمي برخورد که اخلاق نيکش آن حضرت را جذب کرد؛سؤال کردند :اين زن داراي همسر است ؟عرضه داشتند :وي را شوهر نيست.پدرم بدون اينکه حسب ونسب وي تحقيق کند ،ازاو خواستگاري کرد واين خواستگاري منجر به ازدواج با او شد.فردي ازانصاراز داستان آگاه شد.ازدواج به اين سادگي براي او بسيار سنگين و گران آمد.به نظر آورد ممکن است آن زن فردي بي اصل و نسب باشد وعلت سرزنش نسبت به امام چهارم شود.مدتي درمقام جستجو برآمد و معلوم شد آن زن از طايفه شيبان است .خدمت امام چهارم رسيد و جريان را باآن حضرت درميان گذاشت که خدا را شکرکه همسر شما از فاميلي معروف و محترم است.امام به او فرمودند:من شما را خردمند تر از اين مي دانستم که به اين امورپاي بند باشي ،مگر نمي داني خداوند عزوجل به برکت اسلام پستي ها را برداشت و نقص ها را جبران فرمود و بزرگواري و کرامت را جايگزين پستي و دئانت نمود ؟اينک درهرموقعيتي که باشد،محترم است واو را پستي نيست ؛لئامت وخست ازآن جاهليت است وبس (23)
آنچه مسلم است برخورد امام سجاد (ع)مبارزه باتضاد طبقاتي ،شکستن حصارتنگ وتاريک قبيله گرايي و پاک کردن زنگار ماديت ،تکبروخودخواهي از آئينه ي جامعه ي ديني است نه عدم توجه به مسايل کفويت فردي وتناسب هاي خانوادگي .
بنابراين هم قبيله بودن و همشهري بودن به اندازه ثروت يکسان داشتن ،هم کفوي نيست.بنابرحکم اسلام ،عرب را برعجم ،سپيد را برسياه ،قريش را برغيرقريش امتيازي نيست؛امتياز به تقواست .ومرد وزن مسلمان با داشتن ايمان،اخلاق ،امانت ،عفت و پاکي طهارت و سلامت هم کفو يکديگرند، گرچه يکي عرب و ديگري عجم ،يکي شهري و ديگري روستايي،يکي غني و ديگري فقير،يکي سپيد و ديگري سياه ،يکي قبيله دار و ديگري بي قبيله باشد .
آنچه مطرح شد،نظروديدگاه مکتب انسان ساز دين مبين اسلام است،لکن پيچيده شدن انسان ها وجوامع ،بالارفتن سطح زندگي توقعات ومشکلات پيش آمده براي خانواده ها و زوجين و تجربه هاي پژوهشگران در دادگاه هاي خانواده و دفاتر مشاوره جملگي حکايات ازاهميت و دقت درامرازدواج مي کند .

 


 

نقطه G همیشه مقوله ای بحث انگیز بوده است. خیلی خانمها اعتقاد دارند که برای ارگاسم ضروری است، درحالیکه خیلی ها هم باور دارند که اصلاً وجود ندارد. پائولا هال روانشناسی جنسی به بررسی این مسئله می پردازد و توضیح می دهد که چطور این نقطه را پیدا کنید، با آن چه کنید و عنوان می کند که چرا نداشتن هم اشکالی ندارد.

نقطه G کجاست؟
اگر داشته باشید، نقطه G 5/2 تا 5 سانتیمتر داخل واژن روی دیواره جلویی قرار دارد. باید بتوانید با انگشت آنرا حس کنید. اگر از نظر جنسی تحریک نشوید یعنی بزرگتر از یک نخودفرنگی نیست. اما اگر تحریک شدید، یعنی اندازه آن بزرگتر از این است.

نقطه G بیشتر از اینکه یک نقطه باشد، یک محل خاص است. اگر میخواهید بررسی کنید و ببینید که شما هم این نقطه را دارید یا نه، باید به دنبال یک محل زبر و تقریباً گردوشکل باشید که نسبت به بقیه سطح واژن که صاف و نرم است متفاوت است.

نام علمی

نقطه G در اصل نقطه گرافنبرگ است که بعد از از روی نام ارنست گرافنبرگ پزشک متخصص زنان که برای اولین بار در سال 1944 این نقطه را توصیف کرد، نامگذاری شده است.

نقطه G چیست؟

برای خیلی از خانمها، نقطه G ناحیه ای بسیار حساس و تحرک کننده است که ساعتها به آنها لذت می دهد. برای خیلی های دیگر نقطه ای برآمده در واژن است که اگر بیش از اندازه دستکاری شود فرد احساس می کند که نیاز دارد به دستشویی برود. خیلی از خانم ها هیچ حسی در این نقطه احساس نمی کنند و خیلی ها هم اصلاً این نقطه را در واژن خود ندارند.

تئوری های مختلفی درمورد اینکه نقطه G واقعاً چیست، وجود دارد. یک دیدگاه این است که نقطه G محل بافت پروستات درست مثل پروستات در آقایان است. نبود کروموزوم Y در جنین در حال رشد مونث، سلولها را در محلی مشابه یعنی در همان نقطه G کنار می گذارد. متخصصین دیگری با تئوری پروستات هم عقیده هستند اما آنرا بیشتر توضیح می دهند و میگویند این تنها دلیل حساس بودن این نقطه نیست. آنها به چوچوله و مجرای پیشاب بعنوان منابع لذت دیگر اشاره میکنند که هر دو آنها را می توان با دیواره جلویی واژن تحریک کرد. به همین دلیل محل های زیادی برای ارضاء جنسی وجود دارد و دیگری نیازی به گشتن دنبال نقطه G نیست.

متخصص دیگری که اولین بار نقطه G را به اطلاع عموم رسانید اخیراً استفاده دیگری برای آن کشف کرده است. او در تحقیقات خود نشان داده است که تحریک کردن نقطه G می تواند آستانه درد را تا 47% بالا ببرد. اگر محرک موجب تحریک جنسی فرد شود، آستانه درد تا 84% بالا می رود، و 107% روی ارگاسم تاثیر دارد. فرضیه او این است که این نقطه حساس یکی از مسکن های طبیعی طبیعت برای زایمان و وضع حمل است.

با همه این حرفها هنوز کسی دقیقاً نمی داند نقطه G چیست اما مسئله مهم این است که ببینید شما این نقطه را دارید یا نه.

با آن چه باید کرد؟

وقتی فهمیدید که شما این نقطه را دارید یا نه، باید کشف کنید که آیا این نقطه می تواند به شما لذت بدهد یا برایتان آزاردهنده است. مالیدن معمولاً بهترین راه برای تحریک آن است.

معمولاً توصیه می شود که انگشت سبابه تان را تا بند انگشت دوم وارد کنید و نقطه مورد نظر را با حرکت رو به جلو به سمت دیواره جلویی بکشید. باید امتحان کنید و ببینید که حرکتتان چگونه باشد که بیشترین لذت را به شما بدهد. مهم این است که از نظر جنسی تحریک شوید. شایان ذکر است که حساسیت به این نقطه در روزهای مختلف ماه متفاوت است.

در طی این تحریک، اولین حسی که به شما دست می دهد این است که به دستشویی بروید. شاید به این دلیل است که نقطه G روی دیواره جلویی است و به مثانه تان شما فشار وارد می شود. بهتر است اول مثانه تان را خالی کنید و بعد اینکار را امتحان کنید. چند بار اول کمی برایتان عجیب خواهد بود اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

حس کردن آن در طول رابطه جنسی

برحسب اندازه و محل دقیق نقطه G این احتمال وجود دارد که در طول رابطه جنسی آن را حس کنید یا نکنید. اگر لگنتان بلند شود احتمالاً می توانید آنرا حس کنید.

راه دیگر حس کردن آن این است که در حالت ایستاده خم شوید و اجازه بدهید که آلت جنسی از پشت وارد واژن شود.

انزال خانم ها

خیلی از خانمها می گویند که وقتی نقطه G را تحریک می کنند، انزال پیدا می کنند. تحقیقات نشان داده است که تقریباً 10 درصد از خانم ها طی ارگاسم یا تحریک جنسی بین 9 تا 900 میلی لیتر مایع از مجرای پیشاب خارج می کنند. گروهی از دانشمندان روی برخی از این مایعات آزمایش کردند و متوجه آنزیم های پروستاتیک شدند و به این تئوری رسیدند که نقطه G تقریباً مشابه پروستات در آقایان است.

اما گروهی دیگر با آزمایش روی این مایع گفتند که خیلی شبیه به ادرار است. آخرین تفکرات در این رابطه این است که این مایع نوعی دیگر از ادرار است که با تحریک جنسی تغییرات شیمیایی در آن رخ می دهد. تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:16  توسط حسین  | 

یکی از رسومی که در ایران همچنان رایج است مربوط به شب ازدواج و حجله عروس میباشد.این رسم بدلیل تمدن کهن ایران و همینطور مسائل ناموسی به فرهنگ ما وارد شده تا حدی که نمی توان تاریخ ورود آن را حدس زد.در قرون وسطی که دیگه شورش را در آورده بودند و مرد و زن باید در حضور خویشاوندان علنی رابطه برقرار می کردند!!!..در اون جو زنها دچار یک سرخوردگی اجتماعی شدید شده و مردها هم به عنوان کسی که هنوز بچه است معروف میشدند!در گذشته نزدیکتر باز اوضاع بهتر شد ولی فکر میکنین چقدر؟وقتی دوشیزه دوطریش اسپانیایی را برای لویی سیزدهم عقد کردند تا صبح چهل نفر از مستخدمین دور اتاق رژه میرفتند و منتظر بودند ببینند کار به کجا میکشد!..هر 10 دقیقه یکبار هم یکی در اتاق رو باز میکرد و میپرسید : دوشیزه خانم عروس شدند؟؟..زهر مار……لویی سیزده بعد از آن دیگر هرمرتبه که با زنش در اتاقی بود منتظر بود که کسی داخل شود!!!
در حال حاضر در ایران هم این رسوم حاکم است ولی دیگر نه با این شدت..هزاران حرف و حدیث گفته میشود که دلیل آن هم اینست که هر خانواده رسوم خاص خود را دارد..یک گروه زن و مرد را همان شب اول در اتاقی میچپانند و میگویند :د یالا..!!!
گروهی دیگر خاله ای ، عمه ای ،کسی را اجیر میکنند تا پشت در سرک بکشد و صدای جیغ بشنود!!…ولی در حال حاضر و در خانواده های متمدن تر که تعداد آنها هم خوشبختانه کم نیست عروس و داماد را به حال خود رها میکنند و به آنها فرصت میدهند تا بعد از اتمام ، دستمال معروف سفید آغشته به خون بکارت را به بزرگان فامیل نشان دهند..!!!..ولی تمام اینها بستگی به عرف اجتماعی و خانوادگی دارد وکاملاً متفاوت است.

نکاتی را در این زمینه باید حتماً گوشزد کرد که آنها را بترتیب و کوتاه فهرست کرده ام ….


1-آقایان عزیز…ماه عسل یکی از بهترین راههای فرار از این مخمصه است.اگر می توانید بلافاصله همان شب دست عروس را گرفته و سوار ماشین بشید و خود را به مکان امنی برسانید!!!


2-آقایان گرامی..در شب یا روزهای نخستین ازدواج شما هزاران مشغله فکری دارید و باید بدانید که اولین رابطه شما کاملاً مهم و حیاتی می باشد.پس لازم نیست که حتماً گیر بدید که شب اول باید کار تموم بشه..فراموش نکنید اسمش رابطه جنسی میباشد ولی 80% روحی است


3-زنان در این لحظات در وضعیت بدی قرار دارند…آنها را درک کنید.خیلی طبیعی است که شما رو پس بزنند و حاضر به همخوابی با شما نشوند!این یک امر طبیعیست.فرتی احساس بدبخت شدن بهتون دست نده..بذارید به آرامش برسه.اجبار نکنید.زور نگید.درک کنید.شاید حتی این وضعیت 10 روز طول بکشه هر مقدار که زمان لازم بود بپردازید.سعی کنید به هیچ عنوان همسرتان را وادار نکنید.او خودش از اینکه جلوی شما را میگیرد فوق العاده ناراحت است پس فشار روحی مضاعف وارد نکنید.


4-آدم باشید!!قرار نیست شیرجه بزنید!!با آرامی مشغول شوید.واقعیت این است که زنان از این لحظه وحشت دارند.گوریل بازی در نیارین خواهشاً…سعی کنید همسرتان به آرامش رسیده باشد..معمولاً با کمی درد و خونریزی همراه است ولی گاهی یک یا هیچکدام از این 2 فاکتور را هم ندارد!.اصلاً غیر طبیعی نیست.. دو دستی تو سرتون نزنید اگه خون ندیدید.زنان در چندین مرتبه ابتدایی و حتی تا مدتی ممکن است از جهاز جنسی خود ارضا نشوند.باید سعی کنید که این فقدان را حتماً با نوازش و صمیمیت جبران کنید.اصلاً نترسید چون اعصاب زن در آن لحظات کاملاً به هم ریخته میباشد.آنها به زمان نیاز دارند.


5-فشار وارد نکنید.مجراهای وی در ابتدا کارایی دارند ولی اصلاً آماده نیستند.سعی کنید فشار جسمی به وی وارد نیارین.وزن خود را به او تحمیل نکنید.سعی کنید حتماً پاها را باز نگه دارید.از مایعات چرب کننده برای چرب کردن جهاز جنسی خود و همسرتون استفاده کنید.یک مرتبه این کار را نکنید.ممکن است احساس ضعف به همسرتان دست بدهد ، اشکال از خونیست که از وی خارج میشود.دو دستی تو سرتون نزنید!!


6-بهتر است سری اول یک یا چند بار همسرتان را از طریق oral sex به اورگاسم برسانید و بعد شروع به defloration بکنید.بهتر است یک بالشت کوچک زیر باسن وی قرار داده تا جهاز جنسی وی در حالت بهتری قرار گیرد.نکته آخر اینکه زمانی را که او مایل به انجام است انتخاب کنید و نترسید

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:15  توسط حسین  | 

 

پیش نیاز های خواستگاری

 

دوستان عزیز، ما سعی داریم طی چند مقاله شما دختر و پسر های جوان را با مهارت ها و اصول پیش از ازدواج و مراسم خواستگاری آشنا کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

 


مهارت در خود آگاهی:


  خود آگاهی موجب شناخت نیازهای افراد و یافتن راه مناسب برای مواجهه با آنها می شود . و همچنین اهداف زندگی را مشخص تر و واقع بینانه تر می كند. خود آگاهی فرآیند سالم هویت یابی را برای انسان آسانتر ساخته ، به زندگی او آرامش می دهد و احساس رضایتمندی را رونق می بخشد . خود آگاهی تضمین كننده استحكام وجودی فرد در هنگام بزرگسالی است و باعث پرورش روابط زن و مرد در رویارویی با مشكلات و حل مناسب آن هاست. خود آگاهی شناخت احساسات، اهداف و برنامه های زندگی ، تفریحات و سرگرمی ها ، توانایی ها ، ضعف ها، ارزشها ، مسئولیت ها، شناخت فرهنگ، مذهب ، علائق، آرزوها، و استعدادها را به دنبال دارد. كشف و درك شناخت و مهارتها و توانایی های خود به این دلیل مهم است كه: فرد قبل از ازدواج بداند چه هدفی دارد و براساس هدف اصلی زندگی اش برنامه ریزی كند.

 

آگاهی از خود و خصوصیات خویش به انسان كمك می كند با توانایی ها ، ضعفها ، و سایر خصوصیات خود آشنا شود . و همچنین در صورت برخورد با مشكلات طرف مقابل و تشكیل زندگی مشترك بهتر و عمیق تر با مسائل روبرو شود.

 


شناخت تفاوتهای زن ومرد :

 

تفاوتهای میان زن ومرد تفاوتهای عمده ای است . برخی از این تفاوتها ریشه در عوامل فیزیولوژیكی و زیستی و بعضی نشأت گرفته از عوامل اجتماعی و فرهنگی دارد و باید در ازدواج و زندگی مشترك به آن توجه كرد. ازجمله:

 

برای مردان استقلال اهمیت بسیاری دارد: آنها می خواهند در مورد مسائل مالی، معاملات و سایر موارد مشابه مستقل باشند . مخالفت و عدم توجه افراد به این نكته می تواند مشكلات و موانعی را در زندگی مشترك ایجاد كند زیرا مرد تصور می كند كه به استقلالش لطمه خورده است.

 

زنان می خواهند مورد حمایت باشند و به این حمایت اهمیت می دهند: چنانچه زنی حس كند از طرف همسرش مورد بی توجهی و بی مسئولیتی قرار گرفته به شدت آزرده شده و واكنش های شدید عاطفی نشان می دهد.

 

مدیریت خانه برای مردها بسیار مهم است: با مراجعه به فرهنگ های مختلف در جوامع گوناگون خواهیم دید كه مردها به عنوان قدرت اول خانواده شناخته شده اند . البته ، این مسئله را باید جدا از تبعیض جنسی میان زن ومرد به حساب آورد. در خانواده هایی كه زن بدون نظر خواهی و مشورت همسرش درباره ی مسائل خانوادگی تصمیمی اتخاذ می كند با این كه قدرت اول خانواده است ، مشكلات زیادی مشاهده می شود. البته این كه مردها قدرت اول خانواده باشند به این معنا نیست كه مرد همانند یك دیكتاتور عمل كند بلكه منظور نقش مدیریتی است.

 

صحبت كردن و ارتباطات اجتماعی برای زنان مهم است: زنان با دور هم جمع شدن و حرف زدن بسیاری از نگرانی ها و اضطراب ها و ناراحتی های خود را تخلیه می كنند و تمایل به ارتباطات اجتماعی در زنان بیشتر از مردان است . چنانچه درك و آگاهی زن و مرد به این خصوصیات ضعیف باشد، مطمئاٌ آنها را دچار سوء تفاهم های جدی در زندگی مشترك می كند.

 

نگاه مردان به مسائل كلی تر است : مردها معمولاٌ وارد جزئیات و نكات ظریف نمی شوند در حالی كه زنها به عمق مسائل و اجزای ریز در ارتباطات توجه زیادی دارند و این خصوصیت زن و مرد باعث می شود ، كه زن تصور كند كه مرد درباره بسیاری از مسائل بی دقت است و مرد نیز تصور كند كه همسرش فردی حساس و ریز بین است.

 

زن ها عاطفی تر از مردها هستند: تفاوت عمده بین زن ومرد عاطفی تر بودن زنان است و این انتظاری است كه زنها از مردها دارند. مثلاٌ زنی كه همواره تاریخ دقیق روز ازدواج ، تاریخ تولد و مانند آن را به یاد دارد وقتی با شوهری روبرو می شود كه نسبت به این مسائل بی اعتنا است نخستین احساسش این است همسرش نسبت به او بی علاقه است و ادامه چنین تفكرات منفی در مدت زمان اندك موجب سوء تفاهم و دلسردی از زندگی مشترك می شود. لذا آگاهی از این نكات ضمن آنكه از ناراحتی های بسیار زیادی جلوگیری می كند. احساس توانایی و مهارت زندگی مشترك را در شخص رشد می دهد.

 

مهارت در همدلی با افراد: همدلی با افراد مهارت خاصی می خواهد. همدلی به برقراری ارتباط عمیق و صمیمی با افراد كمك می كند.گاهی افراد به اشتباه تصور می كنند تفاهم به این معنی است: كه با فرد مقابل كاملاٌ هم فكر و هم عقیده باشیم در حالی كه چنین تصوری از پایه اشتباه است ، زیرا هیچ گاه نمی توان دو نفر را یافت كه شبیه هم باشند.

اختلاف در دیدگاهها، علائق ها ،آرزوها، سلیقه ها ، امری طبیعی و عادی است.

 

پیش نیاز های خواستگاری

 

اصول مهارت همدلی:

 

به صحبت های دیگران خوب گوش كنید .

با احساس و عواطف طرف مقابل تان همراه و هماهنگ شوید.

به احساسات و هیجان های طرف مقابل تان توجه داشته باشید.

خود را به جای طرف مقابل بگذارید. 5- در همدلی با طرف مقابل از جمله های قاطع استفاده نكنید.

 


مهارت تصمیم گیری:

 

انسانها در صورت های مختلفی تصمیم می گیرند. خواه این تصمیم معامله ای یا اشتغال به كاری یا ازدواج باشد.

 

 

اصول تصمیم گیری عقلانی

 

تصمیم گیری عقلانی دارای اصول و مهارت هایی به ترتیب زیر است:

مواجه شدن با یک تصمیم: زمانی كه فرد متوجه می شود باید تصمیم بگیرد روی آن تمركز کرده و ضمن روشن كردن تصمیم اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می كند.


ارزیابی پیامدهای پیش بینی شده انتخاب: فرد پیامد های متفاوت انتخاب ها را مورد بررسی و ارزیابی می دهد تا معقول ترین آنها را انتخاب كند.

 

تعهد به تصمیم: نسبت به تصمیمی كه گرفته می شود باید پایبند بود و به آن اعتقاد داشت.

 

برنامه ریزی برای انجام تصمیم: حتی تصمیم عقلانی نیز نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

 

اجرا یا انجام تصمیم: در این مرحله فرد به صورت عملی وارد مراحل اجرای برنامه خودش می شود.

 

ارزیابی پیامد های واقعی اجرا یا انجام تصمیم: فرد به بررسی و ارزیابی تصمیمی می پردازد كه یا ناموفق بوده یا موفقیت كاملی را به دست نیاورده است . در اینجا فرد مراحلی را كه پشت سر گذاشته مورد بررسی قرار می دهد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 1:14  توسط حسین  | 

 

پیش نیاز های خواستگاری

 

دوستان عزیز، ما سعی داریم طی چند مقاله شما دختر و پسر های جوان را با مهارت ها و اصول پیش از ازدواج و مراسم خواستگاری آشنا کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

 


مهارت در خود آگاهی:


  خود آگاهی موجب شناخت نیازهای افراد و یافتن راه مناسب برای مواجهه با آنها می شود . و همچنین اهداف زندگی را مشخص تر و واقع بینانه تر می كند. خود آگاهی فرآیند سالم هویت یابی را برای انسان آسانتر ساخته ، به زندگی او آرامش می دهد و احساس رضایتمندی را رونق می بخشد . خود آگاهی تضمین كننده استحكام وجودی فرد در هنگام بزرگسالی است و باعث پرورش روابط زن و مرد در رویارویی با مشكلات و حل مناسب آن هاست. خود آگاهی شناخت احساسات، اهداف و برنامه های زندگی ، تفریحات و سرگرمی ها ، توانایی ها ، ضعف ها، ارزشها ، مسئولیت ها، شناخت فرهنگ، مذهب ، علائق، آرزوها، و استعدادها را به دنبال دارد. كشف و درك شناخت و مهارتها و توانایی های خود به این دلیل مهم است كه: فرد قبل از ازدواج بداند چه هدفی دارد و براساس هدف اصلی زندگی اش برنامه ریزی كند.

 

آگاهی از خود و خصوصیات خویش به انسان كمك می كند با توانایی ها ، ضعفها ، و سایر خصوصیات خود آشنا شود . و همچنین در صورت برخورد با مشكلات طرف مقابل و تشكیل زندگی مشترك بهتر و عمیق تر با مسائل روبرو شود.

 


شناخت تفاوتهای زن ومرد :

 

تفاوتهای میان زن ومرد تفاوتهای عمده ای است . برخی از این تفاوتها ریشه در عوامل فیزیولوژیكی و زیستی و بعضی نشأت گرفته از عوامل اجتماعی و فرهنگی دارد و باید در ازدواج و زندگی مشترك به آن توجه كرد. ازجمله:

 

برای مردان استقلال اهمیت بسیاری دارد: آنها می خواهند در مورد مسائل مالی، معاملات و سایر موارد مشابه مستقل باشند . مخالفت و عدم توجه افراد به این نكته می تواند مشكلات و موانعی را در زندگی مشترك ایجاد كند زیرا مرد تصور می كند كه به استقلالش لطمه خورده است.

 

زنان می خواهند مورد حمایت باشند و به این حمایت اهمیت می دهند: چنانچه زنی حس كند از طرف همسرش مورد بی توجهی و بی مسئولیتی قرار گرفته به شدت آزرده شده و واكنش های شدید عاطفی نشان می دهد.

 

مدیریت خانه برای مردها بسیار مهم است: با مراجعه به فرهنگ های مختلف در جوامع گوناگون خواهیم دید كه مردها به عنوان قدرت اول خانواده شناخته شده اند . البته ، این مسئله را باید جدا از تبعیض جنسی میان زن ومرد به حساب آورد. در خانواده هایی كه زن بدون نظر خواهی و مشورت همسرش درباره ی مسائل خانوادگی تصمیمی اتخاذ می كند با این كه قدرت اول خانواده است ، مشكلات زیادی مشاهده می شود. البته این كه مردها قدرت اول خانواده باشند به این معنا نیست كه مرد همانند یك دیكتاتور عمل كند بلكه منظور نقش مدیریتی است.

 

صحبت كردن و ارتباطات اجتماعی برای زنان مهم است: زنان با دور هم جمع شدن و حرف زدن بسیاری از نگرانی ها و اضطراب ها و ناراحتی های خود را تخلیه می كنند و تمایل به ارتباطات اجتماعی در زنان بیشتر از مردان است . چنانچه درك و آگاهی زن و مرد به این خصوصیات ضعیف باشد، مطمئاٌ آنها را دچار سوء تفاهم های جدی در زندگی مشترك می كند.

 

نگاه مردان به مسائل كلی تر است : مردها معمولاٌ وارد جزئیات و نكات ظریف نمی شوند در حالی كه زنها به عمق مسائل و اجزای ریز در ارتباطات توجه زیادی دارند و این خصوصیت زن و مرد باعث می شود ، كه زن تصور كند كه مرد درباره بسیاری از مسائل بی دقت است و مرد نیز تصور كند كه همسرش فردی حساس و ریز بین است.

 

زن ها عاطفی تر از مردها هستند: تفاوت عمده بین زن ومرد عاطفی تر بودن زنان است و این انتظاری است كه زنها از مردها دارند. مثلاٌ زنی كه همواره تاریخ دقیق روز ازدواج ، تاریخ تولد و مانند آن را به یاد دارد وقتی با شوهری روبرو می شود كه نسبت به این مسائل بی اعتنا است نخستین احساسش این است همسرش نسبت به او بی علاقه است و ادامه چنین تفكرات منفی در مدت زمان اندك موجب سوء تفاهم و دلسردی از زندگی مشترك می شود. لذا آگاهی از این نكات ضمن آنكه از ناراحتی های بسیار زیادی جلوگیری می كند. احساس توانایی و مهارت زندگی مشترك را در شخص رشد می دهد.

 

مهارت در همدلی با افراد: همدلی با افراد مهارت خاصی می خواهد. همدلی به برقراری ارتباط عمیق و صمیمی با افراد كمك می كند.گاهی افراد به اشتباه تصور می كنند تفاهم به این معنی است: كه با فرد مقابل كاملاٌ هم فكر و هم عقیده باشیم در حالی كه چنین تصوری از پایه اشتباه است ، زیرا هیچ گاه نمی توان دو نفر را یافت كه شبیه هم باشند.

اختلاف در دیدگاهها، علائق ها ،آرزوها، سلیقه ها ، امری طبیعی و عادی است.

 

پیش نیاز های خواستگاری

 

اصول مهارت همدلی:

 

به صحبت های دیگران خوب گوش كنید .

با احساس و عواطف طرف مقابل تان همراه و هماهنگ شوید.

به احساسات و هیجان های طرف مقابل تان توجه داشته باشید.

خود را به جای طرف مقابل بگذارید. 5- در همدلی با طرف مقابل از جمله های قاطع استفاده نكنید.

 


مهارت تصمیم گیری:

 

انسانها در صورت های مختلفی تصمیم می گیرند. خواه این تصمیم معامله ای یا اشتغال به كاری یا ازدواج باشد.

 

 

اصول تصمیم گیری عقلانی

 

تصمیم گیری عقلانی دارای اصول و مهارت هایی به ترتیب زیر است:

مواجه شدن با یک تصمیم: زمانی كه فرد متوجه می شود باید تصمیم بگیرد روی آن تمركز کرده و ضمن روشن كردن تصمیم اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می كند.


ارزیابی پیامدهای پیش بینی شده انتخاب: فرد پیامد های متفاوت انتخاب ها را مورد بررسی و ارزیابی می دهد تا معقول ترین آنها را انتخاب كند.

 

تعهد به تصمیم: نسبت به تصمیمی كه گرفته می شود باید پایبند بود و به آن اعتقاد داشت.

 

برنامه ریزی برای انجام تصمیم: حتی تصمیم عقلانی نیز نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

 

اجرا یا انجام تصمیم: در این مرحله فرد به صورت عملی وارد مراحل اجرای برنامه خودش می شود.

 

ارزیابی پیامد های واقعی اجرا یا انجام تصمیم: فرد به بررسی و ارزیابی تصمیمی می پردازد كه یا ناموفق بوده یا موفقیت كاملی را به دست نیاورده است . در اینجا فرد مراحلی را كه پشت سر گذاشته مورد بررسی قرار می دهد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 23:54  توسط حسین  | 

تنوع وضعیت های مختلف نزدیکی برای بهبودی سردی جنسی


پس از آنکه چند سالی از ازدواج گذشت ، نزدیکی زن و شوهر در یک وضعیت تکراری ، خسته کننده و یکنواخت می شود و لطف و لذت گذشته ی خود را از دست می دهد و به این سبب تغییر و تحول در وضعیت نزدیکی برای احیای روابط لذت بخش گذشته ضرورت پیدا می کند.
اساساً زندگی آدمی نیز پیوسته در مسیر تحول و دگرگونی لطف خود را از دست نمی دهد و مظاهر دوست داشتنی تازه پیدا می کند .
در مورد تعداد وضعیت های ممکن نزدیکی ارقام غریب و باور نکردنی بسیار نوشته اند و به ویژه در نوشته های یونان و مصر قدیم در این خصوص عکس و تفسیر بسیار است . مادران ژاپنی در گذشته به دختر خود دفتری هدیه می کردند که در آن دوازده وضعیت مختلف نزدیکی نمایش داده شده بود تا هر ماه یکی از آن روش ها به کار گرفته شود .
گر چه به ظاهر می توان تصور کرد که هزاران وضعیت برای نزدیکی ممکن است ولی در اصل ، سه ، چهار شیوه بیشتر نیست و وضعیت های دیگر همه از تغییر مختصری که در یک وضعیت اصلی ( بویژه وضعیت قراردادی ) داده می شود ، حاصل می گردد .
تفاوت عمده ای که در وضعیت های مختلف وجود دارد ، صرف نظر از کم یا زیاد شدن امکان آبستنی ، آنست که در هر وضعیت تازه ، نقاط تازه ای از بدن زن و مرد تحریک می شود و در این تحریک نه تنها عوامل فیزیکی بلکه عوامل روانی نیز دخالت می کند .
تقریباً برای بیشتر مردم جهان ، معمول ترین وضعیت نزدیکی " وضعیت قراردادی" یا وضعیت " رخ به رخ ، زن در زیر " است و بسیاری از مردم روش های دیگر نزدیکی را طبیعی نمی دانند . مطالعه در رفتار جنسی جانوران معلوم کرده است که تمام موجودات پستاندار از عقب جفت گیری می کنند و تنها انسان ، جز گاه گاه ، از این وضعیت استفاده نمی کند .
بیشتر زن و شوهر های امروز شیوه ی نزدیکی خود را به " وضعیت قراردادی " محدود نمی کنند بلکه راه های دیگر آمیزش را نیز به کار می گیرند و بویژه خانم ها به آن سبب است که در وضعیت های دیگر ، کمتر جثه ی سنگین مرد بر بدن آنها تحمیل می شود ، یا شاید به خاطر آن است که در بعضی وضعیت ها که زن نقش فعال دارد بهتر حرکات و سکنات خود را آهنگ می دهد و یا آنکه این وضعیت ها به زن احساس آزادی و موجودیت می بخشد . وضعیت های مختلف همیشه تنها به خاطر تنوع توسط مشاورین ازدواج توصیه نمی شود ، بلکه گاه پزشک وضعیت ویژه ای را به بیمار بخصوصی سفارش می دهد و یا روشی را که در آن امکان آبستنی بیشتر است به زن و شوهری دیگر توصیه می کند .

در پست های بعدی وضعیت هایی را که لااقل از نظر پزشکی بی زیان است ، یاد می کنیم .

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 23:51  توسط حسین  | 

وضعیت نشسته

Sitting Position


در این وضعیت مرد در لبه ی تخت یا بر روی صندلی بی دسته با پاهای گشاده می نشیند و زن با پای گشاده روی دو پای مرد قرار می گیرد و خود را پیش می راند و مرد نیز کمر و لگن او را می گیرد و پیش می کشد .
گفته می شود که در این وضعیت تحریک کلیتوریس به منتهای شدت خود می رسد و این تنها انگیزه ی تجویز این وضعیت برای زن هایی است که به تحریک کلیتوریس نیازمندند .
این روش به " وضعیت معکوس " نیز شبیه است و در آن فعالیت بین دو نفر تقریباً به یک نسبت تقسیم می شود .
امکان آبستنی در آن زیاد نیست ، کنترل حرکات و تحدید میزان دخول به آسانی میسر است . اگر پشت زن به طرف مرد باشد ، دخول از عقب نیز امکان پذیر است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 23:51  توسط حسین  | 

وضعیت طرفی

وضعیت طرفی خود ممکن است " رخ به رخ " یا " رخ به پشت " باشد ولی معمولاً غرض از وضعیت طرفی گو نه ی رخ به رخ آن است ( Anterolateral position ) . در این وضعیت زن و مرد هر دو روی یک پهلوی خود می خوابند و زن معمولاً پای بالایی خود را بر روی دو پای مرد تکیه می دهد . اما غالباً این به معنای واقع طرفی نیست زیرا اکثراً مرد بیشتر پشت خود را به زمین تکیه می دهد و زن خود را تا حدی به روی سینه و پیکر مرد می کشاند . ممکن است زن و مرد نخست در وضعیت قراردادی قرار گیرند و بعد به آرامی به پهلو بغلطند . گونه ای از وضعیت طرفی مرسوم به " وضعیت متقاطع " ( Cross position ) وجود دارد که از بسیاری جهات جالب و قابل توصیه است . در این وضعیت زن به پشت می خوابد ، مرد نیز به پهلو در کنار زن قرار می گیرد به طوری که بدن دو نفر با هم زاویه ای در حدود 60 درجه یا بیشتر تشکیل دهد . زن پایی را که به طرف بدن مرد است بالا می برد یا بر روی لگن و پهلوی مرد قرار می گیرد و مرد در حالی که پای دیگر زن را بین دو پای خود نگه می دارد اقدام به دخول می نماید ( شبیه چهار انگشت از دو دست که به شکل دو هفت در آید و در حالی که نسبت به هم زاویه ای نزدیک به قائمه دارد در هم فرو رود . ) در این وضعیت صرفه نظر از آنکه وزن دو نفر بر یکدیگر تحمل نمی شود ، دخول کاملاً عمیق میسر است و دست هر دو طرف برای انجام بازیهای جنسی و تحریک کلیتوریس آزاد است . در وضعیت متقاطع پاها به شدت با هم در تماس می باشد و تن ها به یکدیگر قفل می شود . هم امکان آبستنی زیاد است و هم این روش برای زن آبستن بی خطر است . انجام آن نیز بسیار ساده است .

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 23:51  توسط حسین  | 

وضعیت معکوس 

" رخ به رخ ، مرد در زیر "
در این وضعیت مرد به پشت می خوابد و زن با پاهای گشاده بر لگن او سوار می شود و نقش فعال را به عهده می گیرد . مرد ممکن است بالشی نیز در زیر لگن خود قرار دهد و در هنگام نزدیکی آرام بماند یا با حرکت دادن لگن و پاهای خود با زن همکاری کند .
این روش بیشتر در مواردی انجام می شود که زن خوی پرخاشگری و فرماندهی دارد و مرد سست و اهل تمکین است . زوج های سالم گاه گاه برای تنوع از آن استفاده می کنند
.

+ نوشته شده در  چهارشنبه پانزدهم دی ۱۳۸۹ساعت 23:50  توسط حسین  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر